Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A melegekről szóló vitában...

A melegekről szóló vitában miért fontos az, hogy ez veleszületett vagy tanult dolog-e? És az, hogy természetellenes-e?

Figyelt kérdés

Amikor az ember lát egy kérdést a melegekről itt, vagy csak hall egy ilyen beszélgetést, ami a melegek/leszbikusok el (nem) fogadásáról folyik, valaki mindig előhozza, hogy ez most genetika vagy nem genetika. Én azt nem értem, ez miért fontos. Ha biológus vagy pszichológus lennék, persze, fontos lenne, de egy totál laikus embernek ez miért jó érv, ha valaki bebizonyítja teljes bizonyossággal, hogy a homoszexualitás nem vele született, akkor most sípcsonton rugdoshatok minden meleget, csak mert nem genetika?

A másik, hogy természetellenes-e vagy nem. Ezt sem tartom nagyon relevánsnak, illetve nem értem, mi van akkor, ha valami természet(ellen)es. Miért számít, mit befolyásol?


Csak kíváncsi vagyok, nem akartam vitát szítani, és megbántani se senkit.


2016. nov. 26. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok számára, akik nem tolerálják a homoszexuálisokat, azért, mert ha ez "szerzett" tulajdonság, ráadásul természetellenes, akkor bűnnek vagy betegségnek is tekinthető. Angliában még az 50-es években is büntetendő volt a homoszexuális kapcsolat, a börtönt hormonális kasztrálás vállalásával lehetett elkerülni (ajánlom figyelmedbe a Kódjátszma c. filmet.) Napjainkban is zajlik a vita, hogy gyógyítható-e, léteznek ún. reparatív terápiák, egyházak által fenntartott "átnevelő táborok." (l. [link]
2016. nov. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Egy szó a megfejtés: divatbuz|.

Kifejtem.

Ha vele született, az genetika, arról nem tehet.

Ha szerzett, akkor a hajlam megvolt benne (mint az emberek nagy százalékában), de ha nincs az a társadalmi nyomás, ami a nemi identitászavart okozza, akkor talán soha nem kerül napvilágra. Ilyen "nyomás" a közvetlen környezet.

Példa: ha nincs emocionális, öngyilkosjelölt, önmagától depressziós "emó" stílus, a gyereknek soha nem jut eszébe, hogy a nagy "szomorúságban" olyan "érzelmes" lesz, hogy átvált a szőrös seggre.

Egy olyan társadalmi morálban, amiben a kérdés tárgya elítélt és megvetett, ez felér a lázadással és a lázítással, tehát felmerül, hogy a látens homoszexualitás csak a kamaszkori lázadás eszköze egy olyan szubkultúra befolyására, amibe a fejlődésben lévő szervezet sem mentálisan, sem fizikailag nem való.

A lényeg viszont, hogy a szerzett (vélhetően hamis) homoszexualitás felróható.

2016. nov. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Amennyiben csak lázadás, akkor úgyis abbahagyja.


Szerintem valamelyikünk nem jól értelmezi a fogalmat. Én úgy értelmeztem, hogy a környezet befolyásol, és nem tanult a dolog, akkor sem döntésképes felnőttkorban alakul ki, hanem gyerekkorban. Olvastam pro és kontra pszichológiai érveket erről, és az a pszichológus, aki azt állította, hogy a környezet okozza, az is a kicsi gyerekkorról beszélt, nem ilyen tinédzserkorról meg ilyenek.

2016. nov. 26. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nehezen tudom elképzelni, hogy nemi érés előtt (azaz kisgyerekkorban) kialakulna bármiféle nemi identitás. Amikor már kialakul, addigra a fiatal felnőtt bőven döntésképes.

Ez csak az én véleményem, nyilván egy szakember ezt jól tudja / gondolja.

2016. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

1. Veleszületett-e a homoszexualitás?

A helyes tudományos válasz: Biztosan van valamekkora genetikai háttere, de mivel egypetéjű ikreknél sem 100% a homoszexualitás, ezért biztosan vannak környezeti tényezők is. Sajnos nagyon sok a kétséges dolog ezzel a témával kapcsolatban, mivel nagyon erős politikai lobbi van a háttérben, ezért aki nem a mai politikai irányzatnak megfelelő eredményeket publikál, a homoszexulitással kapcsolatban, az tudományosan ellehetetlenítik. Szóval nem nagyon lehet elfogulatlan tudományos cikkeket olvasni erről a témáról.


2. Hogy természetes dolog-e a homoszexualitás? Igen, természetes, mivel több állatfajnál is megfigyelték ezt. Azt azonban nem lehet mondani, hogy ez normális dolog, mivel egy nagyon fontos életfunkciót, a szaporodást akadályozza a homoszexualitás.


Természetesen ma arról sem lehet vitatkozni tudományos körökben, hogy ez betegség-e vagy nem, mivel ha valaki azt mondja, hogy a homoszexualitás egy betegség, akkor azonnal homofóbnak számít, és természetesen (politikai nyomásra) levették a hivatalos betegségek listájáról is.


Egyebként, ha belegondol valaki józan ésszel, hogy minek nevezed azt, ha valakinek egy olyan állapota van, ami egy fontos életfunkciót akadályoz, akkor az betegség.

Pl. egy a legfontosabb életfunkció a táplálkozás és a szaporodás. Ha valakinek táplálkozási zavara van (anorexia), azzal mindenki egyetért, hogy betegség. Ha valakinek szaporodási zavara van (pl. homoszexualitás), akkor azt nem lehet betegségnek nevezni, és ha mégis ezt teszed, akkor egy homofób, gyűlölettel teli náci vadállat vagy.


Szóval érdekes dolog ez a politika.

2016. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

#4-esnek:

nemi identitás természetesen kialakul a nemi érés előtt.


szerinted egy 6 éves gyerek nem tudja magáról, hogy fiú-e vagy lány? van neked gyereked? foglalkozol rendszeresen gyerekekkel? természetesen tudják ezt magukról, szóval megvan a nemi identitásuk.

2016. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#6-os, szerintem a szexuális orientációval keverte össze.

Azzal pedig vigyáznék, hogy vajon akadályozott-e a szaporodás, mint természetes életfunkció, a homoszexuálisok esetében ugyanis nem az. Ha ezt így tekintjük, ahogy írtad, akkor minden olyan ember betegnek tekintendő, aki meddő társsal él együtt, ill. aki szabad elhatározásából nem kíván gyermeket vállalni.

2016. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

A nemi érés előtt is van már vonzalom valamelyik nem irányában a gyerekekben. Csak akkor még nem a szex mozgatja őket, meg mi felnőttek sem úgy tekintünk rá, hogy ez szexuális vonzalom lenne.

Már az óvodában is sokszor van olyan, hogy a kisfiúk "együtt járnak" a kislányokkal, meg mondják, hogy szerelmesek egymásba, meg majd összeházasodnak, ha felnőnek, stb. Felnőtt melegektől pedig gyakran hallhatsz olyan történetet, hogy az oviban az összes kisfiú a Lujzába volt szerelmes, mert ő volt az óvoda legszebb kislánya, de őt mégiscsak inkább a Peti érdekelte, a Lujza meg hidegen hagyta teljesen. Aztán ahogy idősebb lett rájött, hogy nem csak labdázni szeretne a Petivel, hanem mást is csinálna szívesen.

Szóval jóval a nemi érés előtt kialakul az, hogy valakit melyik nem vonz, még az előtt hogy a gyereknek bármi fogalma lenne arról, mi az a szex.

2016. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
#5-ös: A melegeknek nincsen szaporodási zavara. Ugyanúgy képesek szaporodni egy ellenkező neművel, mint a heteró társaik. Elég sokan élnek is ezzel a lehetőséggel. Tehát ez megdönti a melegség=betegség teóriádat.
2016. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

#9-es:

persze, hogy képes, szaporodni, megvan hozzá a péniszük, heréjük és a leszbikusoknak is a normális nemi szerveik. Ez nem is kérdés, hogy képesek LENNÉNEK rá.


csakhogy egy homoszexuális nem akarja ezt csinálni, nincsen rá késztetése, ha teheti, nem csinálja.


Ha mondjuk például 100 hetero párból mondjuk 70-nek lesz gyereke, akkor 100 homoszexuális párból csak mondjuk 5-nek vagy 10-nek lesz gyereke, és ehhez is nagy erőfeszítés szükséges és általában természetes úton nem is jön össze.


Ez jelenti a szaporodási zavart, és ez, ha a normállal hasonlítjuk össze, akkor komoly zavar.


Pontosan úgy, mint az anorexia. Az anorexiás is képes enni, van hozzá szája, gyomra, bélrendszere, stb, csak az evészzavar miatt nem akar enni, nincsen rá késztetése, komoly erőfeszítést esetleg kínt okoz neki, ha ennie kell.


Mégsem kérdőjelezi meg senki, hogy az anorexia betegség, viszont most engem is jól lepontoztak, mert a homoszexualitás szerintem betegség, csakhogy manapság ezt nem lehet mondani, mert nem PC.

2016. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!