Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A postás nem adja át nekem a...

A postás nem adja át nekem a férjem leveleit! Megteheti?

Figyelt kérdés
Nem viselem a férjem nevét, és nem vehetem át. A férjem nagyon mérges rá, mivel neki kell a postára szaladgálnia a csomag v levél után már ha odaér meló után. Ilyenkor mit tudunk tenni?
2018. jan. 23. 15:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

#10 Emiatt helyettes átvevő esetén MINDIG feltünteti a postás, hogy ki vette át a levelet. "Lánya", "felesége", "élettársa", és mellette az olvasható név, személyi szám. Így lehet lobogtatni.


Mellesleg megtaláltam az ÁSZF vonatkozó pontját.

"6.6. Helyettes átvevőnek történő kézbesítés

1) Ha a kézbesítés megkísérlésének időpontjában sem a természetes személy címzett, és – a

helyettes átvevő nyilatkozata szerint – a meghatalmazott sem tartózkodik a címen, a Posta a

postai küldeményt az ott tartózkodó helyettes átvevőnek személyes átadással kézbesíti.

2) Helyettes átvevőnek minősül

a) a címzett 14. életévét betöltött, a Ptk. szerinti hozzátartozója (a házastárs, az

egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az

örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér, továbbá az élettárs,

az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére,

valamint a testvér házastársa);

b) a címhelyen lévő ingatlan bérbeadója vagy a címzett szállásadója, ha az természetes

személy.

3) Nem vállalja a Posta a helyettes átvevőnek történő kézbesítést, ha a kézbesítendő postai

küldemény:

a) sérült könyvelt postai küldemény;

b) „saját kézbe” többletszolgáltatással feladott postai küldemény, illetve a „Címzett

kezébe” levélküldemény;

c) 100.000 forintot meghaladó értéknyilvánítás többletszolgáltatással feladott postai

küldemény, kivéve ha a külön TERMÉKLAP másként rendelkezik;

d) bármely postai küldemény, melynek helyettes átvevő részére történő kézbesítését a

címzett kizárta."


Itt a link, 44. oldal.

[link]

Legközelebb a kötözködni vágyó postás orra alá kell dugni és kész.

2018. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Bent a postán még nem jeleztük, de fogjuk a panaszt. Ajtót nyitott, mondom nincs itthon, ja akkor már írja is az értesítőt... Amolyan kiskakas a szemét dombon típus szegény.
2018. jan. 23. 22:45
 13/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, egy próbát megér, hátha :)

Dolgoztam én is átmeneti megoldásként a postán, hát elég vegyes a felhozatal a járatosok között, vannak 2 diplomás becsületes emberek és ordenáré parasztok is. Szerencse kérdése, hogy épp melyiket fogod ki.

Annyit tennék hozzá, hogy ha értékes küldeményeket vártok, akkor inkább a békésebb utat választanám a helyetekben, magyarul, egyszer kapja el a férjed a postást és kérje meg udvariasan, hogy adja át neked is a leveleket. Onnantól meg opcionálisan borravaló, ahogy említettem már, attól mindig előzékenyebbek szoktak lenni :D

Persze kicsaphatjátok a balhét - és én is ezt tenném -, csak onnantól sanszos, hogy balesetek érik a küldeményeket, már ha jól gondolom, hogy milyen típusú postást fogtatok ki. Ha sima leveleket vártok nincs is baj, de ilyenkor szokott előfordulni, hogy a külföldről rendelt félig-meddig hajtogatható cucc véletlenül a postaládába gyömöszölve leli halálát. És ez még a jobbik eset.

Szerencsére mi a posta mellett lakunk, így a járatos kolléga nem is töri magát, hogy egyáltalán felvegye a csomagjainkat...

2018. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha megegyező a lakcímetek akkor át kellene adnia, az átvételekor az aláírásnál fel kell tüntetned, hogy kije vagy.


Nálunk sajnos a másik véglet van, minden jött mentnek, szomszédnak odaadják. Kisváros sajnos.

2018. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!