Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell tolerálni a saját...

Miért kell tolerálni a saját hibájából másokat lehúzó személyt?

Figyelt kérdés
Nem értem miért vannak felháborodva sokan, ha valaki szóvá teszi, ha valamelyik rokona,ismerőse iszik,nem dolgozik, ész nélkül szül, tanulatlan, nem ért semmihez,stb. Miért kell,hogy mindenki tolerálja,hogy a mi adónkból lebzseljen otthon meg kocsmában sok ember? És ne mondja senki, hogy "kik? mert én nem." meg ehhez hasonlók ,mert igenis rengeteg ilyet olvastam az utóbbi időkben,hogy "miért foglalkozol mással?" meg "nincs jobb dolgod?". Gondolom az adott kérdezőnek is elege volt az ilyen emberekből. Egyébként tényleg érdekel a téma,hogy miért várják el ennyien a toleranciát?

2018. jan. 24. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem,mit tudsz tenni?Tolarecia a kocsmatöltelékek melett,hát ja ők választották ezt az életet.Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni,az alkohol legális de ha nem is lenne az,akkor is lenne ennyi naplopó."nincs jobb dolgot"stb válaszokat nem a tolerancia jegyében írták.Csak tudják vagy van a környezetükben ilyen egyén.Tudják hogy agyon nem csaphatják,fel nem jelenthetik mert iszik stb.Az emberek nagy része kerüli ezt a "réteget".Ezt nézted be toleranciának.Az én közvetlen környezetemben is van ilyen,pia,verbális terror,semmittevés.De vagy leszarom vagy én őrülök bele ha ilyen hulladék emberekel foglalkozok.Ezért írták hogy foglalkozz mással.
2018. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem a személyt támogatják, hanem azokat akiket a személynek kéne támogatnia. Aki nem dolgozik az manapság már nem nagyon kap támogatást, még az sem akinek szüksége van rá.


Pl ha megszült egy (vagy több gyereket) és a gyereket nem támogatod, akkor most az egész nap kocsmában ülő szülővel vagy a gyerekkel toltál ki jobban?


Értem én hogy nem tökéletes a rendszer, és lenne mit javítani, de akkor is ez a helyzet. Szerintem nagyobb baj a közmunkaprogram.

2018. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

1. valaszolonak igaza van, tenyleg nem tolerancia ez, hanem csak a nemtorodomseg. most az alkoholon tul a te tobbi peldadra: szerinted ki fog odamenni a szomszed 5 gyerekes, aluliskolazott, segelyen elo, soha nem foglalkoztatott kisebbsegi kismamahoz, hogy ugyan milyen alapon tudja megindokolni az uton levo, 6.gyereket?

na latod.

2018. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Felesleges energiánkat arra vesztegetni, hogy mások életét kritizáljuk úgy, hogy ők igazából nem okoznak terhet nekünk, csak bosszantóak.

Ezt az energiát inkább fordítsuk arra, hogy a magunkban és környezetünkben harmóniát teremtsünk.


Erre van a magyar mondás is, hogy "Mindenki seperjen a maga portáján."

Voltaire híres tanító kisregénye a Candide is azzal végződik, hogy "Mi csak műveljük a kertünket" (Időutazó főhőse minden energiájával a világot jobbá akarja tenni miközben változnak a történelmi korok és helyszínek. Ebbe többször majdnem belepusztul, mégsem kap érte sok köszönetet. Aztán rájön hogy helyette sokkal jobb, ha ő is saját harmóniájára törekszik.)

2018. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!