Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan türtőztessem magam?...

Hogyan türtőztessem magam? Arról van szó, hogy bár már régi házasok vagyunk, nem tudom tolerálni, ha a férjem berúg. Nem tudom szó nélkül megállni, és ezzel saját magam is felidegesítem.

Figyelt kérdés
Egyszerűen felmegy bennem a pumpa, ha ilyenkor meglátom a bamba fejét, keresztbe álló szemét,stb.Szóváteszem,hogy már megint ittál,és ő mindig letagadja.Utána 1 hétig nem iszik,miután jól lecsesztem.Nem tud lemondani az italról, próbáltam szép szóval, csúnyán, válással fenyegetőztem,de semmi.Ha nem iszik,akkor elviselhető,órákat ül a számítógép előtt,de inkább ott üljön,mint igyon.Hogyan tudjam magam lecsillapítani,ha felmegy bennem a pumpa miatta,adjatok tanácsot!
2009. szept. 5. 07:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Akkor ő még a jobbik "ittas", mert van olyan amelyik kiabál, káromkodik, verekszik. Szerintem miután leordítod őt , abban az egy hétben is legszívesebben inna, csak harcol a lelkiismeretével. egyébként jól megvagytok? szex? munkahely? gyerekek?

2009. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Ááá, ez nem fog menni. Ha meglátod a bamba képét, akkor indulnak az undort kiváltó érzelmek.

Nekem apám iszik, és én is rosszul vagyok a pofájától akkor, plusz ahogy viselkedik. Lehet nem erőszakos, de undorító olyankor, és lelkileg tönkre megyek...

Ilyenkor próbálom elkerülni, ami nem könnyű, mert minden út az én szobámon keresztül vezet...

2009. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Olyasmi tippeket várok: hogy pl. számoljak 100-ig :), vagy vegyek be egy Andaxint :),vagy kerüljem el, bár a mi házunk is elég kicsi...:)De tényleg, akinek berúg a férje, az hogy bírja megállni, hogy ne veszekedjen vele??Vagy annyira vicces a látványa,beszéde( mert ő sajnos nem ilyen).Vagy rúgjak be én is, hogy láthassa ő is, milyen, ha a másik részeg???? :(
2009. szept. 5. 08:33
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz rá,kerüld a tekintetét(én is azt szoktam,mert én sem bírom a furcsa szemeket),és ne szólj hozzá.Ettől észreveszi magát.
2009. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
87%
Szerintem is keruld el
2009. szept. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én párom ritkán iszik, de akkor sokat nevetek rajta, mert viccesen beszél meg az egész tiszta vicc.

Megértem, hogy egy porcikád sem kívánja Őt így átni. zerintem, mikor hazajön és látod hogy be van állva menj, vegyél egy jó fürdőt jó sokáig. Vegyél levendula illóolajat, csepegtess a kád sarkaira belőle, szerezz egy füldugót és zárkózz be.

Remélhetőleg mire kimész lenyugodva, addigra elalszik.

Vagy ülj le és netezz, de úgy hogy fel sem nézel a gépből.

2009. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, hogy utána egy hétig se szóltam hozzá / nagyon bírok hallgatni/.De ettől se javult soha a helyzet.
2009. szept. 5. 09:29
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor részeg, úgysem tudsz vele mit kezdeni. Az még a jobbik eset, hogy csak néz bambán. Apám is ilyen volt. Anyám rengeteget pörölt vele, mi őt is csitítottuk, apunak meg mondtuk, hogy menjen és feküdjön le. Szó nélkül meg is tette. Ők a mai napig is együtt vannak, 30 éve házasok, és tavalyelőtt jól ráijesztett apámra a háziorvos, mikor nagyon beteg lett, úgyhogy vissza kellett fognia az ivászatot, ma már azért elég ritkán rúg be, ez a gyakoriság kb. annyi mint bármely más embernél.

Egy ismerős párnál az volt a helyzet, hogy a nő pl. képes volt egy hétig sem szólni a párjához, hát az meg csak azért is lemegy a kocsmába, és ott mondta el, hogy minek menjen haza, úgyse szól hozzá a kutya se. Na, válás is lett a vége.

Szerintem inkább másnap próbálj vele beszélni, ne hagyd hogy hallgasson, próbáld meg kiszedni belőle, mi hajtja az italhoz. Próbáljatok meg programot szervezni, vagy keress neki otthon valami elfoglaltságot, amivel otthon marad, és nem jut annyi ideje a kocsmára. Jobb ötletem sajnos nincs, amíg ő nem éri fel ésszel, hogy ezzel a viselkedéssel saját magának és a párkapcsolatnak is árt. Azt veszi hamarabb észre, ha magának okozott kárt, mivel nagyon beteg tud lenni egy ilyen ember, sajnos tapasztaltam.

2009. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Ez történt már nálunk is, ha nem szóltam hozzá, azzal az ürüggyel ment el 3 napra egyedül horgászni, hogy úgyse szólok hozzá....Józanul belátja, hogy nem jó ha iszik,igazam van, stb. De sajnos nagyon akaratgyenge ember,és ez már nem fog változni...Meg aztán jópár év múlva, ha valami baja lesz az italtól,(meg a cigitől,mert azt is szívja rendesen)meg majd ápolgathatom,az ő hülyesége miatt...
2009. szept. 5. 11:39
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szokott másnapos is lenni a párod? Ha igen, akkor valószínűleg rosszul érzi magát, és józan is, ilyenkor kell vele beszélni. Nálunk, ha ilyen volt, én ugyanúgy tettem a dolgom, nem érdekelt, hogy a párom szenved. Magának köszönheti a fejfájását.

A válással fenyegetőzés szerintem nem hatásos, hiszen úgysem tennéd meg, nem igaz? Olyannal "fenyegesd", amit tényleg megteszel, ha ő megint sokat iszik. És tedd meg, ne gyengülj el. Így ér majd a szavad valamennyit nála.

Magadat pedig lenyugtathatod egy fürdővel, az jó ötlet volt, vagy sétával, esetleg nézz meg egy filmet, amit szeretsz. De ne igyál, ezzel egyrészt magadat roncsolod, másrészt ő nem fog ebből érteni.

2009. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!