Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy hazug ember elhiszi,...

Egy hazug ember elhiszi, amiket hazudik, vagy hogy viszonyul hozzá és az igazsághoz?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Változó. Van aki már nehezen találja meg a különbséget. Van aki azért hazudik mert a képzeletében történik valami és azt hiszi valóság.
2018. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze egy hazudozó embert szinte mindig rossz embernek gondolom, azért hazudnak, hogy érvényesítsék érdekeiket. Sok ember pl. szeret másokat szidni, jó érzést okoz neki, hogy bánt másokat, árt másoknak, és ezért hazudozik. Sokan állandóan ezt csinálják. Vagy vannak, akik így érvényesülnek, így szereznek javakat, így jutnak előre.
2018. jan. 26. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Van olyan aki elhiszi, de az voltaképpen nem is hazudik
2018. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hazudni lehet félelemből, szántszándékkal becsapva, félrevezetve másokat, létezik a kegyes hazugság, stb. Nem tartom szerencsés dolognak a hazudozást, más gyermek esetében, és más felnőttnél. De az igazságmániás, akinek mindig és minden körülmények között el kell mondani az igazat, még rosszabb. Nem lehet magánszférád, magánéleted. Mindig mindenben kutakodik, mindent tudni akar. Ami biztos, doktornál, és gyermekként szülőnek felesleges hazudni, mert nem tud segíteni ha baj lenne.
2018. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ő szemszögéből van "logika"(?), amit tett/nem tett, elhisz/nem hisz el, amit csak ő ért meg. Egy racionálisan gondolkodó csak megérteni próbálja ezt a fajta hozzáállást, de nem ért vele egyet.
2018. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mit értesz te igazságon ? Egy kicsit bővebben. Az igazságszolgáltatást ? Bíróságot ? Vallási alapon történő igazságot ? mert ott mindig minden vallásnak igaza van, szemben más vallásokkal, még ha egy országon belül legyen a világnézetek száma bármennyi is. Mint igaz szerelem? ( szerintem olyan nem létezik, illetve mindegyik valós volt a maga idejében. ) Mit értesz igazság alatt ? Hogy mindenkor mindenki előtt ki kell köhinteni az igazat ? Párkapcsolaton belül ? stb. Mert természetesen nem kell mindig mindenki előtt meztelenre vetkőznöd az igazság nevében.
2018. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló igazságokat értek igazság alatt, tekintsünk el attól, hogy nehéz megmondani végülis, mi az igazság, és alapvetően folyamatosan hazudozó emberekről beszélek. Pl. valaki azt mondja a feketéről, hogy fehér. Pl. ismerek olyat, aki mindenkiről rosszakat mond (azaz hazugságokat), mindenkit sérteget, magáról meg jókat, okos, szép, jó, szorgalmas, stb., pedig az ellenkezője az igaz. És mintha tényleg elhinné ezeket ő is, még el is van szállva magától, meg még ő van megsértődve, mikor ellentmondanak neki, és olyankor más hazudik, más a hibás, szemét szerinte.
2018. jan. 27. 06:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző, én is ismerek olyan személyt. De aki azt állítja a feketéről hogy fehér, vagy a fehérről hogy fekete, ő nem hazudik, ő hülye.
2018. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Honnan tudhatná, aki nem álarc mögött éli az életét ?
2018. jan. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam hazudozni. Sajnos ez egy gyerekkoromtól kezdve fennáló jellemhiba. Felnőttként azonban már ritkábban hazudok, és soha nem azért, hogy másoknak ártstak vele, illetőleg arra figyelek is, hogy soha nem érintsen rosszul senkit a dolog.

Leginkább akkor ferdítek a dolgokon, ha olyan irányba akarok manipulálni valakit, hogy segítsen valamiben, vagy ha ki akarom vonni magam egy adott szituációból,kicsit jobb fényben akarom feltüntetni magam. Vagy ha több ember közöt olyan konfliktus van, amelyet csak úgy tudpk elrendezni, hogy kicsit füllentek mindenkinek, hogy elcsendesedjenek a konfliktusok.

De ismétlem, soha nem arra megy ki a játék, hogy durván kihasználjak valakit, vagy ártsak valaki jóhíréek. Például ha valamit elcseszek, akkor mindig bevallom, hogy én okoztam a bajt, nem hárítom a felelősséget. És soha nem használok ki senkit annyira, hogy effektíve megérezze.

Tehát a hazugságaim az é helyzetemre pozitívam hatnak, de másra sehogy/vagy akár még pozitívan is.

És nyilván észben kell tartani, hogy mikor mit hazudtam, tehát nem hiszem el a dolgokat. Az szerintem már pazuchiátriai eset, ha valaki elhiszi a hazugságait.

2018. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!