Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem mer gyengének...

Miért nem mer gyengének mutatkozni a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Mindenki k...ára erős, szép és okos, nincs semmi gondja, mások gondja meg nem érdekli őt stb. És bárcsak így lenne, hogy mindenki erős (testileg, lelkileg egyaránt), de én úgy érzem, hogy nincs így, ez a legtöbb esetben egy hazugság, részben másokban, részben saját magának hazudik az ember.

Persze a másik véglet se jó, mikor valaki azt meséli be, hogy semmiben se jó.

Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert nemrég beszélgettem valakivel, és fura volt. Fura volt, hogy fel merte vállalni a gyengeségeit (nem sajnáltatta magát, és nem mindig erről beszélt). Fura volt, de szimpatikus. És én is jobban éreztem magam, mert úgy éreztem, hogy őszinte, és hogy én is nyugodtan felvállalhatom előtte a gyengeségeimet.


2018. jan. 22. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól játssza az ember a nagymenő erőset,akkor van esély arra,hogy mások ne tapossák el,merthogy ez utóbbi nem jó érzés.
2018. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- Nem akarom, hogy bántsanak.

- nem akarom hogy kihasználjanak.

- van egy megfelelési kényszerem.

- kapitalizmusban ez nem elfogadható

- kevés embert érdekel más problémája, minek terhelni másokat azzal, amit nem szeretnek hallani? Aki meghallgat az az igaz barát és a pszichológus. Egyikből kevés van, a másik nehezen megfizethető.

- ameikainizálódunk, ahol a "fake it until you make it" hétköznapi gondolkodás az elterjedt. Azaz addig hazudod, hogy képes vagy rá, amíg sikerül elérni azt az állapotot.

- ezt tanuljuk az iskolában : aki gyenge, büntetést kap, nem segítséget

- ezt tanuljuk a, állás keresés közben: sokkal több mindent kérnek a hirdetések, mint aminek képes megfelelni az, akit keresnek, ha mindennek megfelelsz egy hirdetésben, túliskolázott vagy és nem vesznek fel.

- ezt tanuljuk a mhnkabnt: aki gyenge, kirúgják, nem felzárkóztatják. Aki azt hiszi többet kell teljesítenie, azt annyira leterhelik, hogy sosem fogja magát utolérni.


Az asszertív viselkedést divat utálni, pedig jó lenne beletanulni.

Az érvelés azonos a manipulatív viselkedéssel, és ezt kapjuk a politikából : az ország vezetői példamutatásából, a reklámból, a szolgáltatásokból, az összes médiából. És kivételes esetekben fér csak bele a gyengeség.

2018. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha mindenki olyan qrva erős lenne, akkor nem néznék 20-an, hogy 1 bunkó épp feltöri a jegyautomatát, összefirkálja a falat, vagy csak annyira büdös, hogy nem lehet felszállni a buszra.

Megteszik?????

2018. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 pontos a 3-as válasza:).


A másik: amikor csordában van az egyén, akkor erős - mert van háttér-támogatása -, ha egyedül, akkor muja.


Érdekes jelenség (és kérdés) ez, mert addig, amíg egy ember nem beszél a másikkal bármiről (pl.: utazás közben), addig erősnek tűnik sokmindenki. Amint belemennek az "élettörténetem" c. végelláthatatlan epizódokba, ott mutatkozik meg, hogy nem is annyira erős, már-már sebezhető valaki.

2018. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Fura volt, hogy fel merte vállalni a gyengeségeit (nem sajnáltatta magát, és nem mindig erről beszélt)."

Kb. pont ezért. Jött valaki, aki neked szokatlan volt és gyengének mutatta magát. 20 másik ember meg, aki épp régebben elmondta a baját, arra ráhúztad, hogy sajnáltatja magát, mert nem volt épp érdekes.


Merek gyengének mutatkozni, de csak néhány ember előtt. A többiek előtt nem, mert teljesen felesleges. Mindenki előadja, hogy megértő, de amint olyat mutatsz, ami nem pozitív, nem leszel érdekes és továbblépnek.

Mindenki a sikerre gyűlik.

2018. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez ösztönös. Szerinted az a helyénvaló ha valaki állandóan panaszkodik, nyavajog, és jajgat, sír? Qrvára te is rühelled ezt a típust, csak nem vallod be. Mert erősnek akarod magad mutatni... (?)
2018. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!