Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha nem merem megdícsérn...

Az baj ha nem merem megdícsérni a nőket?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy van egy nő, aki tetszik nekem, de mégsem merem megdícsérni, mert arra gondolok, hogy tuti látszik rajtam, hogy soha nem volt párkapcsolatom és nem akarom, hogy elitéljenek. Példa: ott van húgom lakótársa. Ritkán találkozunk, tetszik is nekem, de mégsem merem soha azt mondani neki, hogy "de jól áll ez a ruha", vagy akármi más. Hisz úgy is tudja magáról, hogy jól néz ki, aztán pedig azt gondolja, hogy "na, megint itt van a lakótársam (húgom) szűz tesója". De nem csak őt, hanem más nőt sem merek megdícsérni, pedig az én lelkemnek is jól esne, de attól félek, hogy furán néznek rám emiatt. Igazából már attól is furán néznek rám ha kinyitom nekik az autóm ajtaját. Én nem nyalozok, csak szeretek figyelmes és udvarias lenni. Más is jár ebben a cipőben?
2018. jan. 26. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt te gondolod, nem a nők. A figyelmesség és udvariasság pozitív tulajdonságok, ritka, ha valaki megsértődik azon, hogy kinyitják előtte az ajtót, vagy köszönnek neki. Ha ritkán találkozol valakivel, talán ne azzal kezdd, hogy a ruháját dicséred, hanem mondjuk: "Szia! Örülök, hogy látlak! Mi újság?" Egyszerűen csak figyelj, kedvesen reagálj arra, amit mond.
2018. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dícsérés helyett inkább próbálj meg bókolni :D

A lényeg, hogy ne görcsölj rá és csak őszintén, reálisan azokkal a bókokkal.

Az meg nincs a homlokodra írva, hogy még nem volt dolgod nőkkel, ha szóba jönnne legfeljebb ködösítsz egy kicsit, hogy -régen voltál már kapcsolatban stb.


A kocsi ajtó kinyítást kicsit extrának tartom (bár lehet velem van a baj :D).

2018. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg ne dicsérd, hanem inkább bókolj.

Abból semmi baj nem lehet, mert azzal csak növeled az egoját, és jól esik neki, hogy így gondolod, ezért pozitív érzéseket fog hozzád kötni.

2018. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a dícséret és a bók közt?
2018. jan. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!