Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik velünk a halál után?

Mi történik velünk a halál után?

Figyelt kérdés

Ti gondolkodtatok már rajta?

Nem vagyok vallásos, nem tartozom egyik vallási felekezethez sem. Biológiai szempontból nézve tudom hogy mi történik, hogyan zajlik. És őszintén nekem ez sokáig elég is volt, mostanában viszont elkezdett érdekelni ez a téma. Bár én teljes mértékben a tudományos elméletet tudom elfogadni a létezésünket illetően, azt viszont ha jobban belegondolok nem tudom felfogni hogy a halálunk után semmi ne legyen. Valaminek lennie kell...vagy nem is tudom.


2018. jan. 27. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az, mint születésünk előtt. Mivel semmire sem emlékszem a születésem előttről, így én azt gondolom, hogy utána sincs semmi. Bár én elég földhözragadt vagyok. :D
2018. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek, biológia szakos vagyok, tudom hogy hogy működik. De engem nem igazán ez érdekel. Sokkal inkább az, hogy ha meghaltunk azzal a tudatunk is teljesen megszűnik? Tudjuk hogy meghaltunk? Vagy azzal hogy meghaltunk megszűnik minden?

Érdekelne mások véleménye erről. :D de azért köszi, biztosan érdekes cikk. :)

Második én is hasonlóan gondolkodtam, illetve még most is, csak azért vannak érdekes feltevések pl. hogy valamilyen formában "újjászületünk".

2018. jan. 27. 22:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs kielégítő információ. Emberek fantáziájára hagyják az ilyet.

Majd megtudod, ha eljön az ideje...(remélem minél később lesz)

Az is lehet, hogy holnap már tudni fogod rá a választ (Persze ne tudd rá, Isten őrizz...csak ezzel arra akartam célozni, hogy sose tudni, mikor jön el az idő)

2018. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne tudd meg*--bocs, elírtam
2018. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megszűnik a tudatod, nem fogod tudni, hogy halott vagy, nem is fogod észrevenni, hogy meghaltál. (Egyébként életedben sem létezel úgy,a hogy gondolod,a folytonos én csak egy illúzió, ami az emlékeid miatt jönnek létre.)


Amúgy van egy nagyon jó gondolatkísérlet amivel megértheted ezt: Képzeld el, hogy teleportálnak. A tested felbomlik atomokra miközben a felépítésed és a pillanatnyi állapotod minden információját kinyerik belőled, majd pár ezer kilométerrel arrébb ezek alapján újra összeraknak. Az újonnan összerakott test tudata ugyan ott fog folytatódni ahol a tiéd félbeszakadt, ugyan azok az emlékei lesznek, de az vajon te elszel e? pontosabban a te tudatod folytatódik e abban a testben? Na most, tegyük fel, hogy megmaradt az információd a rendszerben és összeraknak még egyszer. Lesz belőled még egy, ugyan olyan, mint az előző, na most mi van ebben az esetben? A két testnek egyértelműen két tudata van ami egymástól független létezik, ha ebbe belegondolsz a te eredeti tudatod nem folytatódhat egyikben sem. (Ugyanez a helyzet a tudat feltöltésével is egy számítógépre.) Lényegében a folytonos tudatod elválaszthatatlan a testedtől (illetve ha megtörténne, nem "te" lennél az,a ki tapasztal), másrészről a tudatod minden nap elveszted álmodban, illetve többé-kevésbé akkor is amikor valamit teljesen rutinból, automatikusan csinálsz valamit, tehát a folyamatos én nem létezik, és sosem fogod észrevenni ha meghalsz, mert azzal a tapasztalásod és ez az illúzió megszűnik.

2018. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A magam tapasztalatát és sztoriját írom le. Gyerekként elhanyagoltak a szüleim. 13 évesen perforált vakbélgyulladással kórházba vittek. Emlékszem, hogy elaltattak, és az altatásból emlékszem egy fehér helyre. Lehet, hogy csak a műtőslámpa volt okozta a fehér fényt és azt éreztem, hogy nem vagyok egyedül (hisz nem is voltam egyedül a műtőben), viszont azon a helyen voltam béke lett úrrá rajtam. Meg lehet magyarázni, de akkor és ott tudtam, hogy valami más helyen vagyok. Nem találkoztam senkivel, biztonságban éreztem magam. Hiszem, hogy a lélek nem öregszik és nem hal meg. Hogy mi jön ez után az élet után? Nem tudom, de azt igen, hogy szivesen újrakezdeném.
2018. jan. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom .. de azzal szoktam nyugtatni magam hogy látni fogom azokat a szeretteim akik elhunytak, nem állítom hogy ez lesz de hiányoznak és ezt gondolni könnyebb...
2018. jan. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!