Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem múlik a fájdalom?

Nem múlik a fájdalom?

Figyelt kérdés

Már 4 éve elveszítettem a nagyszüleimet. Nem telik el úgy nap, hogy ne jutnának eszembe. Tegnap véletlenül a kezembe akadt egy fénykép róluk, ma pedig velük álmodtam.

Nagyon hiányoznak és úgy érzem, hogy napról napra egyre nagyobb az űr, amit maguk után hagytak.

Akárhányszor rájuk gondolok, mindig összeszorul a torkom és könny szökik a szemembe. Hogyan lehet ezt kezelni?



2018. jan. 28. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy szenvedsz, de mégis azt gondolom, hogy nagyon szerencsés vagy, amiért ilyen kapcsolatod volt velük.

Nekem pár hete halt meg a nagyapám, de csak az újságból tudtam meg a temetés után.


Az anyukámat viszont 3 éve vesztettem el és minden nap belepusztulok azóta is. Azt hiszem, hogy soha nem múlik el. Igyekszem a boldog emlékekre koncentrálni és a rosszakat a kórházból direkt elhessegetem. Néha tudok nevetni, mosolyogni ha a vicces, vidám emlékekre gondolok. Sokat beszélek anyukámhoz magamban, ha egyedül vagyok akkor hangosan.


Sokszor gondoltam rá, hogy el kellene menni gyászterápiára, az is biztosan segít.

2018. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

Két lehetőség van...

Az egyik szerint végre elkezd élni tovább életedet s le is foglalni magadat, mint párkapcsolat, gyerek....


A másik, hogy mész utánuk, ha ennyire nincs miért élned s nem akarsz tovább lépni, de kb 50 év elteltével is követed őket...

2018. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gondolj úgy nagyszüleid elvesztésére,mint egy testrészed elvesztésére.(Az,hogy milyen testrészedét,függ attól,hogy milyen szerepet töltöttek be életedben.)

A testrész elvesztése,vérzést okoz,de az egészséges test elállítja a vérzést,és bár okoz fantom fájdalmad időváltozáskor,az,csak időleges.Ha a vérzés nem áll el,az egyfajta betegségre utal,amint a felülfertőződés is.


Visszatérve lelkünk veszteségeinkből adódó fájdalmára:


Rendszerint 12 hónap szükséges,az 5 fázisban történő gyászfeldolgozáshoz.Amikor ez nem elég,az"lelki vérzékenységet"betegséget jelöl.

Szükséges szakember(Pszichológus,speciális lelkigondozó)segítsége!

2018. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!