Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes gyűjteni egy extrém...

Érdemes gyűjteni egy extrém utazásra?

Figyelt kérdés

Eléggé belefásultam az elmúlt évek rutinjába, munka, edzés, takarítás, olvasás, szülők, barátok látogatása vidéken. A munkám is nagyon stresszes, és nem igazán találok jobbat. Nem durva a dolog, csak nyomott vagyok.


Sok helyen írják, hogy egy utazás valami távoli, teljesen más kultúrájú országba kimozdította őket ebből, jót tett az új élmény, jobban ráláttak az életükre utána. Ez valóban így van? Érdemes elkezdenem gyűjteni erre?


2018. jan. 28. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én már elkezdtem ;) És úgy néz ki egyedük megyek, de akkor is megyek. Hajrá!

35n

2018. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
35/N megyek veled! 😁😁
2018. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Voltam már pár helyen a világban, de aztán mikor letelt a "szabadság" és hazatértem, ugyan az a napi rutin várt. Szóval erre nem ez a megoldás. Igaz...annak örültem hogy eljutottam USA-ba rokonokhoz és tényleg megtapasztalhattam az amerikai kisvárosi létet.

Igazából neked valami olyan kéne itthon amitől jól éreznéd magad és más lenne.

2018. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem jót szokott tenni az utazás, de nagyon távolra sem kell menni. Amikor először volt ilyen, akkor Olaszországba utaztam, Velencébe, éjszakai vonattal, előző nap este indultam, másnap kora reggelre ért Velencébe a vonat, egész nap mászkáltam, fotóztam, videóztam, este vissza a velencei vasútállomásra, akkor indult a vonat visszafelé, és következő nap délelőtt értem haza. Mellesleg egyedül mentem, bár próbáltam hívni ismerősöket, valahogy senkinek nem akaródzott jönni, én meg menni akartam. Az utazás előtt egy héttel vettem meg a jegyeket. Jobban felfrissített, mint egy kiadós alvás. Persze nem mindenkinek jön be az aktív kikapcsolódás, de nekem igen, azóta többször csináltam ilyet, Velencébe is visszatértem ismét, de máshol is voltam.
2018. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy akármit írunk, még ha az saját tapasztalat is, így is, úgy is lepontoznak...


Kérdező, tudod, mit? Nem vagyunk egyformák. Akkor érdemes ilyenre gyűjtened, ha TE erre vágysz. Nem számít, ki mit mond. Én szeretek utazni, és ha elvinném a lottó fődíját, akkor többet utazgatnék, mint amennyit most megtehetek. Mennék szinte minden hétvégén valahova, mert én ezt szeretem, engem hajt valami, hogy menjek, hogy ne üljek a fenekemen. Nekem ez jólesik, engem ez pihentet, akkor is, ha másoknak kényelmetlen, én alszom vonaton, buszon, csövezek a pályaudvaron a járatom indulásáig. De ez én vagyok és a hozzám hasonlók.


Ha te is vágysz erre, akkor vágj bele, ha nem, akkor pedig keress mást, ami segít neked. Nem mindenki ilyen, mint én.


33N

2018. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik paraszt pontozza le az előttem válaszolókat, pedig teljesen igazuk van.


Én gyakorlatilag azt szoktam csinálni mint 11:09-es, csak belföldön. Tavaly például szinte minden hétvégén voltam valahol.


Az alábbiak voltak meg:

- Hungaroring: WTCC, TCR, DTM, ETRC, Hungaroring Classic.

- Túrázások: Mátra, Pilis, Budai Hegység, visegrádi biciklitúra. Gyalog 40 km kellemesen belefér egy nyári napba.

- Múzeumok: Szentendrei Közlekedési Múzeum, Aeropark, Vasúttörténeti Park, jártam Istvántelki Gőzmozdony műhelyben szervezett bejárás keretében.


A mozgás, kikapcsolódás, élmények egyszerűen feltöltenek. Plusz a rosszabb napokon is jó visszanézni őket. Vagy csináltam hasonlót mint az előttem szóló. Reggel felültem vonatra, lementem egy másik városba, kirándultam egyet, megnéztem a programokat, estére pedig már a saját ágyamban aludtam otthon.

2018. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Viszont 10:36-al is egyet tudok érteni abban, hogy egy élmény nem fogja megváltoztatni a teljes életed.


Akár az is lehet, hogy még inkább nyűgnek fogod érezni utána a napi rutint. Ezért kell olyat találni, ami napi szinten is kikapcsol. Ettől függetlenül egy nagyobb utazás mindenképp megéri.

2018. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
megváltoztni nem fogja, de ad egy löketet. Én minden év februárját egy jó meleg helyen töltöm. Holnap repülök Vietnamba, február 28-án vissza. 33N
2018. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem változtatja meg az alapokat, de új megvilágítást kaphatnak az addigi dolgok, és olyan plusz lökést adhat, amit otthon maradva nem kapnál meg, azzal, hogy kiszakadsz a megszokott környezetedből, kitisztul a fejed, távolabbról tudod szemlélni a dolgaidat. Ez mind segíthet a megoldást is megtalálni. Lehet, hogy régen sem véletlenül ajánlottak levegőváltozást az orvosok. De mint írtam, ez csak akkor jó, ha az ember eleve vágyik rá, és nem mások noszogatják. Akinek az utazás csak nyűg, annak nem fog úgy segíteni egy ilyen kiruccanás, mint nekem, aki minden percét élvezem.
2018. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!