Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan cikinek,...

Miért tartják sokan cikinek, égőnek szinte (fertőzőnek) ezt az oldalt?

Figyelt kérdés

Annyian járnak az oldalra "titokban" vagy csak "-kíváncsiságból mentem fel"

"-De tré meg csupa beteg jár oda! "


Sorolhatnám.


Nagyon sok ismerősöm nézegeti (tuti regük is van) az oldalt.


Szerintem ez sem sokkal rosszabb mint máshol és itt is előfordul mindenféle' ember.


Szerintetek?



2018. jan. 28. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen azért, mert nagy a szórás. Nagyon sok a rendkívül intelligens ember itt, viszont rengeteg az ostoba is. Sajnos a mérleg nyelve sokszor az ostobák felé billen, valószínűleg ezért nézik le sokan az oldalt. És akkor a mindenféle aberrációval rendelkező látogatókról még szó sem esett... Sajnos érthető az oldal rossz híre (is.)


Ettől függetlenül én rendkívül intelligens emberek tekintetében is nagyon sokkal találkoztam itt. :)

2018. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És egy újabb topik, ahol le fognak pontozni, mert elmondom, hogy én hogy látom:

- trollok miatt: akik próbálnak viccesek, vagy sértőek lenni

- ostobák miatt: akik nem képesek gondolkodni kérdezés előtt, vagy a google-ba beírni ugyan azt, amit itt feltesznek kérdést.

- a sok kitalált kérdés miatt, amikből az látszik, az emberek unalom űzés miatt jönnek ide.

- a pontozási rendszer miatt - mert nem konzisztens és nem jelent semmit

- az általánosítás miatt, mert első sorban az idióta kérdéseket találják meg és abból Dunát lehet rekeszteni, miközben a valós kérdéseket nem keresik, és ebből azt vezetik, le, hogy amit ők láttak az minden, ami ezen az oldalon történik. (mellesleg ez a viselkedést az itt "lakókban" nagy részében, ahogy a legtöbb emberben is megvan.)

- az idióta reklámok miatt, amivel az oldal azonosul, amikor a hirdetéseit kiteszi, hogy pénzt kapjon a farok növesztésből, a 1 hét alatt 100 kg fogyásból, a tanulás nélküli tudás megszerzésből, az ingyen ebédekről és a munka nélküli pénz szerzés hirdetéseiből. Eléggé hiteltelenné teszik ezek a hirdetések az oldalt. (és most jönnek az adminok és jó szokásukhoz híven virtuálisan karóba húznak pár percen belül, mert elmondtam a valóságot az oldalról)

- Ezen az oldalon a "Mi a kedvenc színed?" kérdésre létezik rossz válasz, ha egy színt említesz.

- Nagyon kevés a valódi vita, inkább másoknak való beszólás és sértegetés folyik. Ez a legtöbb online és magyar jelzővel illethető oldalon megvan. Tekintve, hogy sokan megsértődnek és csak véleményt akarnak formálni az információ szerzése helyett. Nem csak a magyar kérdezz-felelek oldal az egyetlen, ami ilyen stílusú és emiatt gyengélkedik.

- Ide bárkit beengednek.



Egy valamire tökéletes ez az oldal: 10 perc alatt lehet találni példákat az érvelési hibákra: [link]

2018. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem azért mert vannak nem annyira okos megmondóemberek; és aki leszólja az oldalt, az meg rájuk általánosítja; és pl nem is remél normális válaszokat.
2018. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2018. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Nincs problémám a humor kategóriával:)


Néha a buta kèrdésekre adott humoros válaszok sem rosszak intelliges keretek között.


Azért az eszméletlen sötétségre utaló kérdéseknél reménykedik az ember,hogy ugye ez csak poén'?

2018. jan. 28. 20:32
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

4. Szerintem ha nem érted, hogy ez csak egy poén, akkor inkább te vagy a hülye, nem a kérdés feltevője...

Amúgy én is le szoktam tagadni, hogy használom az oldalt, mert elég sokszor írok ki kérdéseket és félek, felismerne valamelyik ismerősöm :D Ha letagadom, lehet, sokan, amikor elolvassák valamelyik kérdésemet, azt mondják magukban, hogy "Héj, ez tök olyan, mintha XY írta volna ki...De ő azt mondta, nem jár erre az oldalra. Hmm, akkor biztos csak egy másik hozzá hasonló szerencsétlen".

2018. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Az ezoterikus kategória az nagyon durva! Ha az alapján ítéled meg az egészet, melléfogsz.
2018. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert felteszek egy kérdést, és 10ből 1-2 ad választ, a többi csak belekötés..
2018. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Ha olyan oldal lenne, mint mondjuk a Quora, ahol értelmesen megfogalmazott, összefüggő (plusz helyesírási hibák nélküli) mondatokban válaszolnak a nevüket vállaló felhasználók, akkor simán vállalnám, hogy használom. De ameddig marad ezen a szinten, amin most van (nem gondolom, hogy valaha változni fog), inkább letagadom...

10 ok, amiért szerintem ciki ez az oldal:


1. Eddig párszor próbáltam értelmes kérdést feltenni, vagy csak megkérdezni az emberek véleményét egy dologról, de főként a következő válaszokat kaptam segítség helyett: "Minek kérdezel ilyet?", "A google a barátod", "Jobb lenne a világnak, ha egy ilyen idióta, mint te, öngyilkos lenne.", "Nem tudom.", "Kamuuuuuu"...


2. Többször is pár perc után törölték az értelmesen megfogalmazott, minden hátsó szándék vagy trollkodás nélküli kérdéseimet mondvacsinált indokokkal (nyilván ezt a választ is hamarosan törlik). "Amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted"... a nagy lóf_szt.


3. Rendszeresen le vagyok pontozva olyan kérdéseknél, hogy "a Jóska vagy a Pista név tetszik jobban?"... Nyilván rossz a személyes ízlésem.


4. Ha a proli tömeg nem ért egyet az értelmes mondatokban megfogalmazott, senkire nézve nem sértő véleményemmel (aminek a leírására ugyanannyi jogom van, mint nekik), akkor lepontoznak nullára, jelentik és töröltetik a válaszomat. Ha mégsem törlik, akkor további válaszokban és privát üzenetekben zaklatnak.


5. Ha le találom írni, hogy nő vagyok, özönlenek a privát üzenetek f_szverő férfiaktól. Még akkor is, ha mondjuk "macskák" kategóriában válaszolok.


6. Ha valaki segítséget szeretne kérni, kétségbe van esve, akkor nem választ vagy tanácsokat kap, hanem a válaszolók azt elemezgetik, hogy miért kamu a kérdése.


7. Amikor a kérdés megválaszolása helyett a válaszolók egymásnak esnek, és oldalakon keresztül röpködnek a "gyere ki xy helyre, rendezzük le, ha ilyen nagy a szád" kategóriájú válaszok...


8. Ha egy kamasz gyerek kérdést tesz fel a szüleivel kapcsolatban, akkor olyan válaszokat kap, hogy utána még kb azért is szégyelli magát, hogy megszületett. Itt minden válaszoló már 14 évesen dolgozott, mellette kitűnő tanuló volt, saját lakást és autót vett és emellett a szüleinek is adott haza a pénzéből.


9. Ugyanez az ellentét az idősek vs fiatalok, szakmunkások vs diplomások, dolgozó nők vs háziasszonyok stb között, ami véget nem érő alpári vitákat szül.


10. Nőként nem lehet véleményem párkapcsolati témákkal kapcsolatban. Mert nyilvánvalóan minden nő k..., túl nagyok az igényeim, megérdemlem, hogy a férjem verjen (igen, kaptam ilyen válaszokat). Még hálás is lehetnék, mert vagy egy tucat válaszoló ingyen meg is dgna.

2018. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Én megmondom őszintén, alapvetően szégyellem mások előtt, hogy itt ülök egész nap.


Egyrészt, nem akarok senkit megbántani, de sokan, többek között én is, szinte drogként használjuk az oldalt, mint a függők. Itt vagyunk reggel, délben este.


Másik a színvonal. Ez még csak nem is egy fórum, nem egy közösség, nem egy rajongó oldal. Nincsenek ismeretségek, összetartás. Itt csak ismeretlenül beszél mindenki mindenről. Meg nagyjából arról szól a dolog, hogy osztjuk az észt vadidegeneknek és vitatkozunk vadidegenekkel.


Szoktam írni "névvel" is olyan fórumokon, amik érdekelnek, például autóversenyek. De itt még ez sincs, csak tényleg totál feleslegesen koptatjuk a billentyűzetet.


Igazából saját magam előtt is szégyellem, hogy akár mozoghatnék, tanulhatnék, olvashatnék, csinálhatnék ezer dolgot. Ha csak kitakarítanám a szobám, akkor is előrébb lennék, mint névtelenül egy ilyen oldalon.

2018. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!