Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez az érzés?

Mitől lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam ha a jövőre gondolok.Nem mondanám , hogy sok panaszra lenne okom, bőven vannak barátaim, anyagiak rendben, mások véleménye alapján nem nézek ki rosszul, de mégis kilátástalannak látok mindent. Vannak terveim a jövőre nézve, amik nem megvalósíthatatlanok, egyáltalán, ha logikusan gondolok rá, de azokra is úgy gondolok, hogy kevés vagyok hozzá... Elveszettnek érzem magam, mint ha mindenhez egyedül kellene hozzá fognom és nem számíthatnék senkire, mint ha egy végtelen szakadékban lennék és az utolsó egy méteren nem tudnék kimászni..Pedig sok emberre számíthatok.Amint egyedül vagyok és össze vagyok zárva a gondolataimmal, borzasztó mélységig rombolom magam, épp ezért sokáig fent szoktam lenni, hogy valamivel eltereljem őket.Volt olyan is, hogy alvás nélkül mentem dolgozni. Nem rég lett vége egy 3 éves kapcsolatomnak, amiben voltak jó pillanatok, de minden jó pillanatra 5 rossz jutott. Túlságosan ragaszkodó voltam és nagyon sok mindent eltűrtem ami egy normális kapcsolat keretei közé nem fért volna be. De azt sem mondhatom, hogy egy új kapcsolatba most szívesen belevágnék.Pedig én mindig egy nyugodt és kiegyensúlyozott ember voltam, aki nyitott a világra,egy igazi társasági lény, amit most is próbálok fenn tartani...Igyekszek rendben tartani magam,de néha úgy érzem, hogy akár mit teszek, mind hiába való és semmi értelme. Egyre szétszórtabb vagyok és sok minden nehézkesen megy, ami előnyömre válik és kell tenni valamit érte.Még azt sem tudom mondani, hogy szomorú lennék valami miatt,mert nincs okom rá.. Depressziós lennék?
2018. jan. 29. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony depressziónak, vagy legalábbis depresszív hangulatnak hangzik. Kezdetnek érdemes valamit változtatnod a rutinodon, környezetedben, életmódodban. Az egészséges evés, rendszeres és pihentető alvás és a rendszeres sport kezdetnek fontos lépés lenne, ahogyan az is, hogy próbáld meg kitalálni, mi okozna örömet számodra - ez lehet egy étel, egy utazás, egy program barátokkal -, a lényeg, hogy kizökkenj a kátyúból. Remélhetőleg ez beindít egy pozitív folyamatot, és túllendülsz majd a szakítás után egyébként teljesen érthető depresszív hangulaton.
2018. jan. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megfogadom :)
2018. jan. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!