Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 25 éves fiú lehet érettebb...

Manócska1 kérdése:

Egy 25 éves fiú lehet érettebb a koránál? érettebben gondolkodik stb?

Figyelt kérdés
fiú,25 éves, érettebb

2018. febr. 1. 20:10
1 2
 1/15 Gál Zoé ***** válasza:
100%
Akár egy 100 éves ember érettségi szintjén is állhat.
2018. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne! Viszont sok 35 évesnek sincs még benőve a fejelágya.
2018. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne!? Az érett gondolkodás egyáltalán nincs korhoz kötve.


Én már középső csoportos óvodás koromban gondolkoztam olyan dolgokon, amin még "felnőtt" emberek sem nagyon szoktak egész életük során... És ez nagyon szomorú volt.

2018. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi
2018. febr. 1. 20:18
 5/15 A kérdező kommentje:
harmadik,ha kérdezhetem miken gondolkoztál?
2018. febr. 1. 20:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 25 éves korra el kéne érnie az embernek már a "maximális" érettségi szintet, szóval én azt mondanám, hogy csak kevésbé lehet érett, érettebb nem igen.
2018. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy lehet!Sőt ez nagyon jó,hisz a fiúk általában kédőbb érnek,de mindig vannak kivételek.
2018. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. febr. 1. 21:01
 9/15 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


Például egyszer nagyon rossz kedvem volt az óvodában. Egész nap sírtam. Az egyik másik csoportos óvó néni jött oda, hogy megvigasztaljon. Nagyon "sz**rul" csinálta. A végén már olyan dolgokkal próbálkozott, hogy röhögésben törtem ki. És nem azért, mert megtetszett valami azok közül, amivel vigasztal. Hanem mert láttam, hogy borzalmas pedagógus. Elgondolkodtam azon, hogy "Akkor az óvó nénik ennyire nem ismernek minket...!?" És ez nagyon ijesztő volt, hogy a Marika néninek fogalma sincs arról, hogy ilyen, vagy valami hasonló helyzetben hogy kellene eljárnia. Aztán ahogy ezt figyelgettem más esetek kapcsán is, egyre többször köszönt vissza ez a kép.


Egyszer rosszul viselkedtem, - szintén óvoda - ezért átvittek a Judit néni csoportjába. Ő volt a "legrosszabb" óvó néni, mindenki félt tőle. Olyan lelki terrort tudott gyakorolni rám - büntetésül a rossz dolgokért, amiket aznap tettem - hogy mikor végre kiengedtek tőle, szabályos sokkhatás ért. Ez megintcsak gondolkodóba ejtett, hogy ilyen dolgok hogy történhetnek egy olyan helyen, ami elvileg a gyerekek Paradicsoma kellene, hogy legyen. Elvileg az egészséges szellemi és lelki fejlődésünket kellene, hogy segítsék, alkalmat adni arra, hogy játszhassunk / új dolgokat tanulhassunk / felfedezhessünk dolgokat, amiket az élet nyújt nekünk...


Ilyen hasonlóakon...

2018. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
értem. sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalataid voltak kicsi korodban. remélem,nem okoztak maradandó traumát
2018. febr. 2. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!