Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem aggaszt a technoló...

Titeket nem aggaszt a technológia fejlődése?

Figyelt kérdés

Főként az emberi kapcsolatok és munkák helyzetét illetően.

Én azt látom, hogy a technológia újabb vívmányai inkább azt a célt szolgálják, hogy egyre inkább elkényelmesedjünk és eltávolódjunk egymástól. Introvertált vagyok, de engem aggaszt, hogy mindenki egyre inkább magába fordul, ha fizikálisan együtt is vagyunk, mindenki a saját buborékjában marad. A munkákat illetően pedig természetesen egyre több helyen helyettesítik az embereket gépekkel, pl. most nyitott meg egy Amazon Go nevű bolt Amerikában, amit már direkt úgy terveztek, hogy nincs is pénztár, hanem csak bemész, leveszel a polcról, amit akarsz, és az Amazon egyenlegedből levonják az összeget. Persze tök jó, hogy ilyen fejlett a technológia, de nem csoda, hogy a jövőre nézve azt jósolják, hogy a depresszió népbetegség lesz, hiszen annak ellenére, hogy egyre többen leszünk a földön, egyre magányosabbak vagyunk...


2018. febr. 2. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A technikát (szerintem magyarul így mondjuk az angol technology-t)nem lehet megállítani, amit nem lehet, azon meg kár keseregni. Nem a technika okozza a magányosságot, semmi nem akadályozza meg az embereket abban, hogy találkozzanak. Sőt, több szabadidőt ad és meg is könnyíti a kommunikációt.
2018. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Csak és kizárólag az emberek tehetnek arról, hogy a kapcsolatok egyre kevésbé jelentenek valamit. A technika azt a célt szolgálja, hogy segítse az emberek életét, az, hogy mi ezt rosszul használjuk, az csak és kizárólag a saját ostobaságunk.
2018. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Emberi kapcsolataim ugyan úgy vannak. Offline is mint online. Persze idegesítő mikor az emberek társaságban csak a telefonjukkal vannak elfoglalva. De van egy nagyon jó megoldásom erre. De egyáltalán nem mindenki ilyen. Ha az ember megválogatja kire szánja az idejét akkor egyáltalán nem probléma ez. Nálunk a baráti társaságban sose volt ilyen.

A gépekkel való helyettesítés szintén nem probléma. Az első nagy ipari forradalom óta sírnak ezen az emberek. De olyan hogy nem lesz munkád olyan sose lesz. Az lehet hogy kicsit többet kell majd tanulni, mert árufeltöltőkre nem lesz szükség. De ugye a munka nem jár alanyi jogon, az annak jár aki valamit hozzá is tud adni a a társadalomhoz. Ha tegyük fel nem kell majd kasszás, akkor majd kicsit jobban oda kell tenni magunkat és többet tanulni. Mint ahogy a régi időkkel szemben ma már elengedhetetlen egy érettségi, idővel előrébb fogunk haladni. De cserébe a kasszások fizetésével is kevesebbe fog kerülni a bolti termékek jelentős része. És lehet sokan ezt sértésnek veszik, de minek is tartsunk el valaki olyat akinek a munkájára nincs szükség?

Ha valakinek a haszontalan munkáért pénzt adsz akkor azt valaki mástól kell elvenned. Jelenleg hasznosak ezek a munkák, de amint gép is csinálhatja haszontalanná válnának.

Hogy érzékeltessem egy példával. Ma alapvető termékek az egzotikus fűszerek. Egzotikus gyümölcsök akár a banán. Bemész a tescoba és válogatsz? Megkívánod akkor megveszed, nem is kottyan meg anyagilag. De ha nem lennénk ilyen fejlettek technológiailag, és minden klasszikus munkához ragaszkodnánk akkor ezt mind nem tehetnéd meg. Lovaskocsival kéne ideszállítani hosszú hónapok alatt, azt mind kifizetni az embereknek, a sok ellopott karaván után is fizetni (beleépítik az árba).

Jó dolog a technológiai fejlődés. Persze nekünk mint munkavállalóknak is oda kell tennünk magunkat, de cserébe a pénzünkért több dolgot kapunk és nő az életszínvonal is.

Aki meg úgy érzi hogy neki alanyi jogon jár egy töltelékmeló mert a kommunizmusban ez volt a divat, az egyfelől téved, másfelől a rendes munkások által megtermelt pénzen élősködik, és végül meg rendkívül önző.

2018. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A technológia és a technika két különálló fogalom.
2018. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggaszt a technológia fejlődése. Van olyan barátom, akit nem ismernék ezek nélkül, mert ezek az eszközök segítettek hozzá, hogy megismerjük egymást. Ha valaki hülye ezeket ésszel használni, akkor az egyén a hibás, nem a technológia.
2018. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi kapcsolatokra szerintem csak akkor van mindez hatással, ha maga az ember hagyja. Én ugyanúgy találkozom és együtt vagyok emberekkel, mint 10 évvel ezelőtt.

Ami engem zavar, hogy átveszik az emberek helyét a gépek, ahogy az általad említett üzletben is. Pont, hogy munkahelyet kéne teremteni, ehelyett sofőr nélküli metrók, pénztáros nélküli boltok és ki tudja még mik vannak.

2018. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te a szabad akaratodból kifolyólag döntesz úgy, hogy mihez kezdesz az életeddel. De én technológia nélkül munkanélküli lennék és éheznék (szoftverfejlesztő vagyok, máshoz nem nagyon értek).


24/F

2018. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem is csak amiatt aggaszt, hogy a gépek átveszik a munkámat esetleg a jövőben. Bár nem tudom hogy megoldható-e az én munkám esetében, talán nem, és így biztonságban vagyok hosszútávon is.

De kevesebb lesz a munkalehetőség, például már most sem kell annyi pénztáros, mint régen.

Az emberi kapcsolatokat a technológiai fejlődés nem érinti, attól még miért ne keresnék egymás társaságát?

2018. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a technológia hibája, hogy sokan nem tudják ésszel, mértékkel használni.
2018. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az meg azert meg jóval odébb van, hogy ne legyen szükség emberi munkaerőre, ha egyaltalán lesz ilyen. Egyrészt, szamtalan olyan munka van amit nem lehet, vagy nem éri meg gépekkel csináltatni, másrészt meg, évtizedekkel is írták, mondták már, hogy mindent robotok fognak csinálni...
2018. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!