Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor gyászol valaki és ezt...

Amikor gyászol valaki és ezt kérdezem tőle, az bunkóság vagy inkább jól esik neki (részletezem)?

Figyelt kérdés
van egy ismerősöm, akit látszólag nagyon megviselt az édesanyja halála.. én arra gondoltam, hogy megkérdezném tőle ,hogy szeretné e hogy lerajzoljam édesanyját... emlékül... hogy kicsit jobban legyen...
2018. febr. 3. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, hogy bunkóság, csak szerintem fura..Én inkább kérdezés nélkül elkészíteném a rajzot, aztán átadnám neki és megmondanám, hogy az édesanyja emlékére készítettem.
2018. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Habitusa válogatja.

Lehet, akinek örömet okoznál, lehet más, aki gyászába beleszólást.

Az 'ismerősödet' te ismered.

2018. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ja elfelejtettem írni, hogy egy hónapja gyászol... csak szeretném valamivel segíteni ezt az időszakot.. hátha segít egy picit is..
2018. febr. 3. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Igaz hogy nem édesanyám halt meg hanem a testvérem de én örülnék ha készítene róla nekem valaki rajzot. De ezt embere válogatja
2018. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem meghalt anyukám, és ha valaki neki állt volna művészkedni az arcával, azt szerintem felpofoztam volna.


Minek lerajzolni, ha vannak róla képek? Miért nem kérdezed meg inkább, hogy akar-e beszélni valamiről?

2018. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hgy ez bármiben segítene, biztos van neki kismillió képe róla :)

Ha valaki ilyet kérdezett volna tőlem, amikor meghalt apukám, biztos, hogy hülyén néztem volna rá... fel nem tudom fogni, miben tudna ez segíteni neki és pláne mitől lenne jobban.

Ilyen akkor működne, ha lenne egy már, régebbről, az anyukája éltében elkészült képed, amit most odaadsz neki. Így gyakorlatilag nincs emlékértéke.

Másik: nem tudom, hogy hogyan rajzolsz, csak láttam már elég "művészpalántát" hogy tudjam, nem mindegyik van tisztában a saját képességeivel. Nem biztos, hogy teljesen el is találnád az arcvonásokat, 100%-ban lekörvonalazni egy már elkészült képet meg felesleges. És akkor még számításba se vettem azt a traumát, ha netán valami szörnyűséget adsz át neki :D

Inkább légy ott mellette és támogasd ahelyett, hogy a halott anyukáját használnád modellnek. Esetleg majd jó pár év múlva, ha túljutott a gyázon, lehet ilyen ajándékban gondolkodni. Addig nincs értelme, nem segít semmit.

2018. febr. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mégis javítanám, igazából van emlékértéke egy ilyen rajznak. Arra emlékezteti, hogy meghalt az anyukája és te ezért rajzoltál neki. Ez nem alkalmas időpont még erre.
2018. febr. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azert zarojelben egy szornyu rajz nem okozhat TRAUMAT egy anya elvesztese utan....
2018. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz a kategória, de nemrég egy temetésen mi vittünk egy fényképet az elhunytról a gyászszertartásra (nekünk volt róla egy nagyon jó képünk, amit kinyomtattunk, bekereteztünk), majd az elhunyt családjának ajándékoztuk. Ők nagyon örültek neki, pedig előtte kb egy héttel halt meg az ismerősöm, még nagyon friss volt a gyászuk. Szerintem egy fénykép vagy rajz (de csak akkor, ha nagyon jól rajzolsz!) szép ajándék lehet.
2018. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fénykép szerintem is jó, de a rajzban van egy kis ego is. Nekem furcsa lenne, hogy ilyenkor, ilyen témában akar művészkedni meg villogni.
2018. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!