Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig tartanak az elvonási...

Meddig tartanak az elvonási tünetek?

Figyelt kérdés
10 hónapja nem iszom nem cigizek előtte 5 évig cigiztem és ittam ... Azóta az van hogy heti 2x arról álmodom hogy piálok , meg cigizek...már kezdek bele őrülni 10HÓNAP UTÁN nem múltak el a tünetek ,tegnap találtam 1 szál cigit itthon azóta remegek és ver a víz de még nem gyujtottam rá egyszerűen nemtudom mitcsináljak megőrülök amióta nem iszok és cigizem minden napom olyan mint a pokol.....MIKOR MÚLIK MÁR EL EZ AZ EGÉSZ? egyszerűen már nem vagyok önmagam , most is összevissza tapogatok mindent miközbe ezt irom mert nem birok nyugton maradni ... arra nem vagyok képes hogy kidobjam azt a cigit.... 19/F ja tudom gáz hogy 13-14 évesen már ezeket csináltam de ebbe bele se kezdjetek köszi...

2018. febr. 15. 03:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Gratulálok, hogy ilyen nagy erőd van!!! Nagyon ügyesen állsz hozzá, és van ám segítség is. Képzeld, van egy szervezet ország szerte én 3éve leraktam az alkoholt!!! Ezt a szervezetet megtalálod interneten is. Ingyenes! Senki nem tud rólad, csak azok akik oda járnak. Egy nagyon jó közösség, bárhol is vagy. Én Gyöngyösre illetve Egerbe járok, viszont voltam már Pécset is ezen szervezet álltal ilyen gyűlésen. A lényege hogy te is tagja legyél, hogy te akard és magadért!! Ne másért!! Én nagyon szeretek járni ide. Már nem is az alkohol miatt, hanem mert egy nagyon jó érzés, és egy pozitív dolog az életben.
2018. febr. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkohol problémám sose volt abba nem tudok nyilatkozni.

Cigizni cigiztem 10 évet. Amikor ott voltam, hogy 25 évesen a bolttól hazáig kifuladtam (kb 100 meter domb), akkor elgondolkodtam milyen szánalmas is ez az egesz. Akkor egyik napról a másikra letettem a cigit. Elkezdtem futni sportolni ez elvette a gondolataimat. Ennek már 4 éve! 1x 2x meg mindig rám jön, higy elszivnék 1 cigit, de hamar keresek valmi elfoglaltságot.... nincs 1 perc es mar nem is gobdolok rá.

Tehát keress valami elfoglaltságot.....

2018. febr. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem túl lelkized. Emberek 30-40 év is simán letudnak szokni - ha eldöntötték. Túl fiatal vagy, hogy tudd milyen ellenállni, vagy talpra állni. Hát most generáltál magadnak egy elég magas lécet. Neked kell megugranod. Vezéreljen az a gondolat, hogy ha ez sikerül, mindenre képes leszel. És ez még igaz is...

Hajrà!

2018. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik, egészséges függőséget. Sport, nyelvtanulás, motor építés, barkácsolás, gitározás, bármi, amit szeretsz. Az a lényeg, hogy eltereld és lekösd a gondolataidat a piáról, cigiről.
2018. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz segítséget? Biztosan vannak "leszokós" csoportok, akik egymást segítik. Vagy pszichológus, első körben elmehetsz a háziorvosodhoz is, biztosan van jó tanácsa számodra. Nem kell egyedül megbirkóznod ezzel. Kitartást és erőt kívánok a továbbiakhoz.
2018. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem egyszerre kellett volna leszokni és nem hirtelen.
2018. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 máshogy pedig nem megy....
2018. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.Hát nem tudom ezt a csoportos leszokós dolgot

nem nagyon szeretek ismeretlen közösségbe lenni ,amolyan "magányos farkas" típus vagyok.

Hát igen vannak olyan emberek akiknek 1 hónap után elmúlnak ezek az elvonási tünetek épp ezért nem is

értem hogy nekem ennyi idő után még miért vannak...Az hogy túl lelkizem abban is lehet igazság, mert elég

sok "fos" ömlött a nyakamba az elmúlt pár évbe.Próbálok más elfoglaltságot találni de nem sok minden köt le.

Na de majd csak elmulik ez a hülye monoton stílusom. :)

Köszönöm :)

2018. febr. 15. 23:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen , mert én soha nem próbáltam meg ki egyiket sem..:)

De tényleg erős az akaratod, gratulálok.

2018. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Áprilisban lesz 26 éve, hogy nem iszom, és nem cigizek. Én ha valamit csinálok, azt teljes erőbedobással szoktam csinálni, így aztán kb 20 év után 3 doboz cigi is elment. :-))

Menedzseralkoholistaként kezdtem a masszív piás pályafutásomat, aztán később már hiába változtattam munkát, a pia maradt. Rendesen!

33 évesen lett elegem. Egy komolyabb tárgyalásra készültem, és este nem mertem inni. Aznap éjjel minden bajom volt, épp csak fehéregereket nem láttam futkosni. Na, akkor döntöttem úgy, hogy leteszem a poharat. De mivel nekem a pia és a cigi nagyon összefüggött, egyúttal a bagózást is száműztem.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, nekem 7 évig tartottak hosszabb-rövidebb kihagyásokkal az elvonási tünetek. Azt mondják az etológusok, hogy 7 év kell a sejtállományunk lecserélődéséhez, tehát ennyi idő szükséges ahhoz, hogy ne maradjon sejtünk, ami emlékszik a régi beidegződésekre. Neked nyilván nem fog addig tartani, hiszen te - nagyon helyesen - korábban léptél a tettek mezejére, mint én tettem.

Nekem az segített, hogy földet vettem. Nekiálltam kertészkedni, állatokkal foglalkozni. Felfedeztem, milyen földöntúli boldogságot okoz pl. a levágott fű illata.

Valaki írta a más szenvedélyt, mint gyógymódot. Nekem a fizikai munka lett az. Mikor az ember baromira elfárad, de nem hagyja abba, hanem átesik egy holtponton, a szervezete boldogsághormonnal önti el a testét. Ez is egyfajta drog, sajnos erre is rá lehet szokni.

No, nem ragozom. A lényeg az, hogy 26 éve száraz alkoholista vagyok, és nem is hiányzik a szesz. A cigi szagát meg egyenesen rühellem. Mostanában Németországban nagyon barátkozik velünk a szomszéd. Meghalt a felesége, és hirtelen magára maradt. Én két perc után már menekülnék tőle, mert szabályosan rosszul vagyok a mindenből áradó cigarettabűztől.

Szegény pasas! Ft-ra átszámítva majdnem 1 milla a nyugdíja, de már nem sokáig élvezi, az tuti.

2018. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!