Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tartanak az elvonási...

Meddig tartanak az elvonási tünetek antipszichotikum esetén?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szedtem Ripedont fokozatosan csökkentettem szombaton hagytam el végleg. Azóta minden nap hányok, szédülök, gyenge vagyok, remegek és iszonyat depressziós vagyok. Meddig tart ez? Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 11. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Orvosod mondta, hogy abbahagyhatod a gyógyszered szedését, vagy magadtól jöttél erre az elhatározásra? Mert ha az utóbbi, akkor még találkozunk itt, amikor nagyon rosszul leszel.
2015. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:

A Ripedont nem ismerem de 1 éve hogy felezem a 0.25 mg.-os Rivotrilt és semmi változást nem érzek. Volt egy időszak mikor kettő szemet adtak a kórházban annyi volt a lázlapomon és a látogatóim mondták hogy járáskor "kacsázok".

Erre elhagytam a délit.

Egy biztos. Mikor elhagyod és már előtte beépült a szervezetedbe nagyobb intenzitással jön elő mint legelőször. Megszüntetni is problémásabb. Ezért vannak a pszichiáterek akik kidolgoznak egy tervet esetleg gyengébb gyógyszer írnak és egy adagolási utasítást hozzá.

2015. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Ripedon komoly antipszichotikum. Én nem szózakoznék vele. Mellékesen nem ettől hízol, hanem a fokozott kajálástól. Ez ellen kell tenned, a gyógyszered meg rendben beszedni. Különben ez a mostani rosszullét gyerekjáték lesz a későbbiekhez képest.
2015. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha biztonságban szeretnéd érezni magad, jobban jársz, ha befekszel pszichiátriára és ott leállítanak róla. Ők tudják, mivel és hogyan lehet enyhíteni az elvonási tüneteket.

Én írtam korábban, hogy elhagyás után kénytelen voltam újra szedni a rosszullétek miatt. Nem szerettem volna epilepsziás rohamban fetrengeni..

Az orvosaim pedig sajnos sosem javasolták igazán a teljes leállást.

2015. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a dokim javasolta, ő nem is tud róla. Magamtól álltam le. Szombaton már nem szedtem semennyit a mai napig bírtam és inkább bevettem mert minden nap hánytam,remegtem,feszültek az izmaim, ràzott a hideg, mozdulni is képtelen voltam, megvágtam a csuklóm és kõzel jártam az õngyilkossághoz. Ezért úgy döntöttem inkább szedem mint meghaljak.
2015. aug. 12. 07:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Orvos tanácsa nélkül nem szabad leállni ilyen komoly gyógyszerről. Lehet, hogy te fokozatosnak érezted a csökkenést, közben meg egyáltalán nem volt az.

Ha a Ripedon szedésekor olyan mellékhatásokkal szembesülsz, amik kikészítenek, azt el kell mondani a pszichiáternek, és ő fog felírni más antipszichotikumot helyette. Ha nem akar, akkor kérd ki egy másik pszichiáter másodvéleményét.

2015. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!