Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden ismerősömnek tökéletes...

Minden ismerősömnek tökéletes az élete?

Figyelt kérdés

Mást sem látok magam körül, csak hogy mindenkinek minden összejött. Aki arra vágyott, hogy gazdagságban éljen úgy, hogy ne kelljen dolgozni, annak megvan, aki arra, hogy egy adott munkakörben dolgozhasson, megvan....

Én soha nem akartam semmi komolyat, csak hogy legyen végre otthonom, annyi pénzem, amiből nem éhezek, illetve jobb egészségügyi állapotom. Sajnos nem bírom összehozni, és nem értem, mit csinálok rosszul, mikor mások nagyobb álmokat valósítanak meg kevesebb energiabefektetéssel...


2018. febr. 18. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Honnan tudod hogy kevesebb energiabefektetéssel érték el? Nem mindenki jajjgat hogy mennyi dolga van, ettől még dolgozik. Te mit dolgozol? Kicsit részletezhetnéd.
2018. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy van, akivel gyakori kapcsolatban vagyok, és nem dolgozik.

Éveket dolgoztam külföldön a vendéglátásban, most a kereskedelemben, és mellette egyetemre járok nappalin.

2018. febr. 18. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben meg annyira nem jött össze senkinek, hogy ez (is) kihatással van arra, hogy mire számítok az élettől (lassan semmire).
2018. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1: egészségügyi állapot egy tiszta mindsettel kezdődik, de itthon lófaszt nem ér a pszichológia, ellenben az iskola depresszióssá és szorongóvá nevel.

2: ha annyit akarsz keresni emberi munkával, amiből meg lehet élni, akkor ne magyarok között keresgessél.

3: ha valóban vannak körülötted emberek, akiknek összejött kérj tőlük tanácsot, mi a sikerük titka. Ne kifogásokat és magyarázatokat keress, hanem lehetőségeket.


Körülöttem (30-40 éves mérnökök között) annak van meg, amiről beszélsz, aki örökölt. Aki nem örökölt, az örül, hogy luk van a fenekén és az még szelel (illetve a fél társaságnak az ülő munka miatt sérve és egyéb gerincproblémája van, amit persze nem enged a cég cégen belül saját magunk által fizetett tanárral tornáztatni, mert etikátlan a munkahelyen tornaruhába öltözve mozogni).


Jobb, ha tudod, hogy azok, akik hiányszakmában vannak, azok sincsenek annyira megbecsülve, hogy egyedül neki tudjanak állni az életnek: hogy legyen hol lakniuk és gyereket vállalhassanak és ne szakadjanak bele a munkába, hanem örömmel és odaadással tudják csinálni és megbecsüljék őket.

2018. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak rokonok ismerősök külföldön vendéglátó helyen. Az egyiknek már van 10 millió megtakarítása és szép (használt) autója..23 éves. Tehát szerintem te csinálsz rosszul valamit. Aki meg nem dolgozik az miből él? Valamivel csak keres pénzt. Attól még munka a munka ha otthon bizniszel és nem egy gyárban robotol
2018. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2 évig voltam a vendéglátásban. Ha az ember fizeti a lakhatást, az élelmiszert, a bérletet, a továbbtanulására gyűjt, esetleg a párját is segíti anyagilag, akkor nem lesz 2 év alatt szabadon felhasználható 10-12 milliója.

1 millió felett sikerült összeszedni, de az szinte mind elment az egyetemre és orvosokra sajnos.

1200€-t kerestem, az havi 350 ezer, és ez vendéglátós körökben már jónak számít.


Aki nem dolgozik, az abból él, hogy eltartja a tehetős párja.

2018. febr. 18. 15:02
 7/11 A kérdező kommentje:
21 évesen kezdtem dolgozni, most 24 vagyok.
2018. febr. 18. 15:03
 8/11 követ62 válasza:

Azok akiknek az életét jobbnak látod hasonló korúak?

Ismered belülről is az életüket, vagy csak a látszatból gondolod róluk?

Lehet, hogy ól meg pont a te életedről gondolkodnak így.

Mondjuk azt aki el tartatja magát egy cseppet sem irigyelném a helyedben. Ki mondja meg biztosra meddig tart? És utána mi lesz vele?


Szerintem

1/ Semmiről nem vagy lemaradva.

2/ Gondold végig most mid van és legyél azzal elégedett.

3/ Semmiképpen ne "görcsöklj" rá semmire.

4/ Adj időt magadnak.


Vannak akiknek hamarabb, vannak akiknek később jönnek össze dolgok. Legyél boldog azzal ami van.

Család, barátok, munka, örülj az iskolának (talán meg akkor is, ha nehéz).


Ismered talán a mondást? "A szomszéd kertje mindig zöldebb."


Az egészségedről pedig,ha gondolod privátban beszélhetünk. Hatha tudok segiteni.

2018. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit látsz az a tevalóságod. Nincs ember akinek ne lenne gondja. A gond viszont mindenkinél más. Lehet te ezeket amiket hiányolsz náluk látod, de látsz mindent? Ebben tuti biztos vagy? Kívülről engem is irigyelnek. Mert csak annyit látnak mennyit utazom, van pénzem. De jelentem, boldogság pénzen nem vehető. És egy szaros tárgy sem tesz boldoggá.
2018. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Aki nem dolgozik, az abból él, hogy eltartja a tehetős párja."


Hát ez tényleg akkora teljesítmény, hogy mindjárt hasra is esek tőle!

2018. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!