Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyaroknak mi a bajuk?

A magyaroknak mi a bajuk?

Figyelt kérdés
Én egy 15éves fiu vagyok aki 5éves kora óta austriába él. A rokonaim otthon kiakadtak hogy szakmát fogok tanulni (Asztalos) éretségi nélkül. Ez itt teljesen normális 67en fogunk el ballagni és ebböl 6an mennek gimibe. Nekem az osztálytársaim közül a fiuk Autoszerelönek, Asztalosnak, Kömüvesnek, Hegesztönek,Villanyszerelönek fognak tanulni. A lányok pedig Fodrásznak, Festönek, Fogtecnikusnak, ápolonak és eladonak fognak tanulni. De itt ha szakmát tanulsz akkor 10honapon át napi 8orát dolgoznak 3évig és 2honap suli 3éven keresztül. A rokonok meg ordibálnak velem hogy még diploma mélkül se lehet megélni nem hogy éretségi nélkül. 15f 2volt az átlagom (ez magyar 4)

2018. márc. 1. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Itt csak az tanul tovább aki orvos tanár vagy valami ilyesmi szeretne lenni.
2018. márc. 1. 21:07
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Itt is, csak ott a tanár se el meg ott meg a bolti eladó is, az a különbség..
2018. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom milyen élet van Ausztriàba, de Mo-on több diplomàval sem lehet elhelyezkedni, itt csak a talpnyalàs meg az ügyeskedés szàmìt, meg, hohy hol van ismerősöd. Gondolom azért Ausztriàban ez nem ìgy van.
2018. márc. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Amikor pályaválasztás előtt álltam anyámék összevesztek mert apám gimnáziumba akart járatni anyám meg szakközépbe.


Természetesen engem a kutya nem kérdezett meg arról mit akarok pedig a tanulmányi eredményemen 8.-ban már jól látszódott hogy nem valami fényes.


Szóval közgazdasági szakközépbe kellett mennem pedig a könyvelés-számvitel téma nem is állhatott volna távolabb tőlem.

Ennek megfelelően bukdácsoltam végig az egészet és végül nem sikerült elvégezni.

Azt még hozzáteszem hogy napi 3 és fél órát utaztam suliba, emiatt nagyon korán kellett kelnem és olyan fáradt voltam órákon hogy amikor diktáltak sokszor alig láttam mit írok.


Esélyem nem volt elvégezni ezt a marhaságot amit az értelmiségi gyökér szüleim kitaláltak.


Itt magyarországon valamiért a legtöbben úgy gondolják hogy szükségük van magas iskolai végzettségre hogy olyan állást kapjanak amilyet szeretnének.

Pedig ez még mindig azt jelenti hogy egy munkahelyen dolgozol ahol a feltételek és más emberek szablyák meg az életed.


Amíg én a szakmámmal lehetek vállalkozó, felvehetek magam mellé vagy magam helyett embereket.

2018. márc. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát az biztos, hogy minél többet tanulsz, annál több lehetőséged van.

És az is igaz, hogy itt, Magyarországon még így se adnak munkát.


Az a BAJUK :), hogy azt gondolják, a gyerekkor az az idő, ami arra való, hogy az agyat fejlessze az ember, mert később, egy felnőtt agya már nem képes fejlődni. Ami persze nem igaz, de itt ez a meggyőződés van.

És azt gondolják, egy életre elvágod magad ez elől, ha most nem az agyadat fejleszted. Ha viszont most még 10 évig tanulsz, akkor egész életedben bármikor meg fogsz tudni tanulni bármit, amihez csak kedved van.

2018. ápr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!