Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nekem egy...

Miért van az, hogy nekem egy munkahelyen sincs normális megállásom?

Figyelt kérdés

Eddig 3 év alatt 6 munkahelyem volt. Sokan mondták korábban is, hogy kitartó, szorgalmas, nagy munkabírású ember vagyok, magas intelligenciával, rengeteg problémát átlátok, meg amúgy is igyekszek mindig az egyszerűbb megoldásra törekedni. A legutóbb azért rúgtak ki, mert a kollegám szerint nem volt meg köztünk a megfelelő kommunikáció. Annyi volt, hogy főnök megkérdezte, hogy mik a tapasztalatok velem kapcsolatban, majd mondta, hogy nem látja rajtam, hogy egyértelmű lenne számomra amit mond nekem. Én is elmondtam a magamét, hogy valóban van úgy, hogy lassabban találja meg a szavakat, de én rendesen össze tudom tenni hogy mik a szándékai. Erre a főnök azt mondta hogy "Nézd, te csak pár hónapja vagy itt és fiatal vagy, ő meg 10 éve, ha nézeteltérés van köztetek, úgy is neki adok igazat és te leszel szélnek eresztve innen.". Aztán megint volt egy ilyen és szélnek lettem eresztve.

Korábban is más munkahelyeken utaltak rá, hogy én nem vagyok egy hétköznapi azonosulható személy, velem a munka valahogy nem móka.

Miért nem tudom egyszerűen a saját érdekeimet érvényesíteni? Ha állítólag olyan értelmes vagyok, mint mondják, mit és hol rontok el? Min változtassak, hogy jobb legyen?



2018. márc. 4. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkahelyen való megmaradás az nem csak az értelemről, a felfogásról, a munkabírásról és az akaratról szól. Tudni kell érvesíteni a saját nézeteidet, de a másikét tisztelni. Magyarul mondva, tanulj meg saját magadért kiállni.
2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Illetve tudni kell csapatban dolgozni, jól kijönni a környezeteddel. Ha minden munkahelyen a te viselkedésed miatt kifogásolnak, akkor BIZTOS hogy valamiért az valamiben (stílus) eltérsz...

Nyitott vagy a többiek felé a munkahelyeken? Hogy viszonyulsz ahhoz a légkörhöz. Tudnád barátaidnak tekinteni őket? Lehet te változol meg ebben a közegben, nem tudsz ellazulni vagy pont ellenkezőleg. Valahogy neked kell rájönnöd mi lehet a gond.

2018. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ez egy lelketlenné tett világ... Csak a pénz, csak a pénz... Minden erről szól sajnos... És te, kedves kérdező, te egy szabad alkotó lehetsz, akit senki sem ért meg... Én is ilyesmi vagyok. Aki művészlélek és beszélgetni akar, az írjon privát üzenetet.
2018. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen, munkaidőben a munkáddal kell foglalkozni. És ha közösségben dolgozol, akkor egy minimum kultúra kell, hogy ne lógjon ki a kapanyél a szádból és a villanyél a seggedből. Azt a szabadművészes elvagyódásos-agonizálós szöveget meg ha előadod a kedves főnöködnek, akkor ő is megszabadul tőled azon a percen, aztán tényleg szabad lehetsz minden egyes nap munkanélküliként. Feltetted már a kérdést: hogy jobb neked, rendesen munkahelyen, ahol tevékenységgel foglalod le magad és kapod a fizetésed, vagy nulla tevékenységgel fizetés nélkül? Az előbbi helyzetben nem halsz éhen, utóbbiban egy idő után igen. És valóban, ha kultúrált helyen akarsz dolgozni, neked is kultúráltan kell viselkedni.
2018. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!