Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez normális dolog munkahelyen,...

Ez normális dolog munkahelyen, vagy nem kéne benyelnem?

Figyelt kérdés
Ez az első munkahelyem. Már az első hetekben feltűnt, hogy rajtam kívül a lányok, akik más részlegen dolgoznak, de kapok tőlük feladatot, mintha nagyon ráérősen dolgoznának. A főnök tudta nélkül ráadásul elmennek fél, de sokszor egy teljes órával előbb is. Ezzel az a baj, hogy engem viszont mindig sürgetnek, hogy legyek kész, csak hogy ők le tudjanak lépni minél hamarabb. Már megkaptam azt is, hogy milyen lassú vagyok, szedjem magam össze. Ezt említsem meg nekik? Elég pofátlan dolognak érzem, csak sajnos felettem állnak. 23/F
2017. máj. 16. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kezdőt mindig fingatják. Sajna ezen mindenki átesik. Csak pakolják a plusz feladatokat a végtelenségig, b*szogatnak, sose jó semmi, amit csinálsz. Csináld, ahogy tudod, adj bele mindent, a többit meg tojd le. Ha már kilátásban van új melóhely, lehet nagyobb az arcod. Pl. "Ugyanmár, miért adod ezt nekem ide, én úgyis lassú vagyok. A főnök amúgy tudja, hogy a te olyan gyors vagy, hogy hamarabb végzel?". Vagy "gyorsabb lennék, ha nem csesztetnétek, hanem megmutatnátok, hogyab lehet ezt egyszerűbben csinálni". Kitartás, idővel jobb lesz.
2017. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért állnak feletted ? Van egy csoport vezető aki figyeli a rendet , vagy ő is lepattan a többiekkel ? Ők lógnak a te és a cég kontójára . Ez akkor is gyökérség tőlük , simán cseszd le őket , ne akkor legyél merész ha van új lehetőség mert annak nincs tétje ...
2017. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Általában nem érzek felőlük ellenszenvet, sőt beszélgetnek is velem (amúgy ez is lassít!), csak emiatt a trógerkedés miatt háklisak, mert lekésik a műkörmöst vagy nem tudom mi van. Az egyik csajnak még szerintem be is jönnék, csak van egy főkolompos (ronda, dagadt nő) közöttük és annak rendelődik mindegyik alá.
2017. máj. 16. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de nekem te tűnsz pletykás, előítéletes trógernek.
2017. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, ilyen főkolompos mindenhol van. Általában ezer éve a cégnél van az ilyen, de épp csak egy picivel jobb a tökkezdőnél. Ezt ő is tudja, és frusztrálja, és ott köt beléd, ahol tud. Kéjes élvezettel mutogatja a főnöknek, ha hibáztál, és várja a vállon veregetést, hogy ő észrevette. 2 dolgot tehetsz. 1.letojod, úgy csinálsz, mintha nem hallanád, amit mond. 2. Beszólsz neki és helyreteszed.
2017. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Ja, nyilván a csúnya, kövér nő a főgonosz, a többiek meg csak neki engedelmeskednek. Meg ugye a nők mindig műkörmöshöz, fodrászhoz meg szoliba sietnek, és lesz**ják a munkájukat. 23 éves létedre úgy gondolkozol, mint egy kisiskolás.

Inkább arról lehet szó, hogy tényleg lassú vagy, és nem végzel időben a munkáddal, mert azt nézed, hogy a csajok mit csinálnak.

Egyébként meg szokj hozzá, aki 10-20 éve dolgozik valahol, az nyilván tudja, mit engedhet meg magának, kiharcolta a pozícióját. Egy kezdő meg azt csinálja, amit mondanak neki. Ez mindenhol így van.

2017. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hollófernyiges ***** válasza:
Eléggé függ a körülményektől. Emellett van időd a saját munkád elvégzésére? Ha nem kell emiatt túlóráznod, nem árthat ha megtanulod a többiek feladatait is, egyrészt értékesebb munkatárs leszel, másrészt jól mutat az önéletrajzodban ha mégis megunod a banánt és dobbantasz.
2017. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#4 Hát ne haragudj, de anyád.
2017. máj. 16. 16:41
 9/12 A kérdező kommentje:
#6 Te nyilván még a kádári proli létben szocializálódtál, azért vagy ennyire szolgalelkű, behódoló, hogy már magad is azt hiszed, ez a normális állapot, meg "így működik a világ". Semmi bajom a munkával, azzal van gond, hogy tudnék időben, pontosabban munkaidőben végezni, de engem azért hajtanak, mert nekik így kényelmes. Ezt fel tudod fogni? Vagy írjam le lassabban?
2017. máj. 16. 16:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a melóhelyen is ebben a stílusban nyomod, akkor szerintem az a bajuk, hogy pasi létedre hisztisebb vagy, mint ők a nehéz napokon.
2017. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!