Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy egy munkahelyen...

Normális, hogy egy munkahelyen nem kérdeznek szinte semmit egymásról/tól?

Figyelt kérdés
Egy közepes cégnél dolgozom, lassan két éve. Nem szokták egymástól megkérdezni, hogy pl: hogy telt a hétvége, mit fogtok csinálni, hová mentek nyaralni, stb. Ez normális, vagy mostanában ez van a legtöbb helyen? Közvetlen kollégák 5en vagyunk. És semmi. Hogy van a gyerek, hogy vagy, semmi. A közvetlen főnököm ha valaki nagyon kivan, nem kérdezi meg, hogy mi a baj, csak ha munkaügy. Nekem nagyok az elvárásaim?

2017. jún. 3. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Te tettél erre erőfeszítést, hogy változtass valamit?
2017. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól még, hogy közvetlen munkatársak, nem muszáj barátnak is lenni.
2017. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én megszoktam kérdezni, hogy telt a hétvége, mi az ebéd, van-e valami baj, ha látom. De erre az a válasza a főnökömnek, hogy nem kell megkérdezni.
2017. jún. 3. 08:56
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg akkor a főnöknek lehet a legnagyobb felelőssége ennek az állapotnak a fenntartásában. Nem kell barátnak lenni az igaz, de sokkal jobban megy a munka, ha ki tudunk alakítani laza, közvetlen kapcsolatot a kollégákkal, az pedig nem fog menni beszélgetés nélkül. Ha nincs rá esély hogy ez a helyzet változik, én megfontolnám a távozást
2017. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És mi köze a főnöködnek ahhoz, hogy kitől mit kérdezel?


Szerintem meg nem kötelező családi, barátias hangulatnak lenni a munkahelyen, bőven elég, ha nem hátráltatják egymás munkáját, és nem akarnak keresztbe tenni egymásnak. Hiszen elsősorban dolgozni mész oda, nem pedig pletyizni meg bratyizni.

2017. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem normális, sokkal jobb úgy a hangulat, hogy lehet beszélgetni pár szót a hétvégéről, a családról meg úgy az általános történésekről. Messze nem megy a munka rovására, de sokkal emberibb lesz a munkahely, egy kicsit kiismered a másikat, ami nagyban könnyíti a kommunikációt és az esetleges problémák megoldását.
2017. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis min. 90%-uk hazudozik csak és megbízhatatlan, ezért jobb, ha ilyen a helyzet. Ugyanakkor nagyon sokan azért kérdezősködnek, hogy bármilyen jelentéktelen infót felhasználjanak, amikor arra szükség lesz. Viszont ha neked ilyen környezet kell, akkor keress olyat.
2017. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

És 2 év után kezdett el téged ez zavarni?


Nem semmi.

2017. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez volt álmaim munkahelye. Jelenleg ilyenben dolgozom. Ez így rendben van. A magánéletem nem tartozik a kollégákra.
2017. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

hála istennek nálunk sincs ez, ettől függetlenül kötetlenül tudunk beszélgetni. Aki akarja úgyis elmeséli, aki meg nem az nem!


rühelltem mindig is azt a kérdést, hogy mivel telt a hétvégém.. aztán ha elmondtam az igazat, akkor jött a lekezelő hangnem, hogy "hogy lehet ilyen unalmasan élni" " hogy lehet az egész hétvégét a 4 fal közt tölteni"


ne ezek után nem mondok inkább senkinek semmit.

2017. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!