Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan verjem ki a fejemből,...

Hogyan verjem ki a fejemből, hogy mindig visszagondoljak a múltra?

Figyelt kérdés

Mivel "most" nem épp a legjobb a közérzetem, mindig vissza gondoltam oda amikor még jó volt, hogy mit kellet volna így úgy csinálni stb stb. olyan 10 hó, 1 éves időtávlatban, de ez most mind1 is.


Már rá jöttem egy ez nem vezet sehova, és nem is egészséges.


Viszont mikor meg hallok egy zenét amit akkoriban hallgattam, egyszerűen olyan rossz érzés tölt el, (egyben jó mert újra átélem az a helyzetet, de rossz is mert márt elmúlt és nem tudom megváltoztatni) és mindig töprengek ha épp egyedül vagyok és úgy hallom meg a zenét.

Vagy pl azóta nem játszatom azzal a pc-s játékkal sem amit akkor, mert nem akarom hogy emlékeket idézzen fel (nem is épp az emlékeket hanem azt a frusztráló érzést) És a zenénél is inkább nem hallgatom mert mindig csak töprengek.


(A vissza emlékezéses idő az nekem jó volt ezért is rossz oda vissza emlékezni mert elmúlt vagy hogy mondjam.) Kb ha le egyszerűsítem a közérzeteimet vagy mit :D

tök jó happy - hirtelen rossz - és most jelen, jó/ átlagos.(csak hogy érthető legyen hogy milyen idő síkba gondolok vissza.)

(Amúgy az a rossz időszak szinte csak nekem az, átlagba egy jelentéktelen kis dolog)


Fuh hát nehéz elmagyarázni. :/


Mi legyen hallgassam inkább a zenét minden percbe , hogy ne ahhoz az idő ponthoz kapcsoljam vagy mi erre a megoldás?


Tényleg nehéz most így elmagyarázni. De remélem azért valahogy érthető. Már lassan egy sci-fi sztori ahogy írtam ezeket :D

Talán tudtam volna még írni de már most is eltértem az eredeti kérdéstől.



2018. márc. 5. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen hasonló problémára (amikor olyasmi jut eszedbe amit nem akarsz) az a megoldás, ha teljesen figyelmen kívül hagyod, egyáltalán nem reagálsz rá, még csak meg sem fogalmazod magadban, mintha meg sem jelent volna/ott se lenne az az érzés a vagy gondolat. (Így egy idő után az agyad megtanulja, hogy ez egy fölösleges reflex és megszabadul tőle.)
2018. márc. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fedezz fel új zenéket.
2018. márc. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van pár zeném, amiket ha meghallok, elfog a gyomorgörcs. Nem jöttem rá, hogyan töröljem ki a rossz érzéseket, mert mindig beugranak, de pár tanács:

1 idő

2 éld át új emberekkel

3 a továbbiakban SOHA ne párosíts embereket, dolgokat zenéhez; ha nem párosítod, hanem függetleníted magad, akkor nem lesz gond az emlék sem

Nehéz, de érdemes próbálkozni.

2018. márc. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En is hasonlo cipoben jarok. Azon agyalok neha, h milyen jo lenne visszamenni egy evvel... de az nem fog elore vinni, h a multin ragodsz. Probalj elore haladni, ami volt az elmult, ennyi. Esetleg hallgass mas zeneket stb.
2018. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oh köszi a válaszokat.


Megpróbálom a módszereket :D


Amúgy kicsit túl bonyolítottam a kérdést de nem baj :D

2018. márc. 6. 22:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh fuck,nem akartam kiemelni :D
2018. márc. 26. 23:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg ilyen személyiség vagy. Melankolikus, gondolkodó, hangulatokat mélyen átélő, érzékenyebb típus. Nem sok mindent tudsz tenni ellene. Én is ilyen vagyok. Társaságban viszonylag tudok alkalmazkodni és normálisabb lenni, de ha egyedül vagyok akkor "flesselek" :)
2018. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!