Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen a bolcsesz szak?...

Mészöly Milán kérdése:

Milyen a bolcsesz szak? Megeri-e oda menni.

Figyelt kérdés

Pszihologuskent szeretnek tovabb tanulni es minden egyetemen a bolcsesz kart latom.Kornyezezemtol barataimtol tanaraimtol sok rosszat hallottam rola hogy nem jo semmire nem lehet vele elhelyezkedni...ha elvegeznem el tudnek helyezkedni pszihologuskent vagy semmire se jo a papir amit kapok?Nem szeretnem el vegezni majd penztaroskent vagy szalag mellett elhelyezkedni...

A Karoli Gaspar reformatus egyetem erdekelne meg.Jokat hallottam rola kapcsolatban.Esetleg aki el vegezte a fent emlitett szakot vagy vegzi tudna mondani velemenyt rola?:)



2018. márc. 5. 22:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

,,gyógyszerészek és az orvosok keresnek a legjobban."


Nem igaz,egyik gyógyszerész haverom 250 nettót kap és màr 13 éve dolgozik.


Ezzel szemben nàlunk a pàlyakezdõ szoftverfejlesztô kap 350 nettót, full pàlyakezdõ.


IT-ban van a pénz.

2018. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

A legjobb 10% mindig el tud helyezkedni. Tanuld azt, amit szeretsz, legyél benne profi, szerezz munkatapasztalatot már az egyetem mellett pl. önkéntesként lelkisegélyszolgálatoknál vagy más karitatív szervezeteknél.

Végezz tudományos munkát, járj el konferenciákra, ismerkedj a szakmán belül.

ez sok energiát igényel, de ha tényleg érdekel amit csinálsz, nem érzed majd értelmetlen szenvedésnek.

2018. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

"Nem igaz,egyik gyógyszerész haverom 250 nettót kap és màr 13 éve dolgozik.


Ezzel szemben nàlunk a pàlyakezdõ szoftverfejlesztô kap 350 nettót, full pàlyakezdõ.


IT-ban van a pénz."



Mekkora marhaság tényleg fetrengek a röhögéstől milyen emberek vannak itt:DDDDD

szoftverfejlesztő, ami OKJ-képzés, 350 nettóban? Hiszi a piszi! Na linkelj már kérlek, hogy melyik cég ez, gyorsan elvégzem és halálra keresem magam másodállásban! Vagy Londonban dolgozik a haverod? Mert forintban átszámolva kb. ennyit kereshet 3-szor drágább országban egy szoftverfejlesztő.

IT? Full büfészak...


Mi lesz még itt? Holnap valaki idekommentál, hogy nővére barátjának az ismerőséjének a szomszéd fiának a haverja közösségszervezői diplomája van és fél milliót keres?


Gyógyszerészetiben van az egyik legnagyobb pénz, mert most az állam is besegít, ha gyógyszertárat akarsz. Abban óriási biznisz van. Nem havi szinten 250-et, hanem napi szinten keresnek ennyit nettóban azok, akiknek van eszük és fejlődni akarnak.

2018. márc. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Maradjunk annyiban, hogy aki ügyes, az sz*rrá keresi magát az IT, illetve gyógyszerész területen is. :)
2018. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Szegény kérdező :D Egy árva szóval nem említette, melyik szakkal keresne a legtöbbet, feltételezem tehát, hogy hivatásból akarja csinálni (bármilyen meglepő, létezik ilyen), és egyből mindenki azt hiszi, nála van a Bölcsek Köve, mint egyetem témában általában, "menjél jogásznak, túl sok a jogász, gyógyszerésznek menjél, Dunát lehetne rekeszteni a jogászokkal, IT szakembernek menjél, nem érdekel, hogy nem érdekel egyik se, ha nem ezeket végzed, hülye vagy, nettó 200-as fizetés alatt éhendöglesz, büfészakot ne végezz, és minden büfészak, de legalább is totál fölösleges, amit én nem tanultam, vagy valamelyik rokon/jóbarát nem tanult, hiszen ha nem fikáznánk le másokat, akkor nem érezhetnénk magunkat nagy császárnak legalább fél percig"

Valamiért ha szóba kerül az egyetem, mindenki részéről ezt látom.

Egyébként Budapesten a legolcsóbb pszichológus is 7000/óránál kezdődik. PER ÓRA!!! Tudom, mert jártam, és muszáj kiperkálni, ha tényleg javulást akarsz, és nem azt, hogy a TB-támogatott kiégett pali rád nézzen havi egyszer tizenöt percre olyan fásult tekintettel, hogy legszívesebben te segítenél rajta. Tegyük fel, hogy csak öt kuncsaftja van egy nap (az enyémnek jóval több volt), és csak hétköznap dolgozik, ha az átlagos 20 munkanappal számolunk, akkor az 700. Persze, ebből lejön az iroda bérlése, fűtése, munkaeszközök beszerzése (gyerekpszichológusnál pl. játékok, rajzlapok, de a felnőtteknél is van zsepi :D), de akkor is marad azért egy korrekt összeg neki.

2018. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*kihagytam, hogy adózni is kell belőle természetesen. Mielőtt túlságosan megirigyelnétek az én terapeutámat :D
2018. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

,,Mekkora marhaság tényleg fetrengek a röhögéstől milyen emberek vannak itt:DDDDD

szoftverfejlesztő, ami OKJ-képzés, 350 nettóban?Hiszi a piszi!"

Okoska,kibeszél OKJ-s képzésről látszik fingod sincsen a szoftvermérnökök munkájáról.

ELTE IK proginf,BME mérnökinfó.

Mond valamit?



"Na linkelj már kérlek, hogy melyik cég ez, gyorsan elvégzem és halálra keresem magam másodállásban! Vagy Londonban dolgozik a haverod? Mert forintban átszámolva kb. ennyit kereshet 3-szor drágább országban egy szoftverfejlesztő. "

Ennyiért a balszemem nem nyitnám ki 13-aska.

Most mi lesz?

Itthon a többszörösét keresem meg.


"IT? Full büfészak... "

Ennek fuss neki újra.

Akkor lássuk BME-re vagy ELTE-re mész?

Talán egy hónapot túl élnél,talán.


,,Mi lesz még itt? Holnap valaki idekommentál, hogy nővére barátjának az ismerőséjének a szomszéd fiának a haverja közösségszervezői diplomája van és fél milliót keres? "

Irigykedsz mi?

Gondolom nem megy a matek ezért nem tudnál egy IT-s diplomát szerezni.

Nem kell elhidd én látom milyen kocsikkal mászkálnak meg milyen szintre jutottak el IT-sok.


"Gyógyszerészetiben van az egyik legnagyobb pénz, mert most az állam is besegít, ha gyógyszertárat akarsz. Abban óriási biznisz van. Nem havi szinten 250-et, hanem napi szinten keresnek ennyit nettóban azok, akiknek van eszük és fejlődni akarnak."

Aha,érdekes a haverom akart gyógyszertárat venni,nem jött össze a lóvé.

Mit támogat az állam?

Linkeld be MOST.

Mert max stadionokat azt támogatja.


Egyik hálózati mérnök srác folyamatosan Dubaiba jár van egy Audi A5-s céges kocsija meg egy A7-ese.

Tudod büfészakos IT-s.


Volt egy srác gyógyszerész PHD-vel ajánlottak nettó 180-at nagy gyógyszergyárnál.Nagy indiai cégnél dolgoztunk csak úgye másik projekten volt,én fejlesztésen voltam.

Huhhh micsoda nagy összeg huha ebből aztán már szobát is bérelhetsz plusz hónap végén még zsömlét is vehetsz belőle.

Mutasd már meg azt a nagy fizut amit egy gyógyszerész kap,mert én max átlagos életet látok ott.

2018. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
Én pszichológiát tanulok a Károlin, és nagyon szeretem. Alapvetően nagyon jó tanáraim vannak, és ugyan tanulni kell rájuk rendesen, de a vizsgák sem teljesíthetetlenek. Azt viszont, hogy mennyire fogsz tudni elhelyezkedni, nem tudom, mivel elég durva túlképzés van...
2018. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Jokat hallottam “rola kapcsolatban”.

Ez remélem csak elírás volt...

Pszichológusból túlkínálat van. És ha azt akarod hogy valamennyire elismerjék a diplomád, az ELTE-t válaszd.

2018. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!