Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg szeretném változtatni a...

Meg szeretném változtatni a keresztnevemet, mert számomra igen csúnya. Szerintetek a Kéri névhez egy nőnek milyen keresztnév illene?

Figyelt kérdés
Ha valaki ír, privátban szívesen elárulom a jelenlegi keresztnevem, viszont mindenki előtt nem szeretnék így kitárulkozni.

2018. márc. 9. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Kitti :D Bár tök jól hangzik még pl. a Fannival is. Vagy más rövid, i-re végződő nevekkel.
2018. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Tanultuk anno fősulin, hogy van egy ilyen "algoritmus", hogyan érdemes keresztnevet választani vezetéknév mellé. Ha magánhangzóra végződik a vezetéknév, kezdődjön a keresztnév mássalhangzóval. Ha magas hangrendű magánhangzók vannak benne, a keresztnévben legyenek mély hangrendűek. Ha rövid, legyen a keresztnév hosszú.

A Kéri két szótag, magas hangrendű mindkét magánhangzó benne, és magánhangzóra végződik. Ennek fényében két -három szótagos, mély hangrendű, mássalhangzóval kezdődő vezetéknév passzol hozzá leginkább hangtanilag. :)

Pl: Kéri Hanga, Kéri Hanna, Kéri Nóra, Kéri Dóra, Kéri Flóra, Kéri Petra, Kéri Sára, Kéri Sarolta, Kéri Blanka, Kéri Dorka, Kéri Laura, Kéri Lara, Kéri Maja, Kéri Zsolna

2018. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindegyikőtöknek ment a zöld kéz!
2018. márc. 9. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképpen nem adnék a Kérihez 2 szótagos nevet,amiben van "r" betű.Idétlen és nyelvtörős.

A hosszabbak,amikben van "r",azokhoz már illik.

Kéri Blanka,Kéri Zita,Kéri Nikolett,Kéri Viktória,Kéri Szabina.

2018. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kéri Marietta

Kéri Karolina

2018. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kéri Lilla
2018. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a közép suliban a kedvenc tanáromar Kéri Krisztinának hívták :) nekem mindig is nagyon tetszett a neve :):):)

Neki van egy nővére ő pedig Kéri Henrietta

Szerintem az is nagyon szép. :)

Én a krisztis változatot választanám :D:)

2018. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A Kéri Hanga nagyon szép!
2019. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!