Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan "ered" ez a manapság...

Honnan "ered" ez a manapság haszált:"Ha valami nem tetszik, arra van az ajtó" szleng? Én egyébként a feleségek luxuskivitelben műsorban hallottam, de nem tudom hogy onnan ered e.

Figyelt kérdés
Én ia szoktam használni néha, de jó lenne tudni hogy honnan ered.

2018. márc. 10. 15:00
 1/5 anonim válasza:
15%
Én úgy tudom, hogy ott született meg ez a ''kigejezés''
2018. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már 30 évvel ezelőtt is hallottam. Nem most találták ki.

Vagy 20 éve olvastam, hogy még a 20 évekből ered, amikor a fiatal lányok lázadni akartak, több szabadságot, saját döntést akartak. Főként az apjuk válasza volt ez. " "Ha valami nem tetszik, arra van az ajtó" vagy a másik verzió:"Ha valami nem tetszik, kívül tágasabb" Ez akkor kemény kijelentés volt, hiszen a nők annak idején együl nem biztos, hogy talpon tudtak maradni.. meg hát szégyen is volt, ha a lányt kidobták otthonról.

2018. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Angolban is ugyanúgy létezik ez a kifejezés, nem mondanám, hogy ez manapság jelent meg.
2018. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
El lehet menni, kívül tágasabb; kívül majd hátha találsz olyan helyet, ami neked jobban megfelel; jobban megtestesíti az elvárásaidat, ha neked ez így, ami itt van, nem jó, nem felel meg.
2018. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*eredetét nemtom, de mindjá elolvasom az előbbi kommenteket
2018. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!