Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a brit vagy az...

Szerintetek a brit vagy az amerikai angolt érdemesebb-e használnom, tanulnom? Ha mindkettőt vegyesen használom az nem baj? Mert van olyan szó ami a brit angolban és van olyan szó ami az amerikai angolban tetszik jobban.

Figyelt kérdés
Az amerikai angolban több a szleng, a nyelvtan nem betartása és a rövidítések használata mint a britben? Mert én a hosszú alakot és a tanult szabályok betartását szeretem inkább, de az amerikaiban valamivel több szó szimpatikusabb.

2015. szept. 26. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikanisztikát végeztem (MA) és nyelvtanárként tanítok és szenvedek is rendesen. Mert bonyolultabb a brit, kiejtésbeli különbségek is akadnak, bár az én kiejtésemet a gyerekek jobban meg tudják érteni és ez közelebb áll hozzájuk mint a klasszikus brit kiejtés, (még jó!) de persze minden hanganyag brit és így nálunk van egy kis kettősség, hogy amerikai kiejtési változatokat is hallgatnak... Nem a szlenggel kellene foglalkozni, meg a tipikus nyelvtan nem betartásával mert az a britre is jellemző lehet, nem kell a kliséket komolyan venni. Amerikai angol szerint is lehet szépen beszélni. Az amerikai szavak filmekből viszont jobban átjönnek és a gyerekek agyában is jobban megmaradnak, pl csomó rajzfilm amerikai, pl a süti szavait előbb megtanulják az amerikaiban mint a brit változatot. Ez csak egy példa volt. Használd mindkettőt, megkövezni nem fognak :)
2015. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Megkovezni nem fogjak, csak bohocnak nezik. Sot, meg a magyar akcentus is hozzajarul.
2015. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Nyelvvizsgán eléggé probléma, ha kevered a kettőt, amúgy informális beszélgetés során senkit sem zavar.
2015. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Hát nézzék csak bohócnak - wtf. de ki nézné bohócnak, hogy tud egy (pár) nyelvet a magyaron kívül?

Európában a magyar a leghíresebben sötét a nyelvtudás hiányában! Büszkék lehetünk a sötétségre. Fővárosban egyre többen beszélnek nyelvet de a vidék siralmas, hidd el. ...és akkor a Kérdező kérdez. Egyesekben, akiből még nem lett kiölve a nyelvtudás igényének vágya, és feltesz ilyen kérdést, és lebohócozod, Kettes? AMikor meg kellene dicsérni hogy igen, jól teszi hogy figyel az ilyen apróságra, akkor ketteske leosztja, mert miben jobb vagy rosszabb? A NAmE csak azoknak tűnik fel akik JÓL beszélik az angolt. A többi (átlag) NEM FOGJA ÉSZREVENNI. A magyar átlag meg szinte abszolút nem beszéli az angolt - hány ember is veszi ezt észre akkor? :) folyton ezt zengik a statisztikák, lehet ellenőrizni, Európában a magyar áll a legrosszabbul nyelvtudás tekintetében (konkrét számadatokat már elfejtettem, bocs).

Még egy fontos dolgot lehagytam: használd nyugodtan kérdező az amerikai angolt, de ha nyelvvizsgázni mész, akkor BrE szerint írj beszélj, mert ilyen a magyar oktatás: fontosabb neki hogy jól tudod-e a szabályt, mint hogy megértesd magad.

És amíg ez a szisztéma marad az uralkodó, nem hiszem hogy előbbre fogunk jutni. : Mert hiába próbálna beszélni a diák angolul, egy, nincs kivel, kettő, fél hogy hibásan mondja a mondatát és inkább csendben marad és nem éri akkor kudarc.

Tudom hogy nem fogom feltalálni a spanyol viaszt, de ez így nagyon nincs jól. Az én diákjaim is ilyenek, hiába próbálom mondani hogy csak nyissa ki a száját, merjen megszólalni, nem mer a többség mert mr beléjük van idegződve hogy úgyis le lesz üvöltve a fejük, hogy juj lemaradt az E/3-s végződés, véged lesz öcsém, egyes, ülj le, és inkább semmit sem mond. Csak az a helyzet ha nem mondom ezt nem javítom, akkor egy tanfelügyelő leminősít és azt írja rólam hogy én sem tudom még az alapot sem, ha nem javítom ki a gyereket. Itt a baj. Mert ugye mindenki mindig kiteszi azt a E/3 személyű s-t - rádióban a tolmácsot hibával hallottam beszélni és???? Tolmács volt. Lemaradt. Sőt. Magyar műsorvezetők magyarul olyan durva dolgokat is be tudnak szólni, ha spontán kell megnyilvánulni - anyanyelven persze lehet hibázni, az nem baj, de ha valaki idegen nyelven hibázik azt röhögjük ki és hüézzük le. Erőltessük csak a BrE-t mert EUban azt erőltetik inkább bár a cégeknek tökmindegy, csak a MAGYAR nyelvvizsgabizottság keménykedik és ezek miatt kell ezt erőltetni.

De mondok még valamit. Jártam román általános iskolában. Nem volt spéci iskola csak egy jó nagy suli a fővárosban. A gyerekek angol tananyagában benne vannak a filmek. Angolul nézik őket, imádják az angolt, van nyelvtan is, és egy nyolcadikos ÁTLAG diákkal angolul folyékonyan lehet beszélni, ki tudja fejteni a véleményét, nem 1-2 szavas választ ad, hanem választékosan fogalmaz. Amit még itt az országban nem láttam nyelvi tagozatos osztályokon kívül.

Úgyhogy kapja össze magát az ország, itt valami nagyon nem jó. És Kérdező, kitartást, hajrá. Sok sikert. Nyelvvizsgázni ne NAmE-el menj, ennyi :)

bocs a hosszú válaszért.

2015. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Májusban lett meg az Angol középfokú komlex nyelvvizsgám! 81% lett :) Ott Nem kerültek elő azok a szavak amik különböznek egymástól, de most hogy tanulok felsőfokúra egyre több és több szót látok ami más a britben és az amerikaiban. Valami a britben tetszik jobban, de van ami az amerikaiban. Szerintetek nyugodtan használhatom a szóbeli kommunikációban(akár felsőfokú nyelvvizsgán is) vegyesen őket? Íráősban nyilván a britet fogom hogy nehogy belekössenek, de szóban lehet mindkettő angol, vagy inkább válasszak hogy itt is csak az egyiket használjam? Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2015. szept. 27. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Használd a britet de megvillogtathatod az amit is, egy-két szónál jól jön ha pl nem akarsz szóismétlésbe belemenni, még tetszeni is fog és választékos szókincs sosem árt.
2015. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Nyelvvizsgákon azt várják el, hogy folyamatosan, választékosan, lehetőleg nyelvtanilag helyesen beszélj, az nem számít, ha becsúszik pár tipikusan amerikai szó.


Azt javaslom valamelyik mellett tedd le a voksod, és ne használj neked tetsző szavakat a másik változatból, az persze nem baj ha tudod a jelentésüket.

2015. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!