Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Kezdem...

Most mit csináljak? Kezdem utálni magamat.

Figyelt kérdés

14 és fél éves lány vagyok. Mindig vékony voltam, azonban az utóbbi két évben valahogy érzem, kezdtem hízni...engem ez rohadtul idegesít, mert vékony szeretnék lenni. Valahogy sokszor megkívánom a kajákat, nincs már meg az a régi motivációm a mindennapos itthoni edzéshez, totál megváltoztam...és érzem, hogy egyre inkább jönnek fel a kilók. Már undorodom magamtól, bele se akarok nézni a tükörbe, folyton azt látom, mennyivel kövérebb vagyok, mint anno 2 éve, nem merek normális nadrágokat hordani, mert mindig csak vastagnak látom a lábam, egyszerűen utálom ezt...és szeretnék újra vékony és izmos lenni. Egyszer elkezdtem koplalni kb 5 napra, de aztán nem bírtam, és mikor újra ettem, csak még inkább kövérebbnek éreztem magam.

Mit tegyek? Hogyan fogyjak le? Esetleg milyen edzést kéne csinálnom? Ne egyek?

Annyira letört vagyok már... Ja, és magasságom kb 158 cm, 48 kg lehetek. Oké, lehet így nem tűnik soknak, viszont a tükörben borzalmasan nézek ki, vastag a vádlim, a hasam is ronda...így biztos nem mernék nyáron strandra menni... :(



2018. márc. 11. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy kövér...a magasság döntő dolog a sulyban...nem az a lényeg hogy a kilók száma minel kisebb legyen...nyugodtan menj strandra...Ha vki azt mondja hogy kövér vagy...akkor hidd el neki...ha valaki azt mondja pl hogy a hold az sajtbol van ..odamegyek es meg is gyozodok rola...ha alakot akarsz kezdj el edzeni...egyél sokszor keveset egy nap...de fontos hogy eleget egyél nem 0 kaloria meg ilyen baromságok...És a kaloriabazist ajanlom..ki számolja hogy mennyi kaloria kell...es annyit is egyel...ha koplalsz az nem fog eredményhez vezetni...a jobb alakhoz az edzés az jo...Senki nem akar csontváz nővel élni se botlabu fogpiszkaloval hidd el...
2018. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a magassághoz, ez a súly tökéletes. Persze, az elképzelhető, hogy esetleg nem jól "oszlanak el" a kilók, de erre aligha a fogyókúra a megoldas, arra semmi szükséged. Inkabb az edzéshez, sportoláshoz "szerezd vissza" a motivációdat.
2018. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha csak ülsz otthon:


Alacsony szénhidrát (bevitt kalóriák 20%-a max. több nem kell - mihez kezdene a szervezeted a sok energiával, ha csak ülsz?), közepes zsír (ez lehet picit több, 30% körül), magas fehérje (a maradék kalóriák, 50%)


Indoklás: A magasabb fehérjebevitellel tovább fog tartani a jóllakottság érzésed. (kevesebb kalóriáért tovább maradsz jóllakott)


A fenti módszerért én viszont nem rajongok. Habár én férfi vagyok, ezért megehetek naponta 2000 kalóriát akkor is, ha csak ülök a seggemen. Ez nem túl sok étel. A nők csak 1600 kalóriát ehetnek, nektek kevesebb kalóriát igényel a fenntartáshoz a szervezet. Ez még kevesebb étel.


Hosszútávon csak nagyon nagy önfegyelemmel bíró férfiak és nők tudnak 2000/1600 kalória körüli étrendet követni. A többiek megcsúsznak, és elhíznak. :)


Ha edzeni kezdenél (ennek több értelme lenne): Közepes szénhidrát (olyan 30% körül), alacsony zsír (20% körül), magas fehérje (50% körül)


Indoklás: A magas fehérjebevitel elengedhetetlen az aktív életmód mellett. A szénhidrátok pedig a gyorsan felszabaduló energiát szolgáltatják, hogy legyen erőd edzeni.


Fontos: A zsírra az agy és belső szervek megfelelő működéséhez van szükséged! Soha ne kövess olyan diétát, ami elhanyagolja az étkezési zsír fontosságát!


Ha már 14 évesen próbálsz tenni az alakodért, nem kell kétségbe esned. Az öngyűlölet helyett tanulj a helyes étkezésről (sajnos ezt iskolában nem tanítják, és nem hiszem, hogy a szüleid nagy mozgásőrültek)


Ne gyűlöld magad, fuss, ússz, élj aktívan! A sport nélküli élet az bizony silány élet, én erre jöttem rá így 30 felett. :) Egyél értelmes, tartalmas ételeket, az édességet kerüld. NE GYŰLÖLD MAGAD. (ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni)

2018. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ja és pár példa egészséges szénhidrátra, zsírra, fehérjére:


Szénhidrát: Brokkoli, krumpli, édesburgonya, alma, banán, körte

Zsír: vaj, olivaolaj, dió, mogyoró (magvakkal óvatosan, eléggé kalóriadúsak)

Fehérje: Szárnyas, hal, hüvelyesek (pl. bab, lencse)


A lista korántsem teljes, de talán útmutatóként megteszi. :)

2018. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!