Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz így belőlem?

Mi lesz így belőlem?

Figyelt kérdés

Nincs motivációm a tanulásra mert nem tudom mi szeretnék lenni. Persze 16 évesen lehetne nagyobb gondom is de egyszerűen idegesít és így nem tudom magam rákényszeríteni a tanulásra vagy hosszas rágódás után mert nem látom értelmét, pedig egyébként nem vagyok rossz tanuló(matekot kivéve) de nagyon sokat rontottam az utóbbi időben. Amúgy a szüleim teljesen abban a hitben vannak hogy msjd én megyek egyetemre vagy főiskolára de én még abban se vagyok biztos hogy sikerül az érettségi, legalábbis matekból biztos nem. Aligha tudok belőle egy kettest összekaparni pedig még magántanárhoz is járok(nem vagyok diszlexiás). A nagy szerencsém meg az hogy szakgimibe járok így nincs se fizikám, se kémiám, se biológiám. Akkor már tuti buktam volna. Régebben még gondolkodtam az angol emelt érettségin és ez alapján elindulni és még direkt elkezdtem képezni magam, de aztán végül hagytam is az egészet mert itthon úgy ahogy megy, de suliban órán csak makogok és még ki is röhögött az angoltanárom hogy én ne emeltezzek mert úgysem fog sikerülni :(

Tizedikes vagyok egyébként.

16/L



2018. márc. 17. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Tyű, mintha magamat látnám ugyan ennyi idősen. Most 22 vagyok, szintén lány, még mindig nem tudom, mit akarok, így elmentem dolgozni. Ha van hobbid, amit szabadidődben csinálsz, indulj ki abból, főleg ha meglehet belőle élni. Ha nincs, keresgélj a szakmák között, hátha van valami, ami érdekel. Angolból nem az érettségi a lényeg, hanem hogy legyen nyelvvizsgád. Azt még a hármas tanuló osztálytársam is megcsinálta. Neked is menni fog :) matekból olyan trè voltam, hogy felmentettek. (Diszkalkulia egyébként) Belevághatsz egy jogsiba is, az sem hátrány, ha munkát keresnél inkább az érettségi után. Az érettségin pedig mindenkit átrugdosnak, ha valamennyit tanulsz, és van egy általános tudásod, át fognak engedni, ne aggódj. Ott nagyon nehéz megbukni.
2018. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Örülj hogy 16 évesen ez a legnagyobb gond az életedben. :)

Ne görcsölj a tanuláson. Motiváljon az hogy ha jól tanulsz végig és jól sikerül az érettségi akkor több lehetőséged is lesz. Ha addigra úgy döntesz hogy mennél tovább főiskolára vagy egyetemre máris könnyebb helyzetben leszel egy jó érettségivel, mintha sz*rnál bele.. Aztán meg kapkodod a fejed. Sok sikert és kitartást.

2018. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A matekot vagy érteni kell, vagy meg kell tanulni egy csomó típusfeladat megoldási menetét. Aztán már csak azt kell gyakorolni, hogy hogyan ismered fel azt, hogy egy adott példát melyik típus szerint kell megoldani.

Még két megjegyzés.

Nem csak felsőfokú végzettséggel van élet ezen a bolygón. Sokkal lényegesebb, hogy kellemesen teljenek a napjaid, amellett hogy megkeresed a megélhetéshez szükséges pénzt.

Ez megoldható diploma nélkül is, de egy jó piacképes szakma kell hozzá.

Még nem vagy elkésve, keress egy karrier tanácsadót. Vannak különböző tesztek amelyek iránymutatást adnak a pályaorientációhoz. Az iskolában illene tudni erről az osztályfőnöködnek.

2018. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Csatlakozom az elsőhöz, szintén ugyanez, csak fiúban. Ne aggódj, ez "normális".:D

Az a lényeg, hogy találj motivációt, egy szakot ami érdekel, még ha 12.ben egy darab egyetemet sem fogsz megjelölni (mint ahogy én sem jelöltem) vagy valakit, akinek bizonyíthatsz. Elsősorban saját magadnak kellene, de ez engem sem hozott lázba soha, hiába mondta mindenki.

A tanáraim nagy része butának tartott, pedig én csak lusta voltam. Egy idő után meguntam, hogy már az osztálytársaim közül is sokan hülyének gondolnak. Elkezdtem tanulni, egy hónap alatt annyi ötöst kaptam, mint senki más az oszályból. Utána már a lusta jelzőt kaptam a hülye helyett, ami sokkal jobban esett. :D

Mutasd meg nekik, hogy tudsz te, ha akarsz. Mondjuk az angoltanárodnak.:)

Érettségim szépen sikerült, simán mehettem volna egyetemre. OKJ képzésre mentem végül és mellette dolgoztam, most nagyon jó úton járok, hogy éljem az álmaimat. Sok sikert.:)

2018. márc. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettettek :D

Ó hogy az a... Miért irtam én diszlexiát? >.< ne haragudjatok, kicsit későn írtam ki a kérdést xDDD

2018. márc. 17. 23:29
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

"Persze 16 évesen lehetne nagyobb gondom is"

Ez azért elég nagy gond, hisz a mostani tanulmányaid döntik el hová jutsz az életben tovább, olyan munkád lesz -e amit szeretsz.


Régen én buktam is, kettes tanuló voltam, mert nem érdekelt. Amikor meg arra került a sor hogy készülni kell érettségire, én sem akartam úgy járni mint te:

Unottan, rákényszeríteni magam a leckére. Élvezni akartam.


Ezért megtanultam hogyan kell tanulni úgy, hogy közben élvezzem. A tanulás nem csak arról szól hogy nekiállsz magolni, értegetni azt a leckét amit épp rád sóztak.

Meg kell keresned benned amit te szeretsz, meg kell tanulnod memorizálni, úgy gondolkodni hogy megmaradjon, úgy jegyzetelni.

Rengeteg videó van fent erről youtubon is, pl. Thomas Frank csatornáján, hogy hogyan tanulj produktívan.


Én már ezt olyanra fejlesztettem, hogy óra előtt átnézem a leckét és már tudom is az egész anyagot, mert megvan a fejemben mi hogyan függ össze, érdekessé tettem saját magam számára a leckét.

Most kitűnő tanuló vagyok.


Mellette, nagyon sok dokumentumvideót néztem a tanulásról, memorizálásról, olvastam róla hogy mennyi időt érdemes rászánni, hogy kell fókuszálni a leckére, mennyi szünetet tartsak, stb.

Ezek mind nagyon számítanak, ha produktív akarsz lenni.


Bármi lehet belőled. Még nem jelent semmit hogy most hol állsz, az számít mit fogsz ezek után csinálni.

2018. márc. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Hidd el, nem csak a "közepes" tanulók járnak így, hiába ment nekem mindig könnyen a tanulás, mindenből ötösre tettem le az érettségit, mégis most ott tartok, hogy kiszálltam az egyetemről, mert nem érdekelt a szakom. A felvételiről lekéstem, most közel másfél évig dolgozok, nyelveket tanulok...stb, mert fogalmam nincs, hogy mi az ami igazán érdekelne. Azt javasolnám, hogy az érettségit tedd le és ha addig nem jön meg az ihlet, akkor dolgozz egy-két évet, tanulj, utazgass ha megteheted.
2018. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagom gimiben 3,8 körül volt. Matekból szintén alig lett meg a kettesem. Most pedig egyetemre járok. Jobban teljesítek mint a gimiben kitűnő emberek, mert nem az számít, hogy ott milyen jegyeid voltak. Max a felvételinél az érettségi számít, az legyen jó. 16 évesen pedig normális, hogy nem tudod mit kezdj magaddal. Majd ha elmész dolgozni, és úgy érzed, hogy kevés a fizetésed, vagy pedig csak fejleszteni szeretnéd magad, akkor elmész egyetemre, és hopp, már lesz is motivációd.
2018. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez volt 16 évesen, csak én pont angolból és matekból voltam jó a többit meg csak kényszerből tanultam.


Most 20 évesen már egy egyetemet otthagytam fél év után és most újra jelentkeztem egy másik képzésre.


Sokáig tartott, de már tudom, hogy mi akarok lenni. Neked is befog kattanni előbb vagy utóbb.

2018. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!