Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire vagy büszke ember?...

Mennyire vagy büszke ember? Ha a helyzet úgy kívánja félre tudod tenni a büszkeséged?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából eléggé, es nem hiszem hogy félre tudnám. Max 1-2 drasztikus kivételnél.
2018. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elöször definiáld a büszkeség fogalmát, mert ezen a téren igen nagy a zürzavar a fejekben.


A legtöbben ez alatt az összeférhetetlen, makacs, önzö embert értik, aki képtelen másokkal együttmüködni és képtelen másokra is tekintettel lenni.

2018. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából konkrét helyzetek is jöhetnek.Mondjuk tegyük fel, valaki átver, vagy hazudott neked.

Előtte nagyon jó volt a kapcsolat köztetek.

Aztán hirtelen lelép, eltűnik az életedből, mondjuk le is tilt, telefont nem veszi fel, nem reagál semmire.

Keresnéd,vagy sem? Ha igen, mennyi ideig? Vagy ez megalázkodás lenne?

És tegyük fel, pár hónap után megkeresne. Félretennéd a büszkeséged és válaszolnál a leveleire, vagy a hívásaira, vagy akármi, vagy megmondanád neki, hogy arra van az exit? Igazából ez egy példa, bármit meg lehetne említeni, csak most hirtelen ez jutott eszembe.

2018. márc. 18. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:
1, Nem vagyok büszke semmire; 2, Mindig megalázkodom, sajnos; 3, Keresné a Veszett Puli. Ha valami vége, akkor vége, nem érdekel semmi. 1× fent, 1× lent.
2018. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, minden helyzetben félre tudom tenni a "büszkeségem". Konfliktushelyzetben hagyom, hogy mindennek elmondjanak, hazugságokat állítsanak rólam, kiabáljanak velem, végighallgatom faarccal, úgy teszek, mintha nem érdekelne aztán otthon kibőgöm magam. Baráti, szerelmi kapcsolatban szó nélkül hagyom, hogy kihasználjanak, úgy vagyok vele, hogy én vagyok elég erős lelkileg ahhoz, hogy túltegyem magam a dolgon és legalább a szeretett személynek előnyére vagyok. Nem tanultam meg soha vitatkozni, a szüleim kiskorom óta erősen éreztették velem, hogy csak egy kis sz#rdarab vagyok hozzájuk képest, a véleményem, álláspontom kevesebbet ér, mint az övék, alárendelt vagyok. Soha nem szólalhattam meg, ha valamiért leszidtak itthon vagy a suliban (akár igazuk volt, akár nem), mert az tiszteletlenség, visszabeszélés, ezért úgy érzem, hogy egyáltalán kialakulni sem tudott semmiféle büszkeségem. Az iskolában sem kaptam soha semmi dicséretet vagy pozitív visszajelzést az eredményeimért vagy a jó viselkedésemért, azt mondták, amit a szüleim: ez az alap, ennél csak többet lehet letenni arra a bizonyos asztalra. Gondolom emiatt sem tudott kialakulni semmi büszkeség bennem, úgy érzem, hogy nem lehetek büszke semmire, amit elértem mert ennél vihettem volna sokkal többre is.
2018. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Én nagyon büszke vagyok. Megesik, hogy félretudom rakni, minél idősebb vagyok, annál tudatosabban élem meg és tudom kezelni, akár előnyömre formálni ezt az amúgy nem túl jó tulajdonságot. Régebben ez társult makacssággal, daccal, akár még némi gőggel, hisztivel is. Ma már tudom, hogy ez más kategória. Mostmár eltudom engedni azt aki/ami menni akar.

Nehezen viselem, ha valaki átvág, kihasznál, pont a büszkeségem miatt.

Pl. több el sem kezdődött kapcsolatomnak lett vége, ami károsan érintette a büszkeségem. Ha visszasíráy volt, volt hogy ezt félretettem, de milyen rosszul tettem. A büszkeségemet sajnos az érzelmeim könnyen felül írják.

Ugyanakkor sokszor van, hogy büszkeségemben sértenek, félreteszem és emelt orral megyek tovább, ugyanakkor évekig érzem hogy ezt és ezt ki kell mondanom, hogy túl legyek rajta.

2018. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!