Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek homófób vagyok?

Szerintetek homófób vagyok?

Figyelt kérdés

Alapjában véve a melegekkel, mint emberekkel nincs bajom, viszont a pride nagyon idegesít engem.

A másik dolog ami idegesít, az a lmbtq, de talán csak azért, mert voltak cikkek arról hogy az lmbtq-ban arányaiban sok ember rasszista, és ez még inkább rontott a véleményemen a melegekről (természetesen nem gondolom azt, hogy minden meleg rasszista).

A melegséget amúgy nem ítélem el, de biztos vagyok benne hogy egy meleg emberrel nehezebben barátkoznék.

("Élni, és élni hagyni" az elvem, szóval ha homófób is vagyok, nem szólók be senkinek azért, mert meleg.)


2018. márc. 18. 17:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy bocsánatot kérek a gyenge fogalmazásomért, de siettem.
2018. márc. 18. 17:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Írod, hogy nem a melegekkel van bajod, hanem mondjuk a feltűnősködéssel vagy a rasszizmussal. Attól, hogy ezeket te valamilyen módon összekötöd a melegekkel, még nem jelenti, hogy homofób vagy. Az a homofób, aki kifejezetten a melegeket utálja.
2018. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Az, hogy elfogadod a melegeket, nem jelenti azt, hogy kötelezően szimpatikusnak kell lennie minden megmozdulásuknak, pláne, hogy a szimpátia egy érzés, nem igazán tudod befolyásolni. Az viszont, hogy "egy melegnek se fogok beszólni", egy döntés.

Van egy ismerősöm, aki gyanakodott, hogy a fia esetleg meleg, és ki is jelentette nagyobb társaság előtt, hogy ha kiderül, hogy a fiának ferde hajlamai vannak, akkor elzavarja a háztól, mehet az apjához lakni. Na EZ homofóbia. Én hetero vagyok, de anyámnál rákérdeztem kíváncsiságból, mit szólna, ha biszex vagy leszbikus lennék, és azt mondta, ugyanúgy szeretne.

2018. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A heterok nagy része vagy egyáltalán nem ismer melegeket, vagy nem tudja az ismerősei egy részéről, hogy azok, szóval csak másodkézből szerez tapasztalatot róluk. Így viszont sokaknak nem indul be rendesen az empátiájuk; kevésbé néznek a melegekre személyekként, hanem inkább egy idegen csoportként regisztrálja őket az agyuk.

Nem neveznélek homofóbnak, de te is érzed, hogy különbséget teszel meleg és hetero között (pl az évi 1 pridera életed végéig panaszkodni fogsz, de az sosem fog feltűnni, hogy napi szinten főműsoridőben hetero szexjeleneteket adnak le a tv-ben, és egymást érik a hárman párbanhoz, esküvő első látásrához, nagy Őhöz, nagy Nőhöz, házasodik a gazdához hasonló műsorok)


Amúgy amit a rasszizmusról mondtál az érdekes, de az is zavar, ha ez fordítva van? A legtöbb színesbőrű társadalom, vagy kisebbség nem a melegek iránti toleranciájáról híres, szóval megváltoztatná a szemedben a megítélésüket a homofóbia?

2018. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Sajnos a tény hogy a színesbőrű emberek (többsége) homofóbok, nem változtatja meg a gondolatomat a melegségről.


Amúgy azt elfelejtettem írni, hogy azokat a játékokat/filmeket sem igazán kedvelem, amikben erőltetik a meleg/leszbi-szálat (tehát az egész játék egy meleg párról szól.) Nem azt mondom hogy ha egy játékban/filmben van egy meleg karakter akkor egyből kuka, de azt se szeretem ha a melegekről szól az egész játék/film (Erre a legjobb példa a life is strange).

Amúgy ugyanezt gondolom a többi (hetero) romantikus filmekről/játékokról.

2018. márc. 25. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!