Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha egyre többszö...

Mit csináljak ha egyre többször nincs kedvem menni? Nektek is van hogy úgy érzitek, tele van a tökötök?

Figyelt kérdés
Reggel így felkelek és azt érzem,mi a ráknak menjek be mikor itthon is pihenhetek egyedül.. Nem érzem,hogy érdemes lenne bemenni,ma is csak 1 órára érdemes,programozás,az is 8.órában van,hát kösz. Az angol tanár meg van hülyülve,nem tanít semmit csak írat meg feleltet,mintha nem ez lenne a legkönnyebb érettségi tantárgy..de mindegy. Másik info tanárnál csak az érti az anyagot aki be van állva,de tényleg. Ésatöbbi. Érzem én is,hogy nyakamon az érettségi,de azt nem,hogy annyival jobb lenne ha mennék,mert már kitapasztaltam,hogy egyszerűen nem érdemes mert nem megy be a fejembe semmi,csak ott unatkozok és annyit érek el,hogy megfájdul a fejem,jobban járok,ha pihenek,zenével kikapcsolok és itt tanulok. A másik,hogy egyszerűen az emberekhez nincs kedvem. A tanárokhoz pláne,nincs olyan aki úgy emberi lenne,akire azt mondanám,hogy na,ennek várom az óráját mert egyik se lelkesedésből tanít,hanem me' muszáj. Unom már azt a színjátékot állandóan amit el kell játszani,1 db tanár volt aki ember maradt az órán azzal sincs már óránk.A matek tanár is idegesítő,állandóan pörög mert valamiért tiszta happy meg minden, heccel mindenkit,be nem áll a szája,ez akkor vicces az embernek,ha jó kedve van,de nekem pl. nem nagyon szokott és én nem vagyok kíváncsi a hülye vicceire mert érettségi előtt vagyok, ezért a tököm tele van és azt kívánom,hogy csak fogja már be. Szóval itt sincs kedvem játszani már a jó pofit. Nagyon unom az egészet ahogy van
2018. márc. 20. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Részben megértelek, részben nem. Elhiszem, hogy elfárad a diák a végére, mikor évekig tölcséren keresztül töltik a fejét a tudással. Lehet praktikus lenne, az az utolsó hónapokban már békén hagynák az embert, és összegezné, értékelné egymagában amit addig tanult. Vagy választani lehetne, hogy bemegy még az utolsó órákra vagy sem, persze úgy, hogy vállalja a felelősséget érte. Mert biztos sokan vannak úgy, hogy a végén többre mennek az otthoni tanulással, mint azzal, hogy az órán B..ák az időt.

Másik részről viszont az iskola nem csak magáról a tudás átadásáról szól, hanem a szocializálódásról is. Ha már most nem bírod, hogy kötöttségekkel jár, akkor mi lesz amikor majd dolgozol? Sajnos, ha már dolgozni fogsz, nem lesz válaaztási lehetőséged, hogy bemész a munkahelyre vagy sem. Ha nem mész be, mert úgy tartja kedved, kirúgnak. És a unkahelyen nagyon sokszor lesz olyan, mikor azt érzed ez a nap sz@art sem ért, jobb lett volna otthon zenét hallgatni. Fogd fel úgy, hogy erre is szoktat az iskola.

2018. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az angol tanár meg van hülyülve,nem tanít semmit"


Ha angol, akaratlanul tanít már csak azzal is, ha megszólal. Figyelj oda rá, válaszolj arra, amit kérdez, kérdezd meg tőle, hogy nem lehetne-e másmilyen angolórákat tartani, stb.


Ha meg magyar, akkor írd egybe: angoltanár.


Máris tanultál valamit.

2018. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Át kellett volna menned másik suliba már rég. Most már annyit tehetsz, hogy megdumálod a szüleiddel, hogy hadd lehess magántanuló a maradék pár hétre. De ha nem mennek bele, akkor sincs semmi igaziból, ennyit már guggolva is ki lehet bírni. Csak nehogy itt a végén túl sok hiányzást szedj össze, mert amiatt esetleg osztályozó vizsgára kötelezhetnek ebből-abból, aminek valószínűleg nem örülnél.

Egyébként az iskolában töltött időt is kihasználhatnád jobban: ha úgy érzed, hogy hasznosabb lenne másik tantárgyat tanulnod, mint amilyen órád épp van, hát vedd elő hozzá a kellékeket és tanuld azt.

2018. márc. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Angolon sose szokott angolul beszélni a tanár szóval..

Amúgy most bejöttem és 4 tanár se lesz,mind az ofővel leszünk :D A progi meg a matek ami miatt bejöttem elmarad,elpazarlok 7 órát :D

2018. márc. 20. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
"A tanárokhoz pláne, nincs olyan tanár akai lelkesedésből tanít, hanem me' muszáj. Unom már ezt a színjátékot amit állandóan el kell játszani..." Igazad van, az én általános iskolám volt ilyen. Sajna már késő jó gimibe menni...
2018. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Angolon sose szokott angolul beszélni a tanár szóval.. "


Szóval nem vetted az adást, hogy mi a különbség az angol tanár meg az angoltanár között...


Egyébként nem, nem feltétlenül elpazarolt hét óra az, amit a suliban kell tölteni: csak tőled függ, attól, hogy mivel töltöd.

2018. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem az adást sorry,te vagy az okosabb
2018. márc. 22. 22:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy ki az okosabb, hanem hogy hogy lehet, hogy nem tudod értelmesen eltölteni a lyukasórákat, meg a (legalábbis szerinted) értelmetlen órákat. Vihetsz magaddal könyveket, tanulhatsz (mást), ott a mobilod, azt is kihasználhatod, nyelvet tanulni akármikor, akárhol is lehet, csak akarni kell, de ha pihenésre fordítod azt az időt, az is jó. Nem értem, hogy nem találsz valami értelmes elfoglaltságot függetlenül attól, hogy hol vagy épp a térképen (otthon-e vagy az iskola területén).
2018. márc. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!