Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy vásárló szándékosan...

Ha egy vásárló szándékosan provokál minden alkalommal, naponta akár többször, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tescoban dolgozom mint pénztáros és lassan egy éve beár egy srác a csajával (cigányok), huszonévesek, és az a hobbijuk hogy vásárolnak pár dolgot, mindig beállnak az én kasszámhoz és beszólogatnak, provokálnak, én pedig tehetetlenül csendben tűröm, hallgatom mert nem szólhatok vissza, pedig nagyon szeretnék. De azt nem szeretném ha a munkahelyembe kerülne. Már mindenki ismeri őket látásból a kasszasoron és a vevőszolgálaton dolgozók, már jeleztem mindenkinek. Vezetőmnek, vagyonőröknek. Már 3x elbeszélgetett velük egyik és másik vagyonőrünk. Ők személyesen is ismerik, tudják hogy nem tud viselkedni és fogyatékos úgymond. A beszélgetés annyit segített hogy aznap békén hagytak. Már elgondolkodtam azon hogy feljelentem és talán kapnak egy távol tartási végzést. De nem tudom hogy megéri-e nehogy később rosszabbul járjak. Meg azt sem tudom hogy mi a módja ennek. De az nem járja hogy felbosszantanak és úgy kibukok hogy nem tudok a munkámra figyelni. Szívesen vennék bármilyen tanácsot. Munkahelyet meg nem fogok váltani két-három majom miatt.
2018. jan. 31. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

"Már mindenki ismeri őket látásból a kasszasoron és a vevőszolgálaton dolgozók, már jeleztem mindenkinek. Vezetőmnek, vagyonőröknek. Már 3x elbeszélgetett velük egyik és másik vagyonőrünk. Ők személyesen is ismerik, tudják hogy nem tud viselkedni és fogyatékos úgymond."


Ha fogyatékos, akkor a távoltartási végzéssel se fogsz semmire menni - úgysem fog emlékezni rá, de a csaj igen és lehet, annál rosszabb lenne.

Én egy egyszerűbb megoldást javasolnék: megpróbálhatnád megbeszélni a főnököddel (és esetleg a vagyonőrrel), hogy amikor be akarnak állni hozzád a sorba, akkor megkéred, hogy fáradjanak át a másik kasszához, mert bezársz - és tényleg bezársz. Amikor elmennek, akkor meg kinyitsz. Bár nem tudom, a Tescoban van-e valami szabály, lehet-e ilyent csinálni - ez csak egy ötlet... Egy idő után leszállnának rólad, ha mindig bezársz :-)

2018. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem úgy fogyatékos hogy papír szerint mint egy pándis ha érted. Ez egy mondás azokra akik érthetetlenek és nem tudnak viselkedni és keresik a bajt. Bocsánat hogy rögtön nem így kezdtem a mondatot. Amit írtál az nagyon jó, pont ezt mondta tegnap a vagyonőrünk nekem. Kivitelezhető is meg nem is. 4 vagyonőrünk van összesen. Ebből az egyik papír munkát végez, ritkán bukkan fel a kassza sornál, mindig csinál vmit, neki kicsit más a dolga mint a többieknek. A másik javarészt hátul a műszaki részt figyeli. A harmadik és a negyedik pedig amikor teheti figyeli az eseményeket de ugyebár mászkálnak az áruházban, vagy éppen kaja szünet van, és egy műszakban egy vagyonőr van csak, nem tud mindig a közelemben lenni. A legjobb az lenne ha én magam mondhatnám amikor meglátom őket hogy bezárt a bazár, lehet másik kasszához menni, de nem tudom megtehetem-e. Vezetőm tegnap pl azt mondta hogy jelentsem fel ha úgy érzem. De még mielőtt megteszem próbáljam ki hogy pl beszólok a gyereknek hogy "mi van nem tudod kielégíteni a csajt?" Meg hogy ne is köszönjek nekik meg semmi, nekik nem kell. De félek ezzel magam alatt vágnám a fát. Hiszen nem szólhatunk be a vásárlónak. Gondolkodtam azon hogy beszélek az áruházunk igazgatónőjével, csak nem tudom érdemes-e, hogy ő tudna-e okosat mondani erre. Nem akarom azt hogy a végén elküldjenek mondván csak a probléma van velem. 25/N
2018. jan. 31. 19:30
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a biztonsági őr minden egyes alkalommal menjen oda, ha kell.
2018. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnökeid és a vagyonőrök tudnak róla, én megpróbálnám valahogy megbeszélni velük, hadd húzhassak már akkor támadásjelzőt (kevésbé feltűnő módról nem tudok, amivel jelezhetnéd hogy baj lesz két percen belül), ha beállnak a sorba. Az is csökkenti az ilyenek bátorságát, ha a vagyonőrök a közvetlen közelükben lófrálnak, hallótávolságon belül.
2018. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon sokszor 90 %-ban én zárós vagyok és már csak az én kasszám megy este fél8-8-tól. Nincs ki beüljön, főleg nem miattuk. Elkerülhetetlen a bezárás akár csak egy percre is.
2018. jan. 31. 19:33
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne szóljál be, főleg nem azt, amit tanácsoltak, mert csak olaj a tűzre.

Az áruházvezetőnek nem szónék, mivel a közvetlen főnök tud róla.

2018. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy Tesco területéről is ki lehet tiltani pl. lopás miatt stb. Amugy az őröknek egy telefon, és jönnek a rendőrök, te meg kitalálsz valamit, pl.; köpködtek, ordibáltak, lökdöstek stb. Pár éve még az ilyeneket meg lehetett nevelni egy kis helyiségben, ott gyakran sírtak a "nagy fiúk" :D
2018. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, hát ha meg Te zársz egyedül, akkor főleg ne szólj be - a végén még megvárnak kint.
2018. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Lidl, aldiba van ilyen füles amin keresztül egymásnak adják át a infót. Jó lenne ha nálunk is lenne ilyen, de sajnos nincs. Mire én oda telefonálok a vevőszolihoz, mire ők hívnak és előkerítik a vagyonőrt addigra már leblokkolom őket és elmennek. Mindig mondja a vezetőm hogy hát szóljak akkor neki. De mire én oda csörgök... időpocsékolás. Lehet veszem a bátorságot és beszélek a napokban a igazgatónkkal. De nem tudom igazából jó ötlet-e. Mit oldana az meg?! A vezetőnk meg én is már ezekre ráállítottuk a vagyonőröket. És már beszéltek is a fejükkel, de hiába mert élvezik a piszkálódást, tudják hogy nem tehetek semmit, míg ők igen. :(
2018. jan. 31. 19:38
 10/28 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy ha beszólok vagy feljelentem zaklatásért őket akkor lehet olaj a tűzre és nem tud mindig párom hazavinni kocsival. Van hogy bicajjal megyek. Egyik kolleginám és párja ismeri őket, azt mondták hogy a srácnak csak a pofája nagy, amúgy ártalmatlan, meg hogy a csajnak családja van, (két gyerek) de elhagyta a pasit a két kicsi gyerekkel együtt ezért a szerencsétlen tuskóért akivel most van, aki engem szekál. A vagyonőrünk meg azt mondta hogy ő is ismeri, nem olyan mint amilyennek látszik. Idióta de ártalmatlan. Aha, mondom persze, ideig, óráig.
2018. jan. 31. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!