Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért igénytelenednek el az...

Miért igénytelenednek el az emberek ahogy öregszenek?

Figyelt kérdés

Amiket én tapasztalok:

Ritkán fürdenek, nem takarítanak mert nincs kedvük. Olyan ételt főznek amivel nincs sok tennivaló (pl sütőben sült csirkecomb, húsleves) ha egyáltalán főznek és nem inkább kenyeret esznek. Rendetlenség van, kacatokat tárolnak. A tv előtt ülnek otthon és nem nagyon találkoznak más emberekkel.


2018. márc. 20. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Leírtad apámat, annyi, hogy főzni nem főz, azt én csinálom + iszik. Szerintem ezekhez nem kell öregnek lenni. Kinek-minek legyen az ember igényes, ha egyszer nemigen találkozik másokkal, nem jön hozzá senki?
2018. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs motíváció. Ha nincs oka, hogy kinek, miért legyen igényesebb, akkor az ember elkényelmesedik. Pl. Én is csak ünnepekkor főzök bonyolultabb kajákat. Ha nincs kedvem, és megteszi valami egyszerűbb is, minek strapáljam magam több órás főzéssel? Ha az embernek kedve van, persze nekiáll, de ahogy idősödsz, rájössz, hogy nem másoknak akarsz megfelelni, hanem magadnak.
2018. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen általánosítasz, mert rossz példa van előtted... ugyan ez a séma ráhúzható sok fiatalra is...
2018. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabbat csinálod, rossz példából általánosítasz. Mégis hány idősebb embert ismerhetsz? Ötöt, hatot? De még ha tízet is, és mind ilyen, kicsit erős a véleményedet egy egész generációra ráhúzni.
2018. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy igénytelenség. Nem is kell a takarítást túlzásba vinni, és nyers ételekből is jól össze lehet válogatni a kellő étrendet.

Rendetlenség akkor van, ha valaki nem találja a dolgait, nem kell ahhoz glédában állni mindennek. Lehet, hogy amit kívülről valaki kacatnak lát, az annak, akié, pótolhatatlan érték. Törött fülű bögre, amit a nagymamájától kapott, mondjuk.

A tévét nem tudom, hogy miért nézhetik, talán nem is nézik, csak emberi hangnak megy, hogy hallják. Hogy nem találkoznak emberekkel, az lehet azért is, mert ahogy kihalnak mellőlük a családtagok, fájhat azokkal találkozni, akik emlékeztetik őket arra, amikor még éltek.

A fürdést se tudom, hogy miért lehet ritkán, talán spórolnak a vízzel?

2018. ápr. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!