Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem undorodtok ahogy az...

Ti nem undorodtok ahogy az emberek a legjobb oldalukat mutatják facebookon?

Figyelt kérdés

Undorítóan átlátszó az egész mentalitás és egocentrikus gondolkodás ami létrehozza ezt a viselkedést. Beléptem egy régi fb-omba, ahol ilyen régi osztálytársaim és ismerőseim vannak többségben. Elkezdtem nézegetni az adatlapokat. Persze mindenkinél ki van rakva hogy milyen szakon milyen egyetem tanul, ez még oké, ez még egy megérthető emberi viselkedés, hogy büszke arra amiért szenved.

De ezektől a virágcsokros műmosolyos profilképektől okádni tudok, ami azt az illúziót kelti hogy egész életében virágcsokorral mosolyog, kisminkelve, kiöltözve, hogy szarnak érezd magad közbe ő is amikor mondjuk megoszt egy zenét, smink nélkül, melegítőben, zsíros hajjal, unott pofával ül a gép, telefon előtt.

Az instagram egy kicsit más. Pedig pont az a híres arról, hogy instamodellek, meg tökéletesség. De az átlag ember nem ilyen képeket rak fel, hanem a mindennapi jelenségeket.


Meg nyaralásos borítóképek, kocsis, virágcsokros, csókolózós borítóképek stb. Az élet nem csak tökéletes csillogás ezt mindenki tudja, miért nem lehet reális semleges képeket kirakni, hogy ne legyen ez a beteg torz megtévesztés, és ne érezzem magam szardarabnak mert én nem rakok ki ilyeneket? Pedig én is csinálhatnám, hogy szépen kisminkelem magam, felveszek egy szép ruhát magassarkúval és egy rózsacsokorral mosolygok. A pasik elkezdenének bejelölgetni, jönnének a szivecskék, like-ok, de ez egy hamis f..szság mindenki tudja.


2018. jan. 2. 02:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha teged ez zavar, és szardarabnak erzed magad, akkor valószinüleg szardarab is vagy.....

Engem jobban idegesít az ilyen ember mint Te, aki irigykedik, es jobban foglalkozik mással mint saját magával....

És mondon ezt úgy, hogy sem ibstám, sem fb-m, se más faxságo nincs.....


"smink nélkül, melegítőben, zsíros hajjal, unott pofával ül a gép, telefon előtt."

Neked miylen érzés így irigykedni?


"Pedig én is csinálhatnám, hogy szépen kisminkelem magam, felveszek egy szép ruhát magassarkúval és egy rózsacsokorral mosolygok. A pasik elkezdenének bejelölgetni, jönnének a szivecskék, like-ok, de ez egy hamis f..szság mindenki tudja."

Miért nem zeszed? Es akkor elnúlna eza keserűség az életedből. ....

De nyilván meg úgy is csúnya vagy mint a bányaló, csak áltatod magad.....


Lehető legrisszabb, amot most csinalsz....

2018. jan. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

"de ez egy hamis f..szság mindenki tudja"

"ne érezzem magam szаrdarabnak mert én nem rakok ki ilyeneket?"

Nincs ebben egy kis ellentmondás? Ha tudod, hogy illúzió, miért méred hozzá magadat, és miért teszed ettől függővé a közérzetedet? Hogy ki mit tölt fel, az az ő fejében dől el, de hogy te milyennek éled meg a látványt, az már a tiédben. Van, aki szereti, ha fényezik az egóját, másnak meg magától is fényes.

2018. jan. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez az alszent magamutogatas meg mindig jobb, mint amikor a 12 eves kisgyerek felhaborodottan irja ki facebookra, hogy csak iphone 8-at kapott karacsonyra 10 helyett.
2018. jan. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is nevetséges. Nekem is van olyan ismerősöm, aki öröggé nyíg, hogy nincsenek barátai, meg minden szar, semmi sem sikerül, a fészbúkja bezzeg cukormázas. Mi értelme van ennek?
2018. jan. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
ha veszek egy kocsit és kirakom facere akkor rakjak ki egy képet mellé amin verem az asszonyt, hogy meg legyen a lelki békéd? Ilyen frusztrált elmebetegekkel meg kisebbségi komplexusos szorongó bolondokkal van tele az oldal..Nekem boritoképen se volt soha, a profilképem 2012es...nincs is több képem. Szerinted érdekel hogy ki mit rak ki? Ha tudod az igazságot akkor mit idegeskedsz ezen? Csak az ilyen primitiv emberek csinálnak ilyen semmiségből problémát
2018. jan. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Ismeros szitu, bar engem nem bosszant kulonosebben, csak amikor zsinorban az 5. semmitmondo mosolygos selfiet teszi fel valaki abbol az apropobol, hogy elugrott a barinoivel kavezni. Rendesen cringelek egy sort mielott unfollowolom. Nem erdekel a magamutogatasa senkinek. Olyan jol meg nem nez ki egy csaj sem, hogy naponta emlekeztetni kelljen az internet kozonseget erre. Szal en inkabb kinosan erzem magam, de vagom mirol beszelsz.


Par hete szerencsem volt egy regebbi ismerosom megfigyelni egy ilyen selfiezes alkalmaval. Ket attraktiv leanyka beult egy cukraszdaba, telefon elokap suti lefotoz, majd hosszu percekig megall a kommunikacio, mert be kell celozni a megosztasokat. Aztan kb 4 perc beszelgetes telefonnal a kezben, de fel szemmel figyelve a lajkokat. Ezutan hosszabb csond, mert a telefon veszi at az iranyitast. Vegulis miert beszelgetnel azzal aki ott ul veled szemben, ha beszelgethetsz 5 masikkal virtualisan. Tobb inger, nepszerubbnek erzodsz. Ezutan elhangzott a kerdes, ami utan a partnerem majdnem felboritotta az asztalt.


- Selfie?


Gyors smink igazitasok, vagy 15 percig, aztan irany a wc, ahol sztem tobb kep keszult, mint amennyit a natgeo fotosai valaha lottek. Vegul kb fel ora utan ujra megjelentek, onelegult mosollyal az arcukon visszatipegtek az asztalhoz. Kussban betomtek a sutemenyt es elillantak.


En csak addig vettem elo a telefont amig toroltem az ismeroseim kozul a lanyokat. A mai napig kiraz a hideg, ha eszembe jut. Neha remalmaimban visszakoszon az ominozus kerdes es meg ebredes utan is ott visszhangzik az elmem peremen.


Szoval, ha ilyennel talalkozol , sztem siman torold vagy unfollowold. Foloslegesen idegeskedsz az ilyen embernek latszo targyakon. Na joreggelt.

2018. jan. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem csak fb-on van így, szinte mindenhol.

Előadnak magukról egy "álom világot" miközbe a egy megtört lélek a hétköznapok ördögi körforgásában.


Sajnos nem egy ilyen van az ismeretségemben, pl elmegy 2x is nyaralni a világ más pontjára jópofi képekkelmutogatva magát... de az hogy mit él meg családjával...pfff

A hónap közepén teljesen üres a hűtője s amit tartalmaz: zsír, tej, tejszín a kávéhoz...


De pl exem anyja is ilyen volt, költekezik, villogtatja magát fb-on.

Hétvégi kiruccanások...arany gyűrűt vett legutoljára...közbe meg üres a hűtő.


S vannak azok, akik minden erejükkel azon voltak, hogy jobb életük legyen és felmutassák mit értek el. Persze itt is több ok lehet a háttérben.

Pl mindig leszólták, lenézték stb mert szegény volt s szerencsétlen.


Én mindig is bátorítottam, ne hagyja magát s mutassa meg, hogy ő többet ér. Csak kicsit elszaladt vele a ló az önmutogatással, de mivel tudom mit élt meg nem könyvelem el.


Az olyanokat viszont igen, akik a látszatot mutogatják...-.-"


Én meg úgy vagyok vele: nem érdekel se a látszat se a díszelgés.


Max a tervezett kis üzletemet kirakom, hogy várom a vásárlókat :)


Aranyosak a családi képek, pár közös kép stb, de amikor 24/7 ben kb minden csókjukat rögzítik "jajj de szerizlek, puszcsi szercsi" nahh az no comment.


Az igazi boldogságot nem mutogatni, hanem élni kell :)

Az más ha valami eseményt örökít meg az ember.


Ha meg ki akarod rakni a fejed, rakjad csak... Képzeld vannak tiltási lehetőségek és olyan is, hogy kik találhatnak meg.


Udvarlók, nyáladzók pedig mindenhol mindig vannak.

Egy régi ismerőssel találkoztam a pláza közepén a foteleknél leültünk. Nem egy srác jött oda beszélgetést kezdeményezni gyenge okkal, volt aki szembe leült és fél szemmel lesett ... Hazafele pedig az út túlsó oldaláról szólt be egy paraszt "kislány jössz b+ni?"

-.-"


Szánalmasak s irritálóak tudnak lenni páran. (szerencsére nem mindenki az)


Az elmúlt 1 hétben pedig 5-en vallottak szerelmet, egyiket még látni se láttam, de hogy ő látott engem... 2 pedig külföldről, amint megtudták, hogy szingli lettem.


Visszaraktam a "kapcsolatban"-t xD


A világunk amúgy egyre torzabb, ezért kell magunkra koncentrálni s azzal/azokkal foglalkozni, akiket szeretün.

Az ilyeneken meg röhögni egy sort, milyen szánalmasak, akik előadják a nem létező helyzetüket. XD


Közösségi oldalakat nem is használom, csak ha valakit nem érek el, de tudom, hogy ott fent eszi a rák.


Discordot használom, nem osztogat minden szart s tesz közzé...stb.

Az adhat ismerősnek, akinek megadod a "címed" vagy netán egy csoportba tartózkodtok. Persze vannak beállítások/tiltások.


Pl egy jó messzi táv-kollégámmal beszélgetek, ha meg úgy van egyeztetek szóban, miközbe csinálom a modellezést.


"én is csinálhatnám, hogy szépen..."

Tedd, ha úgy érzed s valós oldaladat mutatod. Pl ahogyan egy reggeli napon kicsíped magad.


Ameddig nem hazugság és nem 24/7 villogtatás, önmutogatásról szól.

5 év után nemrég raktam ki full kék hátteres képet magamról, az előtti pedig 2-3 éves volt.

Pár alkotásomról van kint kép xD az is eladásra ment, aztán párat a kiállítás szervezőjének adtam.


Jogos s értem mit akarsz mondani, mint kérdező, annyi a különbség, hogy én nem érzem magam sz@rdarabnak, mert tudom, hogy én VS ők hol vannak, milyen körülmények közt :D


Az a ciki, hogy buták is és SEMMIHEZ se értenek a legtöbben.


Szval ha darabkának érzed magad, akkor tudod azt, hogy van min javítanod önmagadon s környezeteden.

Ami NEM Lehetetlen. Itt nem villogó képekről beszélek, ha érted mire gondolok.


Hajrá! Nah s pesze egy kérdés: Hány éves vagy?


Ha fiatal, aki szülők kezei alatt van még, akkor pedig bőven van lehetőséged megalkotni a saját s számodra megfelelő világot, ahol jól érzed magad!


Lehetne még mesélgetni esetekről, emberekről, nézetekről stb.de szerintem elég volt a szöveg. :)

2018. jan. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Minek foglalkozol vele? Akár ki is lehet követni az összes embert, és teljesen üres lesz a hírfolyamod.

Én pont tegnap csináltam egy nagytakarítást, kitöröltem egy pár embert, akikkel már rég nem beszéltem, és nem is vagyok kíváncsi rájuk, és mindenkit kikövettem. Sajnos a FB elengedhetetlen egyetem ideje alatt, ott osztják meg a csoportokban a fontos infókat, így addig biztosan nem törlöm, de most már valóban arra használom, amire ki lett találva: kapcsolattartásra. Csak a Messenger funkciót használom. Magamról is a legtöbb infót kitöröltem, nem akarom, hogy bárki is az én adatlapomat böngéssze órákig...

2018. jan. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
De, undorító, az instagram meg még rosszabb.
2018. jan. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Én nem teszek ki magamról ilyen képeket, sőt, semmilyet! Életemben egyetlen fotót sem csináltam magamról, szerintem ez beteges dolog, pedig napi szinten látom. Pedig én is csinosan öltözöm, sminkelek, de eszemben sincs műmosollyal árulni magam, és kanoktól lájkot koldulni.

Valóban prasztvakítás az egész, de ez kell a közönségnek. A tizenévesek már teljesen belehülyültek a témába. Majd nézd meg őket 15 év múlva...már most lelki nyomoroncok.

Viszont én nem érzem magam szrnak amiért nem csinálok ilyeneket.

Tudom, hogy amikor pl egy ismerősöm feltölti a napi 12 képét a csodálatos gyerekeiről meg a csodálatos házáról és a csodálatos nyaralásairól azokon a képeken nem szerepel, hogy igazából full idegbajos mert nem alszik semmit, minden rokona meghalt pedig nincs 30 éves, a szülei elmebajosak voltak és ő is hajaz rá elég erősen, olyan megfeleléskényszere van, hogy majd' belerokkan, hogy ne közösítsék ki az igazi énje miatt... Nem, ezektől én nem érzem magam szrul.

2018. jan. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!