Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lemásolom a stílusát? Nagy baj?

Lemásolom a stílusát? Nagy baj?

Figyelt kérdés

Tudjátok, vannak Facebookon olyan oldalak, ahol egy-egy ember a rajzait tölti fel.

Van egy lány, akinek annyira tetszik a stílusa ahogy rajzol, imádom!

Volt rajz, amit lemásoltam róla, ott gyakoroltam és mostmár tudok új karaktereket rajzolni, csak ugyanabban a stílusban, mint ő.

Például jellegzetes az a száj, amit ő rajzol, ilyenek.


És nem nagyon tudom, hogy mit kéne csinálnom, mert imádom az ilyeneket rajzolni, annyira tetszenek, de azt érzem, hogy lemásolom és az meg olyan rossz...:(

(Azt leszögezném, hogy nem teszem fel ezeket sehova, nem is másolom az övét már, csak úgy rajzolok újakat, ahogy ő.)

Volt veletek ilyen?

Mit kéne csinálnom?



2018. márc. 20. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
egyáltalán nem baj :) én is ezt csinálom 14l
2018. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a régi nagy mesterek hogy tanultak? ;) elődeiket másolták.

Ne aggódj, ez az egyik legjobb módja a fejlődésnek. De azért tarsd nyitva a szemed. Legyél nyitott más stílusokra is. Én sokat tanultam abból is, mikor gimiben (művészeti tagozatos voltam) különböző művészeti stílusban kellett csinálni képeket. Pl pöttyözve, mint a pointilisták. Vagy pálcikásan huzni ecset vonásokat, mint van gogh. Voltak olyan iranyzatok, amik előtte nem tetszettek, de “másolva”, vagyis megtapasztalni hatalmas élmény volt és szívemhez nőtt. Egy szó mint száz, csak így tovább, ne aggódj. Én tini koromban manga rajzokat másoltam. Később Leonardot. Ma màr saját stílusom van ;) (ja és grafikus vagyok - mindig is az akartam lenni;))

2018. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Csak tudjátok olyan fura érzés, mikor mondjuk valaki megdicséri, mert nem érzem sajátomnak, aztán elkezdem neki mondani, hogy jajj ez igazából más ötlete...':D

Második válaszoló gratulálok, hogy azt dolgozol, amit mindig is akartál!:DD

2018. márc. 20. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hiszen így találod meg a saját stílusodat is! :) Mindenki másképp rajzol és majd ha referencia nélkül alkotsz nem lesz ugyan olyan mint az övé, látni is fogod egy idő után.Én is így kezdtem, sőt szinte mindenki.Ami tetszett stíluselem azt átvettem/kicsit tanulmányoztam és a saját stílusomba formálódott másképp.

Amíg sajátként nem töltöd fel sehova a konkrét másolatokat addig semmi gond.Ha még most is nagyon nagy a hasonlóság és felteszed valahova csak annyit jegyezz meg a vita elkerülése végett h ki ihlette.De kétlem hogy annyira hasonlítana szabadkezi rajzolás után is. Ha megkérlek belinkeled az oldalát, kíváncsi lettem? :D Sok sikert! :)

2018. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond,arra a linkre viszont én is kíváncsi lennék. :)
2018. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenki ezt csinálja :D
2018. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!