Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

A buszon ültem ma épp hátul és láttam egy várandós nőt középen,persze senki nem adta át a helyet. Mellettem volt egy hely és egy öregasszony szándékozott volna leülni mellém,viszont én megelőztem és előre kiabáltam a kismamának,hogy foglaljon helyet. Erre az öregasszony akin megjegyzem egy magassarku csizma volt elkezdett ott pampogni,hogy márpedig ő akar ide ülni.. Erre én ideges lettem nem szóltam semmit, a kismamát beengedtem aztán mondtam az öregasszonynak,hogy akkor legyen kedves leülni az én helyemre is.

Az öregasszony mint kiderült 2 megállót ült. Érdekes. Ti mit gondoltok?


2018. márc. 24. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Utálom az ilyen embereket akárhány éves.


Múlt hónapban egy 60-70 év közötti fószer köszönés nélkül mondta,hogy adjam át neki a helyem.

Mikor megkérdeztem,hogy miért(a buszon több üres hely is volt)azt válaszolta,hogy ő ide akar ülni és ne feleseljek neki.

Visszadugtam a fülhallgatót,de még majdnem 1 percig ott állt mellettem...

Mondjátok nyugodtan,hogy tróger vagyok stb.


Tiszteletért tiszteletet

2018. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon vissza tudnak élni azzal,hogy öregek..szerintem jól tetted. Ha van hely miért akar beülni melléd szorongani..
2018. márc. 24. 09:05
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem inkább jó tapasztalatom van, az emberek át szokták adni a helyet. van pár bunkó, aki kivétel, de nem ez a jellemző.
2018. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen reggel mentem suliba. Piac nap volt... Iszonyú alacsony vérnyomásom van és nem tudtam enni aznap, mert késve keltem, össze-vissza szédelegtem. A piacos megállónál felszállt vagy 20 nyanya és kb mindenkit felállítottak, aki él és mozog, mert jaj, nekik sok a csomag, fáj a láb, meg mit megéltek ők már... amikor rám került a sor, mondtam, hogy nem érzem jól magam. Erre leugatott 2, hogy mit képzelek magamról, azonnal álljak fel. Felálltam, a köv. megállónál el is ájultam. Mindenki segített, az a nyanya állítólag csak morgott, h biztos megjátszom magam...


Ezóta nem adom át a helyem, csak akkor, ha terhes nőt vagy kisfyerekest segítek vele.

2018. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Tulajdonképpen, ha nagyon lesarkítjuk, akkor minden embernek, korra, nemre, terhességre, rokkantságra stb stb való tekintet nélkül csak úgy kellene nekiindulnia bármilyen élethelyzetnek, pl közlekedés, hogy azt végig tudja csinálni. Következésképpen, ha valaki alkalmatlan állapotban van arra, hogy végigálljon x megállót, az ne szálljon olyankor járműre, amikor nagy a valószínűsége, hogy nem jut neki ülőhely.

Természetesen ez nem degradálja az önkéntes segíteniakarást, az udvarias gesztust, stb. De az ülőhely, mint olyan, senkinek sem JÁR.


Németországban pl olyan szinten érkezési sorrend van, hogy egyszer átadtuk valakinek a helyet, és totál nem értette. Ott ez nem szokás és nem is elvárás.


Magyarország más. Itt elvárások és íratlan szabályok, szokásjogok vannak. Nálunk MEGSZÓLJÁK az olyan embert, aki nem áll be bizonyos ki nem mondott elvárásoknak megfelelni vágyók sorába. Hiába vagy te teljesen jogkövető, nálunk ez nem elég. Nalunk meg kell felelni.

Pl: egyik nap vonaton, leül egy mankóval járó kb 48 éves nő. A másik oldalon egy fiatal pár. A nő meg, kérő hangsúly mellőzésével elkezd velük üvölteni, hogy a laptopot csukják be. Deazonnal!!! Mert a szemébe veri a napfényt. Kb 6an láttuk, hogy ez nem igaz. És utána elkezdte a pár nőtagját mindenféle ribncnak lehordani, a srácba belekötni, hogy az ülésen van a táskája. Holott korábban pont, hogy el is vette, amíg időlegesen odaült valaki. Egyértelmű volt, hogy a nő kötekedni és kompenzálni akart. Hatalmi drámák, energiavámpírkodások.


Amúgy azt teljesen jól tetted, hogy a jobban rászorulónak látszó kismamát részesítetted előnyben, a magassarkú vén urkvát meg meg sem kellett volna hallanod.

2018. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ki nem állhatom már ezt a sok öregasszonyt, nekem szinte csak rossz tapasztalataim vannak velük.A buszon adjam át a helyem, mert ő egy kenyérért beutazik a városba ( unalmába gondolom),a boltban is jó párszor előre tolakszik, mert mindenki ráér csak a nyugdijas nem, a lakásban azért dörömböl az alattam lakó öregasszony az ajtón, mert ő bútorhúzogatást hall ( ez az volt, hogy leültem es kihuztam a széket), meg a wc- t is túl sokszor húzzuk le (?!), bár ő rendszerint a lépcsőházban az ajtaja előtt meséli el mindennapjait a szomszédjának jó hangosan, az nem baj.Remélem én nem ilyen leszek öreg koromra.Azt hiszik körülöttük forog a világ.Nem kell velük foglalkozni.
2018. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te helyesen cselekedtél, az öreg meg nézzen magába vagy rendezze le vasárnap a dolgot...

A mai társadalomban egy érthetetlen katyvasz van, ami sosem lesz normális útra terelve. Valami nagyon el van b×va itt...

2018. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem több inzultus ér nyugdíjasok részéről a tömegközlekedésen, mint fiatalok részéről.

Nekem is volt olyan, hogy budaörsi szinte üres buszon ültem, mivel sok csomagom volt a kettes ülést elfoglaltam. De mondom teli volt üres helyekkel a busz.

Néni felszáll első ajtón ugye, ott lehet, jön hátra, megáll. És elkezdi eltolni a táskám :D mondom várjon, akkor arréb teszem. És még ingatja a fejét. :D

Vagy amikor néni felé álltam, mert tömve volt a villamos, erre elkezd pattogni, hogy ő nem adja át nekem a helyét. wtf??? Mondom nem is akarok leülni, miről beszél? Tovább folytatja, jobb is hogy állok mit képzelek? Erre már csak röhögni kezdtem, meg leszánalmasoztam.


Szerintem sokuk már eleve felindulva száll fel, hogy na maifiatalok lássuk kibe lehetne belekötni.

2018. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem a németországi a követendő példa. Én is éltem több nyugati országban, és tapasztaltam ezt a részvétlenséget. olyan is volt, hogy elesett valaki a buszon, és a sofőrnek kellett megállni, és segíteni, mert a busz utasai közül senki sem csinált semmit. De nem csak tömegközlekedésen, hanem simán az életben sem tartják az idősebbeknek az ajtót, a másik embert leszorítják a járdáról (nem baj, lépjen az autó elé) szóval szerintem nem a német meg a más nyugati részvétlenség, önzés kéne, hogy legyen a követendő példa. itthon sem mindenki bunkó, vannak kivételek, és azokat jegyezzük meg. szerintem szép szokás, hogy a rászorulóknak átadjuk a helyet.
2018. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ignorálni kell az ilyet. Akinél látom hogy rászorul, vagy szépen kéri, és nincs máshol hely, természetesen átadom, akár önként is. De aki követelőzik azt azért sem engedem oda. Sajnos én is rossz keringéssel rendelkezem, könnyen leszek rosszul, esik le a vérnyomásom, így szégyen nem szégyen sokszor ülök a buszon. Ettől függetlenül volt olyan is hogy a bácsi el sem fogadta a helyet pedig látszott hogy éppenséggel hasznára lenne, szóval van másik véglet is.
2018. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!