Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ajándékot adnál szolgál...

Milyen ajándékot adnál szolgáltatásért cserébe, ha az ismerős nem fogad el pénzt?

Figyelt kérdés
Természetesen semmi felnőtt jellegű, de akár egy fodrásznak, kozmetikusnak, műkörmösnek, masszőrnek, varrónőnek, tetoválónak vagy bárkinek, akinek rendszeresen igénybe veszed a szolgáltatását, mivel ugye ez neki is idő, energia és alapanyag, és akár fogadhatna helyetted fizető vendéget.
2018. ápr. 4. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Mivel én hentes vagyok, sokszor valami sonkát szalonnát vagy kolbászt adok, esetleg sört vagy pizzát
2018. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Ugye két dolgon múlik. Te milyen jellegű dologgal tudsz szolgálni a másik felé, és Ő mit ad neked.


Az első jól mondja, a szakmádhoz közeli, de a másik számára elérhetetlen dolgok nagyon jó "hála" pénzek, de ha nincs ilyen, akkor meg marad a bolti bevásárlás.


Magamból indulok ki, és csak olyanokat adományozok a hálámból fakadóan, amit magamnak se vennék meg, mert indokolatlanul drága, vagy macera a hazacipelése, vagy esetleg aminek nincs tétje.


pl:

-Magamnak se venném meg, de szeretem: Aszalt gyümölcsök, marcipán rúd (tiszta, eredeti marcipán, nem ízesített bénaságok), rízstej, szója italok, tudva, mit szeret a másik (vagy utál), minőségi bacon.


A macera hazacipelni tömegközelekdésen (vagy nehéz beszerezni jó minőséget):

1-1 kiló mandarin, banán, ananász, juhtúró, házi kolbász, házi pálinkák, házi borok.


És végül aminek nincs tétje, mindenki "szereti" (általában), az a: Kávé, lidl-s apró csoki, ami ilyen "luxus" dobozban van, de minőségre veri a lindt, meg a milkát, meg mindent! :)


Ezzel soha nem lehet mellé nyúlni.


Jah és ugye nehéz a mértéket megtalálni, mert az elvégzett munka, amiért igyekszünk hálánkat kifejezni, lehet csak 10 perc volt, de a szaktudása miatt zsebbenyúlós lett volna, ha "hivatalos" úton csináltattad volna meg.


(pc szerelés, vízszerelés, villanyszerelő, kiszállási díjak, anyag költség, szaktudás kifizetés), tehát mindig azt veszem alapul, amit a piac kérne a szolgáltatásért, és ahhoz közeli értéket igyekszem adni. Nem kevesebbet, mert akkor kb sz.rba se nézed a barátod, hanem pont annyit. Nekem ha van házi kolbászom, az pont elég ritka, és értékes ahhoz, hogy tudjam, ilyen minőséget nem kap hentesnél pl.


Én rendszeresen pc karbantartó dolgokat szoktam csinálni a szomszédaimnál, de mivel annyira nem terhes számomra, hogy ajaj, nem szoktam kérni (és elfogadni se) semmit. Cserébe ismernek, ha kellett kölcsön egy felx fél órára, akkor hozzájuk fordultam, hátha van nekik. :)


Ezt azért mondom, mert lehet nem kell azonnal "fizetni" a szolgáltatásért, az is elég, ha szóban (tartsuk értékesnek a szavahihetőséget) megígérem, hogy ha kell, tudok segíteni az én szakmámhoz közeli dolgokban, bármikor bátran hívjon.


Ez a jövőbe mutató kapcsolati tőke alapja, és a biztonságérzet megteremtésére alapuló hála "pénz" is egyben.


Szeretem azokat az embereket, akik ilyen módon hálájukat ki tudják fejezni (és ki is akarják), mert aki gyorsan fizetne, az általában nem akar elköteleződni, gyorsan le akarja tudni a hálát, csak féláron, a piaci árakhoz képest...


Ez a barát, aki rajtam spórolna. :D (egyszer kétszer nem gond, de a rendszeres ingyenélőket ki lehet hamar szűrni :D)


Viszont a jó házi kolbászért cserébe én is hajlandó vagyok kihúzni a sárba ragadt szomszéd autóját. :P

2018. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a. fodrászom, egyik volt haverom anyukája, és anyum neki avon meg oriflame cuccokat szokott adni, mert anyukám ezzel is foglalkozik
2018. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!