Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elalszom ha ideges vagyok?...

Elalszom ha ideges vagyok? Normális ez így?

Figyelt kérdés
Ez kb. a harmadik eset hogy ilyen történik velem. Tudom hogy másnap suliban lesz egy csomó dolgozat meg számonkérés. Készülök de ettől függetlenül nagyon bennem van az ideg aminek az a következménye hogy nem tudok reggelfelkelni, egyszerűen átalszom az ébresztőt vagy félálmomban kinyomom. Múltkor még direkt távol raktam az ágyamtól hogy felkeljen kelni érte de annyit használt mint halottnak a csók, ugyanígy félálomban hagytam hadd szóljon és inkább továbbaludtam. Anyámnak is vagy a 20. csörgésére veszem fel mert annyira betudok aludni :( Egyébként kilenc órakor fekszem le de van hogy éjfélig forgolódok mert egyszerűen nem vagyok álmos.

2018. ápr. 6. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínüleg el van tolódva az alvási ciklusod és pont akkor alszol mélyen amikor fel kellene kelni.


Próbáld ki a következőt:

Egy hétvégén vagy még jobb ha hosszú hétvégén az utolsó iskolai nap után maradj fenn egész éjjel. Akár mennyire fáradt vagy ne aludj se azon az éjjel se az azt követő nappal. Aztán este feküdj le időben (mondjuk ahogy írtad 9-kor). Álljtsd be az órát ébresztőre akkorra amikor fel szoktál reggel kelni. Aztán a köv napokon mindig a normális időben próbálj lefeküdni.


Ha szerencséd van akkor visszaáll az alvási ciklusod a normálisra.

2018. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a stressztől van :)

Nekem vannak depressziós időszakaim, olyankor szoktam pontosan ugyanezt csinálni, amikor már sík ideg vagyok. Sőt, olyankor vna az, hogy ahova nem akarok menni, onnan rendszerint elkésem, pedig volt már, hogy két órával előtte készülődni kezdtem :D Az agyad megpróbál segíteni. Így. Tudat alatt elkerülöd azt a helyzetet, amin problémázol.

Ha nem bírsz elaludni, szedj be egy melatonin-tablettát, sokat segít. Igyál nyugtató teát lefekvés előtt, akár nagyon halkan hagyhatsz menni valami nyugtató meditációs zenét alvás közben, de tényleg halk legyen, hogy ne zavarjon. Ennél jobbat sajnos nem tudok javasolni. Oldani kell a stresszt, ellenkező esetben csak az segít, ha valaki kirángat az ágyból. Vagy az sem. Volt már, hogy állítólag felültem az ágyban, elküldtem a férjem melegebb éghajlatra és elmagyaráztam neki, hogy nem fogok menni sehova. Később nem emlékeztem belőle semmire :D

2018. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!