Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen indokokkal mondják le...

Milyen indokokkal mondják le az emberek a programokat általában?

Figyelt kérdés

Van hétvégén egy program, amire múlhéten még igent mondtam, meg is van rá a jegyem, viszont így hét elejére meggondoltam magam, nem szeretnék menni. Még az sem érdekel, ha elveszik a jegy ára. Légyszi, ne gyertek olyanokkal, h menjek el, biztosan jó lesz stb. Egyszerűen nincs rá hangulatom, nem szeretnék menni, viszont a társaság akikkel mennék, eléggé felmérgednének rám, amiért ilyen ok miatt, h "nincs kedvem" visszamondom a megjelenésemet, ezért kellene valami "kifogás". Tudom, nem szép dolog hazudni és kamu dolgokat mondani, de nem látok más megoldást. Nyilván nem kezdek el olyanról kamuzni, h meghalt valakim, Isten ments. Én egy megfázás bekamuzására gondoltam, h lázas vagyok stb. és ezért a hétvége tuti esik, de nem tudom. Sosem szoktam ilyenről kamuzni, csak most úgy érzem, h nem értenék meg ezt az indokot. Nem akarok vitát és egy "kegyes hazugság" úgy gondolom, h belefér mindenki életébe. Volt, h egyszer lemondtam a találkozót és akkor több hétig sem szóltak hozzám, a kezdeményezéseim ellenére sem. Ezt szeretném elkerülni, ezért kellene az "alibi". Igen, szintén tudom, h minek is haverkodok ilyenekkel, akik nem tartsák tiszteletben az akaratomat és magyarázkodnom kell. Ettől tekintsetek el kérlek, és a kérdésemre próbáljatok választ adni :)


Köszönöm!


2018. ápr. 9. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Betegség, fogorvos, vigyázni kell hirtelen a szomszéd gyerekére stb.
2018. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Betegség. Nem kell túlspilázni, csak sz.arul vagy, nem tudsz felkelni, sajnálod de majd legközelebb.

Esetleg X rokon bejelentette, hogy most látogat meg, és nem tudod lemondani. Vagy (ha olyan korú vagy) a szülők keresztbe szerveztek, pl. el kell kísérned valamelyiket megvenni valamit, amihez nagyon kellesz neki. Esetleg szimplán családi ebédet szerveztek, amire kötelező megjelenned, különben örihari.

2018. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj, a program az esti órákban lenne. Ezt kifelejtettem.
2018. ápr. 9. 14:31
 4/12 A kérdező kommentje:
A betegségre gondoltam én is, viszont ezt mikor a legjobb szerintetek elkezdeni ecsetelni, h fúú, nem érzem jól magam, láz stb.? A hétköznap még dolgozom és elég gáz lenne, h mondanám, h mennyire lebetegettem szerdán, közben meg netán valamelyik meglátna, h sürgök-forgok a melóban...
2018. ápr. 9. 14:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk aznap délelőtt add be nekik.
2018. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még a végén lehet tényleg beteg leszek, mert egész hétvégén éreztem, h kezd fájni a torkom :DDD
2018. ápr. 9. 14:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasmenés, ezt mondhatod aznap is.

Megette a kutyád a jegyet. :-)

Egyébként hétfő van, hétvégéig még megjöhet a kedved. :-)

2018. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerda van és ugyanúgy nincs kedvem :/ Valószínű nem megyek. Igen, a hasmenés nekem is eszembe jutott, mivel annak a részleteire senki sem kíváncsi :D Viszont egy pénteki belázasodáson is gondolkodom, már elkezdtem őket savazni a héten, h érzem, h kapar a torkom stb. de nem csináltam belőle feltűnést, h feltűnő módon ecsetelem, így talán nem lesz meglepő, h belázasodtam.
2018. ápr. 11. 09:20
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem mentem el végül, de nem is bánom. Leírom nektek, ami nálam vált be, és hihető induk.


Lázas megbetegedés, de persze előtte mindenkit hitegettem egész héten, h mennyire fáj a torkom stb. majd a hétvégi szesszel fertőtlenítek. Hopppp, a nagy napra pedig reggelre belázasodtam. A program lemondása mellé csatoltam egy hőmérős képet, ami úgy közel 38 fokos lázat mutat. Ehhez én higanyos hőmérőt használtam. Beletettem a végét 1 másodpercre a forró vízbe amitől ugye elég hamar felfutott a higany, de 1-2 rázós mozdulattal kb. “levittem” arra a hőmérsékletre, amit szerettem volna. Ugye, így képpel nagyon hihető volt. Remélem beválik, mert senkivel sem akarok összeveszni. Nagyon nehéz volt elküldeni a képet, ami hazugság... :/ De néha kell a kegyes hazugság

2018. ápr. 14. 20:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de ezzel az egész hetes hitegetéssel meg pláne a képküldéssel erősen túltoltad. A túlzott bizonygatás simán elsülhet visszafelé is, egy sima "bocs, de lázas vagyok" meg nagyon maximum egy előző napi tünetecsetelés elég lett volna.
2018. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!