Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek én fujom fel,...

Szerintetek én fujom fel, vagy tényleg bunkoság volt?

Figyelt kérdés

Párommal, 2 éves kislányunkkal és családjával (+6 fő) étterembe mentünk. Amíg a második fogásra várakoztunk, kimentem a kislányommal sétálgatni egy picit az épület elé (mert már nagyon sokat ültünk, és ilyenkor egy idő után nyűgös lesz, és onnantól nem lejet bírni vele - ezt megelőzendő mentünk ki). Vártam, hogy majd kijön valaki (cigizni persze ki tudtak menni) szólni, ha kihozták a kaját, aztán amikor már eltelt egy kis idő (nem túl sok, 10 perc kb), és sehol senki, visszasétáltunk, gondolván én naivan, hogy sokan vannak, de nem baj, már biztosan nem kell sokáig várni, annyit már csak elüldögél a kislányunk.

Erre, belépünk a helységbe, és ott ül mindenki, nagyban tömi a fejét, párom is....már bőven hiányzott a tányérról mindenkinek, nem is volt valami meleg az étel, mikor mi is nekiálltunk enni. De senki, az apja sem és egyik családtagja sem jött ki szólni. És ha még fél óra múlva se megyünk vissza, akkor ők szépen megkajálnak, mi meg a gyerekkel semmit, vagy jéghideg kaját eszünk, és csak azért ott ülünk még fél órát, amíg a gyerekbe beleimádkozom, és addig mindenki ránk vár és üres asztalnál 7 szempár minket bámul, ahogy eszünk? (Mint ahogyan lett is, mire mi is elértünk a fogás végére.)


Ráadásul az én tányéromról szoktam adni a picilánynak, de külön kistányérról, kicsi evöeszközökkel, amit már a legelején kértünk, aztán elfelejtették kihozni (amit nem rovok fel a pincérnek, hiszen a magy rohangálásban neki sem könnyű), a kiskanálért is szólni kellett újra, de akkor is én szóltam. Másodjára viszont, minthogy mi komt voltunk, az apja szólhatott volna, de nem tette, csak falt ő is...


Annyira rosszul esett nekem, páromtól is, meg úgy kvázi mindenkitől, és ha már a családban nincs annyi, de az apában lehetne, hogy odafigyeljen a családjára. Plusz úgy gondolom, hogy amilyen a párom hozzáállása hozzám, hozzánk, azt a hozzáállást követi a családja is.

Nekem talán azért is esik ez rosszul, mert 250 km-re lakok a saját családomtól, és így nagyon magányosnak érzem magam, főleg egy ilyen helyzetben. Úgy érzem nem számítok, és a kislányomnak is mindent nekem kell kijárni (mert azt nem írtam, hogy etetöszéket is kérni kellett, nem szóltak asztal foglalásnál), mikor van apja is... És Tudom, hogy ha otthon vagyunk, a szülővárosomban, az én családommal, már jött volna ki Anyu, vagy bárki a rokonságból, hogy menjünk be, és nem azért mert "gyerek" vagyok, hanem mert nincs röntgen szemem (meg az asztalt is mindig ugy foglalják, ja megyünk, hogy már Várja a kicsimet az etetöszék, hiszen ő is 1 egész fő, neki is kell ülőhely, akkor is, ha kicsi). És én is kimentem volna szólni fordított esetben. De még azt is megkockáztatom, hogy fordított esetben a párom kedves rokonsága is felemelte volna a hátsóját, hogy szoljon, nehogy éhen maradjon szegény.

Párom abszolút nem értett meg, amikor ezt mondtam neki, mert "felnőtt ember vagyok, miért várom hogy szóljanak" ... és még én voltam a hülye kb., olyan paraszt hangnemben beszélt velem, amikor már jöttünk hazafelé... Persze azért is, mert az is baj volt, hogy szólni mertem, hogy állítsa lejjebb a kocsiban a leghidegebbre állított ventit, mert neki melege volt - nelem is, de csurom víz volt a gyerek, nehogy megfázzon).


Tényleg én vagyok a hülye? Este meg megkérdezi, hogy tart e még a durca?! Reggel meg megint bunkozik, nem részletezem.

Bocs, hogy hosszú lett, de már ettől is kicsit könnyebb lett a lelkemnek...köszi ha elolvastátok, válaszokat is.


2018. ápr. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Hisztizel. Ha a gyerek nem tud nyugton várni az a te hibád. Neveld meg.
2018. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A párod és a családja bunkó. Tudod ezt te is, csak jó volt kiírni magadból a dolgokat. Az a kérdés, miért vállaltál vele gyereket. Feltételezem, akkor sem volt illembajnok.
2018. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom vannak más gondok is itt, ez csak a jéghegy csúcsa.
2018. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es hsz., nem várható el egy 2 évestől, hogy 1 órán keresztül üljön az asztalnál. Ha beleegondolsz: egy tanóra 45 perc, egyetemen 1,5 óra, akkor miről beszélsz? Amúgy látszik nincs gyereked, tipikusan osztod az észt, de legalább magára a kérdésre nem válaszoltál. Kötözködni nem itt kell.


2-es, az elején, meg amikor a gyerek téma felmerült, nem volt ennyire ilyen. Igen, tényleg ugy érzem búnkok voltak, de azért objektiv véleményre is szükségem van. Köszönöm!

2018. ápr. 9. 15:16
 5/8 A kérdező kommentje:
3# hát inkább úgy "mondanám" egy ideje több a vitánk és az ehhez hasonló figyelmetlenségek.
2018. ápr. 9. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem egy kaptafa lehetsz a sógornőmmel. Ő is ilyen kaliber, h azt hiszi, h mindenki ellene van és, h senki nem érti meg őt, miközben arra nem gondol, h minden ember más és másképp is gondolkodnak.

Igen, nyilván azt gondolták, h felnőtt ember vagy. Mint írtad, nem először vagy étteremben rendezett eseményen, így tudhatod, h a második fogásra (előre megrendelt menüsor estében, a helyben rendelésnél több fő esetében akár 20 percet is igénybe vesz a főzés) 5- 10 perc a köztes idő míg ráhelyezika a kaját a tényérokra és kihozzák azt. És te a leírtak szerint kb. 10 percet is voltál kint, szóval lehetetlennek tartom, h az a kaja olyannyira kihűlt volna, h meg kelljen rajta sértődni. Ám de legyen. Viszont te mentél ki a kislánnyal, ezért neked kell tudnod behatárolnod az időt, h mikor menjetek vissza. Igen, lehetett volna szólni, viszont nem a főbenjáró bűnök közé sorolandó. Az meg, h mert a etetőszék nem volt odatéva az asztalhoz... Ezen ne haragudj, de nevettem :D Ugyan, mennyi időt vesz igénybe kivenni a sarokból és betenni az asztalhoz... Az meg, h a pincérek lassan hozták ki a gyerek "evőeszközöket" - bár nem értem, h a te eteted akkor minek ízetlenkedni a gyerek evőeszközökkel - az az étteremre utal.

Miért érzem azt, h az egészből a párodat hozod ki a rossznak? Ha ennyire sz...r ember, akkor miért is szültél neki gyereket? Ezt nem értem az egészben...

2018. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság volt. Legközelebb míg a párod a másik szobában döglik, te edd meg a magad készítette vacsorát egyedül, majd mikor kijön nyígni, hogy mi van már, mert ő éhes, akkor mondd ugyanazokat neki, hogy felnőtt ember, meg minden.
2018. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit mondtál az asztalnál ülőknek amikor kimentetek?
2018. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!