Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi kövér, túlsúly...

Miért van ennyi kövér, túlsúlyos ember Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nagyon durva, hogy végigmegy az ember az utcán, és iszonyatosan sok súlyfelesleggel küszködő embert lát.
2018. ápr. 12. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Sokat esznek, de keveset mozognak. Viszont van még remény! Ha az ország a csőd szélére kerül és sokan csődbe mennek emelkednek az élelmiszer árak, plusz ezzel együtt a benzin, akkor mindenki karcsú lesz és pehelysúlyú. Ne add fel!
2018. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Egészségtelen táplálkozás + kevés / nulla mozgás
2018. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Stressz, nem menni dokihoz, mértéktelen kajálás. Bármilyen segítség meglenne ezen személyeknek, de nem kérnek belőle.
2018. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert sokba kerül az egészséges élet. Gondoljunk csak az élelmiszerekre. A szemét kaja mint például a meki sokkal olcsóbb, mint az egészséges ételek. Az egyetlen dolog ami olcsó és egészséges az a víz. Ezek mellett nagyon sok magyar főleg a konzervatív családok nagyon nehezen sőt egyáltalán nem hajlandóak lemondani a hagyományos magyar ételekről. Mondjuk nem hibáztatom őket, nehezen lehet ellenállni pl: egy jó kolbásznak, hurkának stb.
2018. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

@1

Krumpli közel ingyen van, mennyiségi éhezni nem fognak, csak minőségi éhezni

2018. ápr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ócska kaják+ mozgásszégény életmód.
2018. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Én még csak azzal sem tudok egyetérteni, hogy a meki (és a többi) annyira olcsó lenne. Tekintve hogy egy menü árából akár elmehetne egy rendes kajáldába is ahol rizs+hús kombó vagy hasonló egészségesebb kaja van. Ráadásul a víz helyett rengetegen isznak mindenféle cukrozott szarokat, meg veszik halomszámra az olcsó édességet, kávét, egyebeket.


Én egy éve 10 kilót leadtam pár hónap alatt csak azzal hogy biciklivel jártam, és hazafelé is tekertem, napi 1,5-2 órát és mellette szimplán elhagytam az olyan dolgokat mint az esti nassolás, édességek, kóla az ebéd mellé, cukor a kávéból.


Sajnos utána pont ezért is hízok vissza, mert télre mindig leállok, ellustulok, majd jönnek a kifogások, hogy most sok a munka, most álmos vagyok, most pihenni akarok és kezdhetem újra az egészet.

2018. ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

1. Mert "nagyapám is szalonnát evett kenyérrel, oszt mégis élt 90 évig". Ja, csak ő a 90 évéből 80-ban talpon volt reggeltől estig, dolgozott a földeken, rendezte az udvart, jött-ment egész nap.


2. Az alacsony fizetések miatt sokan a legolcsóbb kajákon élnek. Tészta, kenyér, krumpli orrba-szájba, zöldség-gyümölcs ritkán, leginkább csak pálinka formájában kerül fogyasztásra.


3. Egészségtudatosság hiánya. Ha valakinek nem tanítják meg, hogy miért jó, ha egészséges kajákat eszik, akkor nem fogja tudni és inkább jár a mekibe, mert valljuk be, egy big mac tényleg finomabb, mint mondjuk egy saláta. De az egészséges táplálkozással hosszú távon jobban jársz.


4. Sokan nem látnak a következő napnál-hétnél tovább. Összefügg a 2. és a 3. ponttal, sokan (főleg a társadalom alacsonyabb szintjein) nem gondolnak bele, hogy ha most nem eszik meg azt a fél tábla szalonnát, akkor nem visznek be dupla annyi kalóriát, mint amire szükségük lenne egy nap. Csak azt tudják, hogy most jól esik és "a nagyapa is...", úgyhogy nyugodt szívvel megeszik.


5. A legtöbben a hagyományos magyar ételeket preferálják (pörkölt, rántott hús, csülkös bableves...), amik sajnos elég egészségtelenek. Nem lenne gond belőle, ha mondjuk csak hetente ennénk ilyeneket (normális mennyiséget, nem tipikus magyar szokás szerinti zabálásra gondolok), de az átlag háziasszony kitér a hitéből, ha nem szedsz legalább kétszer mindenből minden hétvégi ebédnél, és utána nem nyomsz be egy egész családnak elegendő mennyiségű sütit.

2018. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Én egy éve 10 kilót leadtam pár hónap alatt csak azzal hogy biciklivel jártam, és hazafelé is tekertem, napi 1,5-2 órát és mellette szimplán elhagytam az olyan dolgokat mint az esti nassolás, édességek, kóla az ebéd mellé, cukor a kávéból. "


Fogyásodnak semmi köze nem volt a mozgáshoz. Az "csak" kardio, minimálisan égetsz el több kalóriát mitha csak léteznél.


A cukor megvonása okozta a fogyást

2018. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te sem jartal még USA-ban :)
2018. ápr. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!