Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Arra van időnk, amire/akire...

Arra van időnk, amire/akire akarjuk? Közhelyes igazság vagy baromság?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 08:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Ez igaz:D

Nézd meg... senkinek sincs ideje semmire, de aki napi 1 doboz cigit elszív az legalább napi 1 órát dohányzik, ha csak nem egy slukkra szívja.


Mindenkinek ugyan annyi idő egy nap, van aki produktívabb meg van aki azt mondja hogy nincs ideje:)

Elon Musk jó példa a nincs időre:D

A csávónak annyi projektje van hogy heti 100 órát dolgozik. Na neki tényleg hihető a dolog.

2018. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Igen is meg nem is. 24 órából nem lehet többet csinálni (sajnos), de ezt a 24 órát ki tudod maximálisan használni, ha okosan szervezed a dolgaidat.
2018. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Igaz
2018. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorlatilag igaz. Nekem például hétköznap egyszerűen nincs időm edzeni, sehol nem tudok másfél órát (plusz nyújtás és tusolás) beletuszkolni a napomba, hát csinálom miután lefektettem a családot, este 23 után. Attól még kora reggel kelek ugyanúgy, mintha kialudtam volna magam. Velem egy háztartásban élő felnőtt ember pedig időhiányra hivatkozva nem sportol, pedig délután 6-tól este 9-ig mindig filmnézés a program neki. Ezalatt akár csinálhatna is valamit, de nem teszi. Aztán mindig panaszkodik, hogy edzene ő, de nincs ideje. Valójában aki akar, az bármire talál időt, inkább cserébe lemond valami másról, bevállal plusz kellemetlenséget érte, de megoldja.
2018. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mennyi időd van, mennyit dolgozol és mennyit bxol el felesleges utazással.


Nekem míg otthon laktam hétköznap lehetetlen volt bárkivel találkoznom.

Fél hatkor keltem, hogy nyolcra beérjek. Ötre végeztem a melóval, és a hülye közlekedés miatt fél nyolc-nyolcnál előbb nem estem haza.

A párommal együtt voltam másfél órát sem, és mentem aludni mert hulla voltam.

2018. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Helyzetfüggő.
2018. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
39%

Ha anya vagy gyerekekkel+8 óra munkahely+utazás oda-vissza+háztartás gyakorlatilag fizetett rabszolga vagy

Apa 12-14 órákat dolgozik, detto

2018. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy helyzetfüggő. Ugyanis alapvetően az is igaz, 24ből nem lehet több órát csinálni, ugyanakkor az életünket és a valóságunkat magunk teremtjük. Tehát ordas kifogás egy párkapcsolatban vagy annak induló ismerkedésben, hogy annyi dolgom volt, hogy egy messenger üzenetet sem tudtam írni. Bullshit, wc közben is el lehet nyomni egy üzit vagy az irodaház liftjéből is.

Vagy amikor nővel ismerkedtem és olyan blőd kifogásokkal utasította vissza a találkozási kéréseimet, hogy holnap trx, holnapután fodrász, azután szülői értekezlet a gyerek sulijában, utána meg csajos este szombaton, de előtte bevásárlás, sütés főzés. Én erre azt mondtam, hogy mert nem is akarsz talizni aranyom, csak olyan gyáva vagy, hogy képtelen vagy világosan lekommunikálni. Az ilyeneknek én általában megkönnyítem a döntést, leveszem eezt a "súlyos terhet" a vállukról 😅😅😅😅😅😅

Szóval egx sms vagy viber üzenetre bármikor bárkinek van ideje. Egy elfoglalt ember is tud egy 15-20 percet szabaddá tenni, hogy megigyon egy kávét vagy elnyajlon egy fagylal-t az emberrel. Szóval akinek egy vagy öt perce sincs soha, az hazudik és hárít.

Olyan viszont lehet, hogy hajtósabb hete van a melóhelyen és sok dolog otthon, így mondjuk egy félnapos kirándulás vagy egy színházas este nem fér bele. Ez hihető. De egy 5perces telefon vagy egy 10 másodperces messenger az nem.

2018. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

"Ha anya vagy gyerekekkel+8 óra munkahely+utazás oda-vissza+háztartás gyakorlatilag fizetett rabszolga vagy

Apa 12-14 órákat dolgozik, detto" - Nem kötelező gyereket csinálni...

2018. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

"Szóval akinek egy vagy öt perce sincs soha, az hazudik és hárít.

Olyan viszont lehet, hogy hajtósabb hete van a melóhelyen és sok dolog otthon, így mondjuk egy félnapos kirándulás vagy egy színházas este nem fér bele. Ez hihető. De egy 5perces telefon vagy egy 10 másodperces messenger az nem." - Alapvetően egyetértek, ugyanakkor nem mindegy, milyen friss az ismeretség. Egy idegenre nincs 10 percem sem, mert honnan tudjam, hogy nem baltás gyilkos? :-D Vagy olyanra, akivel nem vagyunk beszélgetésnél egy hullámhosszon, sok az egyértelmű ellentét, és nem veszi észre magát. Ha meg bunkó vagyok, az a baj. Volt, akinek megmondtam, hogy "túl gyors tempót diktál", és nekem ez sok, felfogta, és volt, aki annyira el volt szállva magától, hogy akkor is erőltette a beszélgetést, amikor egyértelműen konfrontálódtam a témákban, és nem dacból, hanem mert tényleg más a gondolkodásmódunk, amit nem lehet összeegyeztetni, de nem vette észre magát, hogy ez nem fog működni, ő csak akkor maradt el, mikor az elfoglaltságra hivatkoztam. Aztán olyan is volt, aki semmiből sem értett, és tiltanom kellett.


Alapvetően arra van időd, amire hajlandó vagy időt szánni, munka, sport, emberek, az, hogy mennyit, már más kérdés.

2018. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!