Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 20-as éveiben valaki hogyan...

A 20-as éveiben valaki hogyan lehet önálló, a szülei nem szólnak bele, hogyan nem?

Figyelt kérdés

21 évesen nem engednek sehova. A gimit, a fajtot majd a fősulit is ők választották.

Itthon lakom falun, semmit nem engednek. Ha bármit akarok leellenőriznek... Vagy beráncigálnak a kocsiba.


A régi osztálytáraaim kózül is som férjhez ment már, van aki Kivaitban lakik a férjével, van aki Angliában, van aki Németországban, van aki most várja a babáját, van aki Nyíregyházán él a barátjával.



Nekik hogyan engedik meg, mikor én egy buluba nem mehetek? Hogy hozhatnak saját döntést?


2018. ápr. 22. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért...
2018. ápr. 22. 18:14
 2/7 anonim ***** válasza:

19 évesen költöztem össze a párommal. Nem vagyok már ovis, 18 éves korom felett azt csináltam amit akartam. Persze mindig szóltam, hogy most ide megyek, oda megyek, ekkor jövök, vagy nem alszom otthon.

Ha arra vársz, hogy megengedjék, hogy önálló legyél, akkor ott fogsz megpunnyadni. Nem is értem. Mi az, hogy nem engednek? Mihez kell engedély? Szólsz, azt mész.

21N

2018. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz. Nekik úgy engedik a szüleik, hogy huszonévesen felnőttként éljenek, hogy azok a fiatalok a saját életüket tudják irányítani, sarkukra álltak, nem engedik, hogy más döntsön helyettük.

Amíg hagyod, hogy mások mondják meg mi a jó neked, mások döntenek a sorsodról addig nem is leszel életképes felnőtt.

Ha változtatni akarsz akkor kezdheted azzal, hogy önállósodsz.

2018. ápr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnyerném a lottót, de akkor se nagyon van kiút ebből
2018. ápr. 22. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Jaj.. ezt most fejezd be. Mi az, hogy nincs kiút ebből? Akarat gyenge vagy, az a bajod. Szedd össze magad, aztán kész.
2018. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne hivatkozz ismerőseidre, hiszen saját maguk gondoskodnak megélhetésükről.

A MamaHotel legnagyobb hátránya, hogy a szabályokat nem az írja, aki használja.

Ha a fősulit elvégezted, arról papírod van, keress állást.

Ha olyat találsz, ami megélhetésed biztosítja (albi+rezsi+kaja), akkor nem kell elengedniük, hanem tudomásul KELL venniük, hogy elköltözöl, saját lábadra állsz.

Amíg ez nem megvalósítható, addig marad a kompromisszum: eltartanak, de a szabályok az övék.

2018. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Nyíregytől nem messze, Mátészalka mellett laktam egy faluban, lehet ismered is, nekem is hasonló volt a helyzet (azért nem ilyen vészes), amikor elmentem egyetemre, akkor is naponta hívtak és el kellett mondanom, hogy mit csináltam stb, de aztán már valahogy nem.. még velük laksz? szerintem ha elköltöznél, akkor más lenne a helyzet.
2018. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!