Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van más is aki hasonlóan...

Van más is aki hasonlóan gondolkodik erről?

Figyelt kérdés

Jó estét kívánok.

A napokban gondolkoztam azon, hogy mennyire hiányoznak a régi járművek. Értem ezalatt a régi 105-ös, 120-as Skodákat, a Trabantokat, a kis Polskikat, a Volgákat, Zaporozseceket, Zastavákat, 1200-es Ladákat, Wartburgokat, Moszkvicsokat, Zukokat, Barkasokat, Roburokat, a régi kocka Pandát, a régi 200-as Ikarusokat és még lehetne sorolni őket. Tudom sokan megszokták már az új autókat meg, hogy megoszlanak a vélemények, hogy vannak akik szerették ezeket a járgányokat és vannak akik meg a pokolba kívánták őket, vagy minimum a roncstelepre.

Félre értés ne essék nincs bajom az új autókkal sem, de valahogy azok közül egyik sem hozza vissza a régi vasak hangulatát, ami ezekből a gépekből áradt.

Ezeknek még lelkük volt igazi életérzés.

Igaz futnak még belőlük az utakon, de sajnos nagyon kevés maradt belőlük, legalábbis nem sok.

Van más is akinek hiányoznak?



2018. ápr. 30. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Részben. Nem mondom, hogy imádtam a Warthburgokat, de egyszerűen elegem van a mai túlbonyolított autókból. Fedélzeti számítógép, ABS, automata sávtartás, tököm tudja miféle kütyük bennük. Minek? A legtöbb ember a boltig megy+ vissza. Az egyszerűbb gépeket én is jobban szeretem, de a Barkas helyett, akkor inkább egy V-8 as Mustang.:)
2018. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olykor igen, amikor nosztalgikus hangulatban vagyok.
2018. ápr. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A fiam meg van veszve értük, pedig még csak 13 éves. Soha senkit nem érdekeltek a családból ezek a sz..ok. Nem leszólásként de életveszélyes járművek nekem csak az jut eszembe hogy akármilyen baleset volt velük azok mind meghaltak. Egyáltalá nem biztonságosak. Nézegetni jó, hogy volt olyan is. De jobb ha nincsenek.

Persze a fiamnak hagyom, had érdekelje. Vett is egy negyvenéves motort, szerelgetni.

2018. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Pedig utaztam farmotoros buszon, ladával szereztem a jogsimat, kispolski volt az első autóm.

Lélekvesztő volt mind.

A komcsi időkre emlékeztetnek, nekem ugyan nem hiányoznak. Inkább negatív érzés látni egy-egy ilyen csotrogányt.

2018. ápr. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk sokáig Wareszünk volt a mai menőautók közt. Érződött a különbség köztük, sokszor féltem, hogy a nem megfelelő fék- és féklámpa miatt belénk száll valaki... Ilyen tekintetben (erő-, bizonságtechnikai különbségek garmada) nem hiányzik, azonban ha lehetne olyan, biztonságos helyen közlekedni velük, ahol nem talizmak modern autókkal, úgy nézve hiányoznak. Nemrég egy fiatalt kérdeztem ezen régebbi autókról, de nem igazán izgatta.
2018. ápr. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Én is szeretem a régebbi autókat, lehet hülyén hangzik, de főképp azért mert ott még sokkal jobban érezte az ember, hogy mégis mi történik benn, mitől mozog az egész, számomra a modern autók oké kényelmesek, biztonságosabbak stb, de sokkal sterilebbek is.


De nem csak autókkal vagyok így, mozdonyvezetőként szintén az öregebb gépeket kedvelem jobban, járok Flirttel, Taurussal is, kényelmesebbek, kultúráltabbak, de mégis ha választani lehetne, hogy épp mivel menjek, akkor egy Gigantot vagy épp Szergejt választanék.

2018. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Gyerek-és kamaszkoromban Lada kombink volt. Szívós kocsi volt, szerettük, sokáig "szolgált".
2018. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!