Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van meg valaki aki hasonlóan...

Ches kérdése:

Van meg valaki aki hasonlóan gondolkodik?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy könyvet ami mintha csak almaim életéről szólna.Szóval egy lányról aki elszökik otthonról h elkezdje bejarni a világot egy hátizsákkal.annak a híve,hogy nemszeretné egész életét egy kisvárosban leélni egy bizonyos munkahelyen,mindennap ugyanazt csinálni.ugy szeretném énis bejárni a világot.van még valaki akinek hasonló elképzelése van?és szeretne róla beszélni?
2015. febr. 5. 20:54
1 2 3
 1/24 demonlord90 ***** válasza:

és ez a lány amerikai volt egészen véletlenül?

Sokan gondolkodnak ilyenről, persze, de azért a megvalósítás az közel sem olyan egyszerű, mint aminek látszik. Ahhoz, h világot járj, alapvetően pénz kell. De még ha a legolcsóbb stoppolós, C.Surfingelős, csövelős megoldást is választod, akkor sem jutsz ki Európából útlevél és vízumok nélkül.

2015. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

1-es: Pedig van, aki kijutott:


"Pontosan 72 napja mentem világgá. Nem akartam tovább álmodozni arról, hogy milyen jó lenne bejárni a világot, miközben az íróasztalomnál ülök és képeket nézegetek az interneten szebbnél szebb helyekről, amiket mások készítettek. Úgy döntöttem, a saját képeimet akarom nézegetni, és megvalósítom azt, amire vágyom. Így egy szép napon eladtam a lakásom, hogy legyen pénzem az útra, felmondtam a munkahelyemen és elmentem világgá. Ázsiába.


Nepálban kezdtem, ahol 18 napot töltöttem, majd Kína következett 3 hétig, pár nap Hong Kongi kitérővel, aztán 1 hónapot töltöttem a Fülöp-szigeteken, és most Vietnámban vagyok, ki tudja, meddig."

[link]

2015. febr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 demonlord90 ***** válasza:

:)

Talán elkerülte a figyelmedet az általam írt harmadik mondat és az általad idézett szöveg első bekezdése utolsó mondatának első két tagmondata közti összefüggés

2015. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 demonlord90 ***** válasza:

egyébként pedig ne gondold, h ellene vagyok az egésznek.


24 éves vagyok, s 4 kontinens 63 országában jártam már. Mivel anyagilag egyáltalán nem vagyok eleresztve, én is általában a lehető legolcsóbb megoldásokra törekszem, ha kell, stoppolok, biciklizem, jobb esetben vonatozom vagy buszozom. Elvállalok pár napig/hétig minimális önkéntes munkákat, h kaját és szállást kapjak. 4 idegen nyelven beszélek, s jól tájékozódom.


Mindemellett tudom, hogy "semmiből" szinte semmit nem lehet megoldani. Ha útlevelem is van, eljutok az Iraki határig? Vagy a Baltikumba? Marokkóba? és? Nincs tovább, mert nagyon sok országba vízumot kell intézni, előre (!), h beutazz, ami elég sok helyre nem könnyű, pláne, ha nem utazási irodán keresztül mész, de még csak a szállásodat/repjegyedet sem tudod igazolni (mert pl éjszakai vonattal v egyéb módon közlekedsz). Nem is beszélve az utazás részletiről...


Szóval igen, én is olvastam történeteket, h valaki egy évig gyalogolt Tibetben, volt egy angol, aki 34 éves korára a világ összes országába eljutott repülés nélkül. Volt akik Skóciából Vietnámig autóztak. EZ tényleg szép. De mégis, honnan volt nekik ennyi pénzük?

2015. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2.-es vagyis sargaruhaslany én néha ránézek a blogodra de amit te csinálsz az tök értelmetlen, nem beutazod a világot csak eltöltesz pár hetet egy helyen adott országban és szinte semmit nem látsz a világból. Ha valaki látni akar valamit akkor bizony kemény belépők vannak a látnivalókhoz, nem lehet olcsón megúszni. Az meg hogy valaki igénytelen koszos szállásokon tölti a napjait 30 év fölött igénytelenségre vall. Bár néha elgondolkodom hogy te tényleg ott vagy-e vagy csak blogot írsz.
2015. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Most látom 2.-es csak idézted akkor értelemszerűen a blogra vonatkozik az iromány, ja és 2 nap alatt 2-szer rabolták ki Vietnámban.
2015. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
En 21L vagyok.már 16 eves korom óta utazgatok.na jo meg nemsok helyen jartam,néhol megmaradtam egy évig vagy hónapokig de valahol csak néhány hetet meg napokat.de soha nem egyedül és mindig inkabb azzal a céllal mentem h dolgozzak és minden alkalommal hazatertem.de h lehetne mindent hátrahagyni az addigi életből és elmenni egy időre h egyedül lehess?és a vőlegényed is elhagyni ha teljes szívedből szereted?megértené?megvárna?szerintem nem!és pont ő az egyetlen dolog ami visszatart az álmaim megvalósításától. :(
2015. febr. 23. 15:14
 8/24 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Menjetek együtt! Nem sokkal jobb lenne egy társsal?
2015. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez a lényeg az egèszben,h most még velem van,de ő előre kijelentette h nemfogunk mindig utazgatni,mert ő nem nagyon szeret most is csak miattam jött el.Ő olyan otthonülős tipus,aki szeret ott leragadni ahol született.Aztvarja el tőlem h szüljek neki gyerekeket ès üljek otthon ès neveljem őket.de èn dolgozni akarok ès utazni.gyereket is szeretnèk,de míg tudom h nemtudok neki biztos jövőt nyújtani addig varnék,de ezt nemérti meg! :( :(
2015. febr. 24. 06:13
 10/24 anonim ***** válasza:
A kapcsolatotok zsákutca, menjetek szét még most amíg nem késő. Az utazás az életben a legcsodálatosabb dolog, aki nem utazgat az nem is értem miért él.
2015. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!