Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Jelentkezzek...

Mitévő legyek? Jelentkezzek melóba vagy megpróbáljam az érettségit?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, végzős és nagy dilemmával küzdök. Kiírtak egy megpályázható munkát, éjszakai sofőr,az álom munkám mivel szeretem az éjszakát és szeretek vezetni. Ma tették ki. Viszont ha elkezdenék dolgozni és még soha nem dolgoztam, ezért nem bírkóznék meg a érettségi feladatsorokkal, fáradság miatt. Ugyanakkor közel sem biztos, hogy minimum pontra sikerülne annak ellenére sem ha kipihent vagyok.


Nagyon szeretném azt a munkát, annyit tudok azért keresnek most embert mert nem fizet túl jól, de ez egy ideig nem köt le lényeg a munka és a kihívás és az új ismerettségek. Aludni se tudok ezen kattogok, mit tegyek, cél előtt hanyagoljam az érettségit vagy pályázzam meg az álom munkám?


Persze, nem biztos, hogy alkalmaznak, de a sikeres érettségi sem az. Úgy érzem vagy A lehetőségtől esek el vagy a B-től.


Hosszú távon persze az érettségi éri meg, ha sikerül, ha meg arra koncentrálok és nem jön össze akkor ügye a munka lehetőség úszott el.


Bocsi a helyesírási hibákért, fáradt, ideges és kétségbeesett vagyok.


Köszönöm a tanácsokat előre is.


2018. ápr. 30. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskola, érettségi legyen az első.... hiány van sofőrökből, igy oda bármior tudsz jelentkezni....
2018. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az oka annak, hogy nincs még meg az érettségid?
2018. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1hét múlva lesz az érettségi! Nehogy most hagyd ott!! Most mivel gimis vagy ingyenes, ha utólag mész 30ezer tárgyanként? (Ez nem 100%, de én mikor emelteztem 30körül volt egy tantárgy). Mit bukhatsz ha elmész? Kevesebbet mintha el sem mennél. A minimumot csak össze tudod hozni, ha máshogy nem megvan a sansz, hogy az előtted ülőrel le tudsz nézni néhány dolgot, vagy ha nem figyel a tanár hátra fordulsz a mögötted ülőhöz. Inkább menj el és hoppá lehet meglesz minthogy meg se próbálod. Lehet nem is az összes, de ha később kérik majd az érettségit munkához sokkal nehezebb lesz, hogy nem vagy benne. +fizethetsz is.
2018. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Óviba 4 évig jártam plussz, sikerült általánosba megbuknom.


Olyan jó arcok vagytok, meg lettem myugtatva.

2018. ápr. 30. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Érettségi mindenképpen, mert az egy alap, ma már egy alapvető elvárás és nyilván önmagában nem elég, de rengeteg lehetőséget ad és arra lehet építeni (OKJ, egyetem). Ha középiskolás vagy (20 évesen még simán lehet valaki gimis), akkor pedig pláne ne hagyd ott...Szerintem megbukni borzasztó nehéz lehet, mert nem olyan nehéz az érettségi és, ha esetleg rosszabbul is sikerül, akkor is legalább már meglesz és utána még mindig tudsz rajta javítani, ha kell. Valamint most még ingyenesen is van rá lehetőséged, később már fizetni kell érte. Én idén teszek plusz érettségit, mert rájöttem, hogy mást szeretnék tanulni és mások a felvételi követelmények. Egy közép érettségi 21.000, egy emelt érettségi pedig 35.000 forint tárgyanként, ami szerintem azért nem olyan kevés.


Most gondold végig, hogy melyik az egyszerűbb...Szerzel egy érettségit, sikerült, megvan és ez le van tudva. Ha akarsz, akkor továbbtanulsz, ha nem akkor még mindig el tudsz menni dolgozni (ez azért nem egy olyan munkalehetőség, ami szökőévente egyszer adódik...). Ha később meggondolod magad valami miatt, mert rájössz, hogy ez mégsem tetszik/nem bírod/mással szeretnél foglalkozni/tanulni akarsz stb., akkor már ott lesz az érettségi bizonyítványod és azzal legalább már nem kell foglalkoznod. Ha et kihagyod, akkor szerintem sokkal nehezebb lenne egy ilyen váltás...most gondolj bele, eleve az nem lenne egyszerű, hogy rávedd magad a tanulásra, mert elszoktál tőle és azt is megtapasztaltad, hogy milyen pénzt keresni és mennyivel jobb, hogy nem a könyvek felett kell ücsörögni, feladatokat oldogatni, nincsen házi, a szabadidődben azt csinálsz, amit akarsz stb., nem egy egyszerű dolog. Valamint mondom, az már pénzbe is kerülne, ami szerintem megint nem mindegy.

2018. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A suli fontosabb szerintem.
2018. máj. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlackSword ***** válasza:
100%
Ne fossámán!!! Ha odaengedtek akkor át is fogsz menni... később meg úgy sem a jegyeket fogják nézni csak azt hogy megvan e... előléptetésnél esetleg jól jön
2018. máj. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És a kettő miért is zárja ki egymást?


Érettségi egy hét múlva van, csak előnyöd származik abból, ha megszerzed - nem ecsetelem ugyanazt, mint a többiek.


Az álláskeresésnek általában van egy átfutási ideje: jelentkezési határidő, aztán amíg kiválasztják, hogy ki(k) lehetnek a megfelelő emberek. Sok helyen behívják őket személyes elbeszélgetésre. Szóval nyugi, ha lesz is ebből az állásból valami, az nem holnap lesz :)


Szerintem add be a jelentkezésed az állásra, aztán arccal az érettségi felé!

2018. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy elég e az , hogy odaengedtek. Verset pl. nem tudok elemezni, novállát meg egyáltalán. Jegyeim miatt engedtek , úgy vélem, közepes tanuló vagyok, bár egy kettes becsúszott, meg igazán nem is érdekelt az átlag csak ne legyen egy egész valamennyi. Érettségi típusú feladatok nekem a mumus , mindig olyanoknál kaptam rossz jegyet.


Ahová jelentkeznék az olyan cég, hogy egyből alkalmaz, azt nézi mennyire vagy rugalmas. De eldöntöttem , átolvasom párszor a wikipédiát meg nézek feladatokat, ha meg nem jön össze akkor is beleférek a jelentkezési határidőbe.


Köszönöm. :)

2018. máj. 1. 10:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy érettségi feladatsort! Egyáltalán nem nehéz. Én estin tettem le munka mellett, röhögve megcsináltam. Mindenképp érdemes lenne az érettségit megcsinálni először, sofőrt mindig keresnek.
2018. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!