Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki miattatok lenne...

Ha valaki miattatok lenne öngyilkos megviselne titeket?

Figyelt kérdés
Rosszul érintene vagy egy vállrándítást tennétek aztán annyi?
2018. máj. 1. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érted hogy egy szakítás miatt lenne öngyilkos valaki? Engem már többen is megfenyegettek ilyen ocsmánysággal, de még akkor is, ha csak szimplán nem akartam velük járni. Ez kislányoknál jellemző és csak szánalmas fenyegetőzés. Aki meg is tenné arról én nem tehetek. Nem én bíztattam rá, és nem is vagyok köteles valami kapcsolatban megmaradni, csak mert valaki érzelmileg labilis. Az lenne az érzelmi zsarolás. Én lennék az áldozat nem ő. Annyit tennék hogy a hozzátartozóival beszélnék hogy figyeljenek rá, vigyék el pszichológushoz. Nem akarom én senkinek a halálát de annál jobban nem viselne meg a halála mint bárki mást, csak mert "miattam" történt". Az ilyen csakis az elkövető elmeállapota miatt történik. Az az undorító dolog aki öngyilkossággal való fenyegetőzéssel próbál magához láncolni valakit. Egyébként az ilyenért büntetnék keményen, mert zsarolás.
2018. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé “azért se” típus vagyok, szóval ha valaki így akarna bűntudatot ébreszteni bennem, hát nagyon rá... fázna.
2018. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Azért válaszolok is: Igen, (számomra egyértelműen) rosszul érintene, pár hétig, akár hónapokig biztos üldözne a tudat, hogy én adtam meg az illetőnek az utolsó löketet a halál felé.

2018. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mind1, hogy miert “miattad” lett öngyilkos. Mert ha éveken keresztül (szexuálisan) zaklattad, bántalmaztad, akkor “jogos rád fogni”, viszont ebben az esetben kötve hiszem hogy egy ilyen embert érdekelné.

De olyan esetben pl mint szerelmi csalódás , stb. nem mondhatjuk azt h “ő” a kiváltó ok, ott azzal az emberrel van probléma aki ilyen semmilyen probléma miatt elveszi a saját életét , majd a saját gyengesége helyett, valaki másra akarja terhelni a (lelki) felelősséget.


ON: Az első csoportba sosem tartóznék, mert nem tesz boldoggá az ha valakinek fájdalmat okozok.

A második esetben nem az én hibám

2018. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1# vagyok, egyébként most hogy olvasgatom a válaszokat, kifelejtettem, hogy én nem csalok meg senkit és nem zaklatok, nem adok okot senkinek arra, hogy ilyet tegyen magával. A szakítás meg mindig benne van a pakliban, ha már nem vagyok boldog és nem lehet megbeszélni a problémákat. De ehhez 2 ember kell..
2018. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mádár0218 ***** válasza:
0%
Kevés empátiám van, és nem érzek bűntudatot, ha miután beszéltünk velem meg ilyenek rá jönne, hogy felesleges lenne, miattam megölnie magát :D
2018. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából kaptam egy üzenetet tőle, hogy nagyrészt én is okoztam ezt, de hogy majd hagy nekem egy levelet amibe leirja mi miatt. (Egyebkent fogalmam sincs mivel artottam neki)
2018. máj. 1. 19:33
 8/12 anonim ***** válasza:
1.cáfolnám, hogy "kislányokra jellemző." Én nem 1 pasit fogtam ki, aki szakításkor fegyegetett vele...
2018. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
1 vagyok, igazad van bocsánat. Csak az én szemszögemből néztem. Volt pasi aki hugommal is eljátszotta ezt 24 évesen ráadásul. Igaz hogy kis hülyegyerek volt még lelkileg..
2018. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Velem volt már ilyen...hosszú sztori nagyon( ha gondolod privátban irj rám elmesélem) de itt meg is próbálta tenni..felvágta az ereit meg is hallhatott volna...engem lelkileg nehezen érintett hiába, hogy már nem szeretem...
2018. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!