Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Genetikán múlik ki milyen...

Genetikán múlik ki milyen ember lesz?

Figyelt kérdés
Milyen adotságokkal születik?
2018. máj. 2. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Sokat számít a genetika, de a magzatot ért külső hatásoknak is nagy jelentősége lehet pl. az anya életmódja.
2018. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
77%
Szinte minden tulajdonság fejleszthető bizonyos mértékig. Inkább az emberrel történő események azok, amik befolyásolják ki milyen emberré válik.
2018. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Mit értesz az alatt hogy "milyen"?

Személyiség, viselkedés szerintem nagy részben neveltetésen eltanult példákon múlik. Ez nem genetika.

2018. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

#2,3 a kérdező valószínűleg a vele született tulajdonságokra gondolt, legalábbis ezen mondat alapján:

"Milyen adotságokkal születik?"

2018. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
70%-ban igen, 30%-ban pedig azon múlik mennyit és mit akarsz az élettől és azt hogyan akarod megvalósítani. Lehet lepontozni, de ne mondja nekem senki, hogy ha pl. adott egy 170-es cingár kölyökképű fiú és egy 190-es naturban tökéletes adottságokkal rendelkező jóképű srác és mindkettőnek ugyanakkora az IQ-ja ill. EQ-ja, akkor 30 éves korukra ugyanolyan sikeres karriert fognak befutni egzisztencia/párkapcsolat tekintetében. De a kövér, ronda nő vs. csinos, formás mellű szőke babaarcú lány összehasonlítás még szemléletesebb. Persze a motiváció, ambíció, gyerekkori sérelmekből származó eltökéltség (alkoholista családban nőtt fel és nem akar olyan lenni, mint a szülei) nagyon sokat jelenthet egy ember személyiségében, de a külső adottságok rengeteg mindent meghatároznak. Emberi szimpátiák, abból eredő kapcsolatok és azt eredményező sikerek. Külső=szimpátia=protekció=siker. 170 centisen/torz arccal sosem leszel egy marketing cég vezérigazgatója vagy férfi modell, de egy szürke eminenciás mérnök még lehet belőled. Ugyanakkor szerintem a nők karrierjét/életét sokkal jobban meghatározzák - még mindig - a külső tulajdonságok, mint a férfiakét. Egy pénzügyi céghez szinte fel sem vesznek egy kövér, trampli nőt egy vékony, csinos, dekoratív lány ellenében. A cégeknek fontos az imázs, amihez a munkavállalóknak is hozzá kell járulniuk. Ezt senki nem meri bevallani, de csak a hülye nem tudja, miért kérnek mindenhol fényképes CV-t. Hát persze, hogy azért, hogy amikor bemegy HR-es Vivien a főnök irodájába... Aztán este 7-kor a takarítószemélyzet - élén a 155 centis dauerolt hajú debella Erzsikével - meg feltakarítja.
2018. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kutyából nem lesz szalonna.
2018. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdésen én is sokat gondolkodtam. Saját példámból kiindulva: szülőanyám fél éves koromban lemondott rólam, nagyszüleim neveltek fel. Dolgos tiszta emberek voltak.nagyon jó példát mutattak. Anyám állítólag rendetlen, szétszórt nő volt. Mostanában kezdem magamon ezeket a negatív tulajdonságokat észrevenni. Vajon örökölt hajlam, vagy valami más? És ahogy írtam, én nem ilyen példát láttam.
2018. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokat számít az élet első néhány éve is. Nagyon meghatározza a személyiséget az, hogy milyen ingerek érnek ilyenkor. Még az extro-introvertáltságot, a teljes személyiségtípust is lehet befolyásolni. Aztán szépen ezek megszilárdulnak. Lehet látni, már egy 1,5-2 éves gyereken is... éppen csak megtanult járni, aztán az egyik az anyuka szoknyája mögé bújik (introvertált), a másik meg teljesen leszakadt a szülőkről, megy felfedezni a világot, szinte követni se lehet (extrovertált)


Genetika szerintem a legfontosabb tényező akkor is. De keress ilyen elválasztott egypetéjű ikres sztorikat! Talán ezek adják a legjobb alapot ahhoz, hogy véleményt alkothass.

2018. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!