Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki olyan (fiatal)...

Van itt valaki olyan (fiatal) aki valamilyen, az életminőséget jelentősen rontó betegséggel él együtt? Nektek mi ad erőt a mindennapokban?

Figyelt kérdés

2018. máj. 7. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, fiatalnak számítok-e. 29 vagyok, és kb. 12 éves korom óta pikkelysömöröm van. Ruhában nem látszik, kivéve a hajas fejbőrömet. Mivel anyám lesz.rta, sokáig nem mehettem el ezzel dokihoz. Állandó korpás haj, centis plakkok, véresre vakart fejbőr... Aztán 20 évesen lehorzsoltam a jobb lábszáramat. Ott évekig egy óriási sömörös terület lett.

Pár éve találtam jó krémet, ez elég szépen szinten tartja.

Mi adott erőt? Magam sem tudom. Annyira nem vészes betegség ez, inkább csak kellemetlen, életminőséget csak kissé rontó.

2018. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jelen. Nyitott gerinc inkontinenciával. Mi ad erőt? Talán az, hogy volt 1-2 személy az életemben, akinek valamit a személyiségemből tudtam adni - ha nem is sokat -, illetve ha látok, olvasok, halok hasonló embereket, akiknek ugyanilyen vagy hasonlóan xar az élete, de mégis küzd.
2018. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazábol azert irtam ki a kerdest hogy talaljak ugymond "soratarsakat" akik megertenek. Nekem is nagyon fiatalon ment tonkre az eletem. Csak nekem nem talaljak az okot. De remélem nektek tobb kitartasotok van/lesz mint nekem.
2018. máj. 7. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. 1,5-2 évig szenvedtem prosztata gyulladással, mostanra sikerült nagyjából tünetmentes állapotot elérni, de még mindig nem tökéletes. Közben párhuzamosan ~9 hónapja éve kialakult egy 2-es stádiumú (közel 3-as) aranyér betegség (4 stádiuma van összesen) ami még az előzőnél is jobban megkeserítette a mindennapjaimat, mostmár kezelnek pár hónapja, de voltak olyan heteim, hogy szinte képtelen voltam pár percnél többet ülni, olyan is volt, hogy a két betegség egyszerre lángolt fel. A renget gyógyszernek is elég sok negatív mellékhatása volt. Nem az életem legkellemesebb időszaka volt ez a 2 év... Időbe telt találni normális orvost, csak többszöri nekifutásra sikerült. Sajnos mind a 2 téma eléggé intim, a vizsgálatok is nagyon kellemetlenek így nem is nagyon tudtam erről beszélni senkivel, hogy kicsit könnyítsek magamon. A környezetem csak annyit vett észre belőle, hogy állandóan fáradt, szétszórt és gondterhelt vagyok. Most már talán kifelé lábalok belőle, de az utóbbi időben meg gerinc problémák jöttek elő. Állítólag mind a 3 probléma a rengeteg ülés és kevés mozgás eredménye, de sajnos a munkám eléggé székhez köt és sosem voltam nagy sportember (túlsúlyos azért nem vagyok szerencsére). Hogy mi adott erőt? Nem tudom, talán a kötelesség tudat, hogy hiába vannak ezek a bajaim, akkor is a munkámat el kell végeznem, számítanak rám (vezető pozícióban dolgozom) és ki kell tartanom, ha aktívan részt veszek a kezeléseken és odafigyelek magamra akkor előbb-utóbb jobb lesz majd, eddig még bejött. 27F
2020. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!